Start renovatie Pakhuismeesteren in Rotterdam

donderdag 26 maart 2015
timer 1 min
In Rotterdam begint op de Wilhelminapier de transformatie van Pakhuismeesteren tot een hip en modern hotel met winkel- en horecaplaza. Door de grootscheepse renovatie ontstaat een nieuw icoon aan de haven. In het getransformeerde gebouw vestigt zich het Room Mate hotel. De werkzaamheden worden uitgevoerd door VolkerWessels onderneming Van Agtmaal.Het ontwerp is van AWG Architecten

 

Het Room Mate hotel, de tweede vestiging in Nederland, krijgt circa 230 kamers, conferentieruimtes en een parkeerkelder.  Pakhuismeesteren krijgt verder een ‘Mercado’; 2500m² winkels en horeca, geheel in stijl met de Spaanse hotelketen.

 

Hotel

De renovatie door AWG wordt zorgvuldig uitgevoerd met behoud van de karakteristieke, monumentale elementen van het bestaande gebouw. Met de verbouwing worden de gevels in ere hersteld en twee extra verdiepingen aangebracht. Het hotel krijgt een spectaculair dakterras.

 

Historie

De firma Pakhuismeesteren werd opgericht in 1818, onder andere voor de handel in thee tijdens het V.O.C. tijdperk. Pakhuismeesteren is het meervoud van pakhuismeester, de opzichter van een pakhuis. In 1862 werd overgestapt naar de opslag van petroleum en andere aardolieproducten. Het zogeheten ‘veemgebouw’ aan de Wilhelminakade is een beeldbepalend gebouw op de Wilhelminapier.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Start renovatie Pakhuismeesteren in Rotterdam
s s

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

WTC Amsterdam onthult nieuwe lobby, ontworpen door TANK

10 sep om 10:20 uur

WTC Amsterdam heeft vandaag de nieuwe publieke lobby geopend, ontworpen door interieurarchitectenbureau TANK…

Lees verder »
descriptionArtikel

KJ Den Haag opgeleverd: nieuwe stadsentree voor Den Haag Centraal Station

9 sep om 14:00 uur

KJ Den Haag aan het Koningin Julianaplein voor Den Haag Centraal Station is opgeleverd. Het nieuwe gebouw vormt…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vijf locaties aangewezen voor versnelde bouw 30.000 woningen

7 sep om 08:18 uur

Minister Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening) heeft de eerste vijf locaties…

Lees verder »
descriptionArtikel

Genomineerden BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026 bekend

28 apr om 13:25 uurtimer2 min

De Koninklijke Bond van Nederlandse Architectenbureaus (BNA) heeft de acht genomineerden voor BNA Beste Gebouw…

Lees verder »
descriptionArtikel

Snelle stedelijke transformatie in Terneuzen

16 feb om 12:00 uurtimer4 min

In de Zeeuwse wijk Lievenspolder-West in Terneuzen is binnen één jaar een transformatie gerealiseerd die laat…

Lees verder »
descriptionArtikel

Utrechtse transformaties: ruimtelijke kansen bij herbestemming

12 feb om 13:00 uurtimer3 min

Wonen is meer dan vier muren en een dak. Het gaat om verbinding, samenwerking en het creëren van een plek waar…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe gids: in vijf fasen woningen splitsen

14 jan om 07:30 uurtimer3 min

Ontdek ook de nieuwe Splitgids, een praktische handleiding die gemeenten,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Groene metamorfose impuls gezondheid en leefbaarheid wijk

10 nov 2025 timer4 min

Na vijftien jaar van herontwikkeling laat de wijk Kerckebosch in Zeist zien dat natuurinclusief bouwen niet…

Lees verder »