Scholen Rotterdam stellen dak beschikbaar voor zonnepanelen

dinsdag 28 januari 2020
timer 2 min
In de Rotterdamse wijken Blijdorp, Schiemond en Bospolder-Tussendijken kunnen bewoners zonder eigen dak binnenkort gebruikmaken van de zonnepanelen op het dak van hun buurtschool.

Daar heeft de gemeente Rotterdam op 15 januari met twee energiecoöperaties en de scholenstichting BOOR een overeenkomst over gesloten. Het initiatief past in de ambitie van Rotterdam om meer schone energie in de stad op te wekken.

1.000 zonnepanelen

Stichting BOOR stelt de daken van de basisscholen De Margriet, OBS de Boog en OBS Dakpark ter beschikking voor de wijken Blijdorp, Schiemond en Bospolder-Tussendijken (BoTu). Op deze drie scholen samen kunnen ongeveer 900 tot 1.000 panelen geplaatst worden, die samen 300.000kWh duurzame elektriciteit per jaar kunnen opwekken, gelijk aan het stroomverbruik van 120 tot 150 gezinnen. In 25 jaar tijd wordt zo 4.000 ton CO2-uitstoot bespaard. Veel meer gezinnen kunnen echter profiteren van een financieel voordeel want deelname kan al vanaf 100Kwh per jaar. Als het initiatief een succes wordt, breidt BOOR het project uit naar nog 70 schoolgebouwen.

Samenwerking

BOOR heeft de ambitie om al haar gebouwen energieneutraal te maken, maar heeft daar niet alle middelen voor. Daarom is de stichting een samenwerking aangegaan met de Delfshaven Energie Coöperatie en Blijstroom. Die energiecoöperaties streven naar duurzame energie voor álle bewoners van Rotterdam. Dus juist ook voor inwoners die geen daken beschikbaar hebben of niet de (financiële) mogelijkheid hebben om zonnepanelen aan te schaffen. Dit laatste geldt voor vele ouders van de leerlingen en de omwonenden van de scholen van BOOR. Met dit initiatief wordt een oplossing geboden en daarnaast ook de bewustwording verhoogd bij hen en de leerlingen over de problematiek van CO2 uitstoot en opwarming van de aarde.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Scholen Rotterdam stellen dak beschikbaar voor zonnepanelen

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Nieuwe PvE Frisse Scholen 2025: van voldoende tot uitmuntend

4 dec om 10:45 uurtimer4 min

Een gezond, comfortabel en energiezuinig schoolgebouw: dát is de ambitie achter het vernieuwde Programma van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Haarlem: verrassend veelzijdig in vorm, stijl en uitstraling

1 dec om 07:30 uurtimer4 min

Afgelopen vrijdag verscheen een nieuw boek over de stedelijke ontwikkeling en architectuur in Haarlem, getiteld…

Lees verder »
descriptionArtikel

START-Ivry: wonen van binnenuit herdefiniëren

25 nov om 07:30 uurtimer8 min

“Wonen is meer dienend aan de logica van de ontwikkelaar dan aan de realiteit van het dagelijks leven.” Daarom…

Lees verder »
descriptionArtikel

Toekomstbestendige scholen én sterke wijken in Zwolle

20 nov om 07:30 uurtimer4 min

De gemeente Zwolle staat voor een grote onderwijsopgave. De komende zestien jaar worden tientallen…

Lees verder »
descriptionArtikel

‘Veertig jaar achterstand in onderwijshuisvesting aanpakken’

17 nov om 07:30 uurtimer6 min

In de portefeuille van schoolbestuurder Bart de Grunt vind je gebouwen die niet wind- en waterdicht zijn.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe school X11 versterkt stedelijk leven Merwede

13 nov om 07:30 uurtimer5 min

NEXT architects heeft met Rademacher de Vries Architecten de ontwerpcompetitie gewonnen voor X11, de Utrechtse…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuw themanummer: volop kansen voor scholenbouw

11 nov om 16:15 uurtimer6 min

Scholenbouw is hot! Na het geslaagde Duurzame & Gezonde Scholen Congres van afgelopen week, publiceren we…

Lees verder »
descriptionArtikel

MVRDV: bolvormig ontwerp scheelt ruimte op straatniveau

10 nov om 17:15 uurtimer5 min

Met The Grand Ballroom zorgt MVRDV opnieuw voor een iconisch ontwerp. Het architectenbureau won hiermee de…

Lees verder »