StrataCell tegen wortelopdruk rond Centraal Station Arnhem

vrijdag 20 maart 2015
timer 2 min
Gemeente Arnhem heeft bomen laten plaatsen waar opdruk van wortels absoluut niet gewenst is. Joosten Kunststoffen BV heeft hier door middel van het StrataCell concept een passende oplossing voor geboden.

Centraal Station Arnhem

Rond het Centraal Station Arnhem komt een natuurstenen bestrating te liggen. Omdat er nog vier bomen geplaatst moeten worden die niet in het plan waren opgenomen, bestaat er kans op wortelopdruk. Gemeente Arnhem wilde het straatwerk in een ongeschonden staat laten, maar tevens een perfecte voedingsbodem voor de bomen realiseren.
 

Hiervoor heeft de firma Copijn uit Utrecht in samenwerking met Van Helvoirt Groenprojecten uit Schijndel een oplossing geboden door te werken met producten uit het Greenleaf assortiment van Joosten Kunststoffen BV. Voor dit project is speciaal gekozen voor StrataCell.
 

Wat is StrataCell

De StrataCell is ontworpen voor toepassingen onder zware omstandigheden zoals een grote verticale last. StrataCell  kan het wortelgestel dichter bij de toplaag brengen. Ingenieurs hebben gecalculeerd dat met een gronddekking van slechts 30cm granulair materiaal een StrataCell systeem een kracht van 550 kPa kan dragen. Greenleaf producten hebben bij een ondergrondse toepassing een levensduurverwachting van meer dan 100 jaar en zijn in deze periode niet biologisch afbreekbaar.
 

Waarom StrataCell voor dit project?

Het is belangrijk om de bomen een jarenlange perfecte voedingsbodem te geven om in te kunnen groeien. In de praktijk blijkt dit vaak voor problemen te zorgen. Om een stabiele ondergrond te creëren voor bestrating wordt de grond rondom de bomen vaak te veel verdicht. Door de hoge verdichting van de grond in de groeiplaats zullen de wortels door te weinig ruimte een weg naar boven zoeken. Dit heeft opdrukken van de bestrating en beperking van de groei van de boom tot gevolg.  Iets wat de Gemeente Arnhem heeft weten te voorkomen door het gebruik van StrataCell.

 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
StrataCell tegen wortelopdruk rond Centraal Station Arnhem

Plaatsing van de Greenleaf StrataCell bij Centraal Station Arnhem.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Bijzonder gebouw dankzij weloverwogen ontwerpbeslissing

23 okt om 08:57 uur

In Amsterdam verrijst momenteel met Elements een energieneutraal hoogbouwproject met uitkragingen tot twaalf…

Lees verder »
descriptionArtikel

Marianne Loof benoemd tot voorzitter BNA

13 okt om 11:00 uur

De ledenraad van de Koninklijke Bond van Nederlandse Architectenbureaus (BNA) heeft Marianne Loof benoemd tot…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ontwerp nieuw Learning Centre op Zernike Campus vastgesteld

13 okt om 09:21 uur

De Rijksuniversiteit Groningen heeft het ontwerp van Benthem Crouwel Architects en Nieuwe Architecten voor het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Keynote uitgelicht: Kees Klomp op het Duurzame & Gezonde Scholen Congres

5 okt om 11:55 uur

Hoe zorg je dat een school niet alleen duurzaam gebouwd is, maar ook de mensen die er werken en leren…

Lees verder »
descriptionArtikel

Zo ontzorg je scholen in de hele vastgoedketen

30 sep om 10:28 uur

Onderwijsvastgoed is in Nederland complex vanwege de split incentive: gemeenten en schoolbesturen hebben elk…

Lees verder »
descriptionArtikel

Tumult brengt Groningse cultuur samen onder één dak

30 sep om 10:00 uur

Groningen heeft er een nieuw cultureel adres bij. Tumult, tot voor kort bekend onder de naam VRIJDAG, opende…

Lees verder »
descriptionArtikel

Houten woontoren The Urban Woods in Delft officieel geopend

29 sep om 14:00 uur

In Delft is The Urban Woods officieel geopend: volgens de initiatiefnemers de hoogste houten woontoren van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Samenwerken aan betere onderwijshuisvesting

28 sep om 11:30 uur

In november 2025 was Jonas Grütters een van de genomineerden voor de Smaakmaker Award tijdens het Duurzame…

Lees verder »