SubZero Paviljoen symboliseert innovatiekracht van Flevoland

vrijdag 8 januari 2016
timer 2 min
Ontwerpbureau DoepelStrijkers heeft in aanloop naar de Floriade in 2022 het ontwerp voor een ‘gezonken paviljoen’ onthuld. Deze Innovatiewerkplaats lijkt uit de Flevolandse bodem te zijn getrokken en moet gaan dienen als verzamelplaats voor innovaties op de thema’s voeding, gezondheid en welbevinden.

De Innovatiewerkplaats wordt gerealiseerd op het Floriadeterrein in Almere. Bezoekers kunnen in het paviljoen de innovaties die voor de Floriade in 2022 zijn ontwikkeld zien en beleven. Uniek aan het paviljoen is de wijze waarop het ontstaan van de provincie – en vooral de daadkracht erachter – wordt gereflecteerd door het ontwerp.
 

Muren van aarde, dak van groen

“Waar eerst alleen maar water was, is nu een uniek gebied ontstaan wat ook nog eens gemiddeld vijf meter onder zeeniveau (NAP) ligt,” aldus DoepelStrijkers (tevens verantwoordelijk voor de duurzame Dutch Windwheel). “De innovatiekracht van het Zuiderzeeproject is nog voelbaar in Flevoland. Innovatief watermanagement en duurzame energie-en voedselproductie behoren tot de Flevolandse DNA. De Innovatiewerkplaats verbeeldt dit op een eigenzinnige manier.”


“Een vijf meter dikke laag Flevolandse bodem wordt opgetild tot de NAP-lijn. De daaronder ontstane ruimte wordt afgesloten met een spiegelgevel. De belangrijkste hoogteniveaus van Flevoland zijn zichtbaar in het paviljoen. De boomgaard bovenop het gebouw symboliseert de vruchtbare Flevolandse grond.”
 

Vruchtbare grond

Het paviljoen maakt veel gebruik van natuurlijk materiaal, dat onder meer dient als natuurlijke zonwering en –ventilatie en passieve verwarming en verkoeling. Tevens worden er biobased en geopolymeer materialen toegepast om de CO2-footrpint zo klein mogelijk te houden. Deze en meer technische oplossingen worden voor de bezoekers zichtbaar gemaakt.


Het is de ambitie van Provincie Flevoland om de Innovatiewerkplaats na realisatie in 2017 verder te ontwikkelen met ondernemers en kennisinstellingen. “We bieden letterlijk en figuurlijk vruchtbare grond,” aldus gedeputeerde Jan-Nico Appelman. “Gezamenlijk willen wij het pand verder uitbouwen en inrichten en zo ruimte bieden aan duurzame innovaties.”
 

Artificiële peninsula door MVRDV

Het SubZero Paviljoen komt te liggen op het artificiële schiereiland dat MVRDV gaat maken. Dit schiereiland van 45-hectare gaat dienen als het Floriadeterrein tijdens de Floriade in 2022, ’s werelds grootste tuinbouwtentoonstelling.


In de najaar van 2016 start de bouw van de Innovatiewerkplaats.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
SubZero Paviljoen symboliseert innovatiekracht van Flevoland

Concept van het SubZero Paviljoen voor de Floriade in 2022. Beeld: DoepelStrijkers

Beeld: DoepelStrijkers Beeld: DoepelStrijkers
Beeld: DoepelStrijkers Beeld: DoepelStrijkers
Beeld: DoepelStrijkers Beeld: DoepelStrijkers
Beeld: DoepelStrijkers Beeld: DoepelStrijkers
Beeld: DoepelStrijkers Beeld: DoepelStrijkers
Beeld: DoepelStrijkers Beeld: DoepelStrijkers
Beeld: DoepelStrijkers Beeld: DoepelStrijkers

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Grote opgaven, simpele oplossingen: de school als hart van de buurt

23 okt om 11:30 uur

Eenzaamheid, gezondheidsproblemen, een tekort aan woningen en een land dat steeds voller raakt. De opgaven zijn…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bijzonder gebouw dankzij weloverwogen ontwerpbeslissing

23 okt om 08:57 uur

In Amsterdam verrijst momenteel met Elements een energieneutraal hoogbouwproject met uitkragingen tot twaalf…

Lees verder »
descriptionArtikel

Marianne Loof benoemd tot voorzitter BNA

13 okt om 11:00 uur

De ledenraad van de Koninklijke Bond van Nederlandse Architectenbureaus (BNA) heeft Marianne Loof benoemd tot…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ontwerp nieuw Learning Centre op Zernike Campus vastgesteld

13 okt om 09:21 uur

De Rijksuniversiteit Groningen heeft het ontwerp van Benthem Crouwel Architects en Nieuwe Architecten voor het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Keynote uitgelicht: Kees Klomp op het Duurzame & Gezonde Scholen Congres

5 okt om 11:55 uur

Hoe zorg je dat een school niet alleen duurzaam gebouwd is, maar ook de mensen die er werken en leren…

Lees verder »
descriptionArtikel

Zo ontzorg je scholen in de hele vastgoedketen

30 sep om 10:28 uur

Onderwijsvastgoed is in Nederland complex vanwege de split incentive: gemeenten en schoolbesturen hebben elk…

Lees verder »
descriptionArtikel

Tumult brengt Groningse cultuur samen onder één dak

30 sep om 10:00 uur

Groningen heeft er een nieuw cultureel adres bij. Tumult, tot voor kort bekend onder de naam VRIJDAG, opende…

Lees verder »
descriptionArtikel

Houten woontoren The Urban Woods in Delft officieel geopend

29 sep om 14:00 uur

In Delft is The Urban Woods officieel geopend: volgens de initiatiefnemers de hoogste houten woontoren van…

Lees verder »