Soeters wint VKG Architectuurprijs met Plein 1944 in Nijmegen

woensdag 3 december 2014
timer 2 min
Soeters van Eldonk architecten en Magis Architecten winnen de VKG Architectuurprijzen 2014/2015, in respectievelijk de categorieën Nieuwbouw en Renovatie. Heren 5 Architecten is winnaar van de Publieksprijs. Soeters krijgt VKG Architectuurprijs voor Plein 1944 in Nijmegen.

 

De VKG Architectuurprijzen prijzen worden ieder jaar toegekend aan bouwprojecten waar kunststof gevelelementen (kozijnen, ramen en deuren) op esthetische wijze onderdeel uitmaken van het ontwerp.

Volgens de jury legt Soeters van Eldonk architecten, winnaar van de VKG Architectuurprijs in de categorie Nieuwbouw, bij het project Plein 1944 'een brede visie aan de dag waarin overwegingen van architectuur, stedenbouw, materiaal en detaillering op evenwichtige wijze zijn vertegenwoordigd'.

 

Gert Jan te Velde, voorzitter van de jury: "Er is een grote diversiteit in expressie verkregen, door de kunststof kozijnen toe te passen met ronde hoeken, door op sommige punten de profielen nadrukkelijk aanwezig te laten zijn en door op andere plaatsen te kiezen voor een terughoudende, vlakke detaillering en een horizontale belijning."

 

CityPads in Amsterdam door Magis Architecten

Het herbestemmen van een kantoorgebouw tot woongebouw acht de jury een precaire en actuele opgave. In het City Pads-project, de winnaar in de categorie Renovatie, vindt de vernieuwing vooral in het interieur plaats. De jury oordeelt dat de kunststof kozijnen op een goede manier zijn toegepast. Het beeld van de zakelijke kantoorarchitectuur is in de gevel intact gelaten. Het project laat volgens de jury zien dat een totale makeover niet altijd de beste keuze is en dat bij een sterke bestaande architectuur een bescheiden benadering te verkiezen is.

 

Huis van Hendrik in Haarlem door Heren 5 architecten

Met 229 stemmen mag het Huis van Hendrik in Haarlem zich winnaar noemen van de Publieksprijs 2014/15. De kunststof kozijnen voor het Huis van Hendrik zijn in speciale schuine vormen gemaakt, voor het gevelkunstwerk van kunstenaar Boris Tellegen. In totaal brachten 764 mensen via internet een stem uit voor de VKG Publieksprijs. Het Tellepark in Leeuwarden is met 208 stemmen een goede tweede.

 

www.vkg-architectuurprijs.nl

 

Reactie toevoegen

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Soeters wint VKG Architectuurprijs met Plein 1944 in Nijmegen

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Gevels van kersenpitten of rioolwater

17 jun om 07:30 uurtimer2 min

In onze digitale magazines ontdek je bijzondere aspecten van de bouw in de rubriek Bouwstenen. Zoals het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Programma bekend voor Circulaire Openbare Ruimte Congres op 19 juni

13 jun om 07:30 uur

Op 19 juni organiseert Straatbeeld voor de vierde keer het Circulaire Openbare Ruimte Congres. In Nijmegen is…

Lees verder »
descriptionArtikel

S&A Podcast Luisterlandschap: rafelrandjes en straatcultuur

4 jun om 08:02 uurtimer4 min

Vincent van der Klei (Studioninedots) is de ‘architect van de rafelrandjes’ en vertelt in de nieuwe S&A…

Lees verder »
descriptionArtikel

Thonik: strepen laten strategie stralen

20 mei om 07:30 uurtimer13 min

De ontwerpers van thonik ontwikkelen visuele identiteiten die je terugziet in uitingen als supergraphics,…

Lees verder »
descriptionArtikel

De finesses van prefab houtbouw

19 mei om 11:00 uurtimer8 min

Op de levendige vakbeurs Houtbouw gaf Bob Elzen (Treetek) vorige week een diepgaand inkijkje in de ontwikkeling…

Lees verder »
descriptionArtikel

Sessie vakbeurs HOUTBOUW: ontwerpproces voor prefab houtbouw

7 mei om 07:30 uurtimer6 min

Van dinsdag 13 tot en met donderdag 15 mei vindt in de Brabanthallen in Den Bosch de derde editie van de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Placemaking: geringe ingrepen met grote impact

1 mei om 07:30 uurtimer14 min

Hoe maak je openbare ruimtes aantrekkelijker, leefbaarder en functioneler voor een gemeenschap? Dat is het vak…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ruimte voor nieuwe verhalen in vloeibare stad

30 apr om 07:30 uurtimer5 min

Als gasthoofdredacteur van ons nieuwste magazine, thema Transformatie & Transities, maakte architect…

Lees verder »