Toparchitecten geven Parijse vervoersrevolutie vorm

donderdag 24 november 2016
timer 2 min
In Parijs staat een grote openbaar vervoersrevolutie te gebeuren. Het is de bedoeling dat de Franse hoofdstad 200 kilometer nieuwe metrolijnen krijgt met tientallen nieuwe stations. In het zogeheten project ‘Grand Paris Express’ is een belangrijke rol weggelegd voor architectenbureaus, die beeldbepalende metrostations moeten voorzien van een passend design.

Van de 68 nieuw te realiseren stations zijn negen aangemerkt als iconisch. Voor deze negen beeldbepalende stations zijn belangrijke rollen weggelegd in het masterplan. Grote architecten als Kengo Kuma & Associaties, Dominique Perrault, Enric Miralles Benedetta Tagliabue (EMBT) en Bordas+Peiro, Agence, Duthilleul, Elizabeth de Portzampac, BIG en Silvio d’Ascia zijn uitgekozen om een ontwerp te bedenken voor één van deze beeldbepalende metrostations. Ook het Amsterdamse architectenbureau Benthem Crouwel Architects sleepte een prestigieuze opdracht binnen van het Parijse megaproject: het ontwerpen van het nieuwe metrostation van de Parijse luchthaven Charles de Gaulle.

Bouwen aan nieuw erfgoed 

De organisatie achter de Grand Paris Express wil met bovenstaande toparchitecten bouwen aan nieuw grootstedelijk erfgoed, in lijn met grote architecturale werken die in de tweede helft van de twintigste eeuw een stempel hebben gedrukt op de Franse geschiedenis. De hoofdgedachte achter het grootse project is het verbinden van Parijse voorsteden, zonder dat het verzadigde centrum van Parijs wordt aangedaan. Ook een betere bediening van de luchthavens van Orly en Roissy staat hoog in het vaandel.

 

De architecten hebben overigens nog wel even de tijd: volgens de huidige planning moet het miljardenproject klaar zijn voor 2030.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Toparchitecten geven Parijse vervoersrevolutie vorm

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

WTC Amsterdam onthult nieuwe lobby, ontworpen door TANK

10 sep om 10:20 uur

WTC Amsterdam heeft vandaag de nieuwe publieke lobby geopend, ontworpen door interieurarchitectenbureau TANK…

Lees verder »
descriptionArtikel

KJ Den Haag opgeleverd: nieuwe stadsentree voor Den Haag Centraal Station

9 sep om 14:00 uur

KJ Den Haag aan het Koningin Julianaplein voor Den Haag Centraal Station is opgeleverd. Het nieuwe gebouw vormt…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van inzicht naar actie: Paris Proof in het hoger onderwijs

1 sep om 08:51 uur

De verduurzaming van onderwijsvastgoed is in volle gang en het is een van de grootste opgaven waar…

Lees verder »
descriptionArtikel

IKOC Noord-Scharwoude combineert zorg, onderwijs en opvang

24 aug om 09:45 uur

In juni 2027 wordt in het dorp Noord-Scharwoude in de gemeente Dijk en Waard het eerste Integraal Kind- en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Prioriteit of visie: wat ontbreekt er echt in scholenbouw?

17 aug om 09:14 uur

Toekomstbestendige scholenbouw vraagt om meer dan geld en goede bedoelingen. Maar wat ontbreekt er nou precies…

Lees verder »
descriptionArtikel

IABR 2026 stelt onderliggende systemen van de gebouwde omgeving centraal

4 aug om 08:21 uur

De Internationale Architectuur Biënnale Rotterdam houdt van 18 september tot en met 29 november 2026 haar…

Lees verder »

De veranderende relatie tussen binnen en buiten in hedendaagse architectuur

28 jul om 16:10 uur

Waar gevels van gebouwen eerder voornamelijk werden gezien als een afsluiting of bescherming van het gebouw,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Houten hoogbouw in Delft introduceert flexibel middenhuren

24 jun om 08:42 uur

In Delft is The Urban Woods officieel in gebruik genomen. Het gebouw biedt 102 middenhuurwoningen in een…

Lees verder »