’s Werelds hoogste bewegende observatietoren geopend

maandag 15 augustus 2016
timer 2 min
De observatietoren British Airways i360 in de Engelse stad Brighton and Hove is op 4 augustus geopend. De toren is ontworpen door Marks Barfield Architects, het bureau achter de iconische London Eye, en is met een lengte van 138 meter de hoogste bewegende observatietoren ter wereld.

Door middel van een capsule kunnen tweehonderd mensen tegelijkertijd naar 138 meter hoogte genomen worden om te genieten van uitzichten over Brighton and Hove, de kust van Sussex en Het Kanaal. De toren is ook door de Guinness Book of World Records uitgeroepen tot de dunste toren ter wereld toen hij in februari het hoogtepunt bereikte.


De observatiecapsule, die geheel om de ronde toren is gewikkeld, is gemaakt van handgemaakt dubbelglas waardoor bezoekers een 360 graden panorama hebben. Bezoeker kunnen er tijdens het stijgen in zitten of rondlopen en worden begeleid door een gids. De capsule wordt door de nieuwste kabelbaantechnologie bestuurd, die bovendien tijdens het dalen zelf bijna de helft van de benodigde energie opwekt.


Het interieur van de observatiecapsule. Foto door British Airways i360
© British Airways i360
 

Ademende verlichting

De capsule is voorzien van verlichting door Do-Architecture waardoor de toren ’s nachts een ware blikvanger is. Door het licht continu sterker en zachter te laten schijnen, gelijk aan het ademtempo van een rustend persoon, lijkt de capsule te ‘ademen’.


Op de begane grond wordt het Beach Building gebruikt voor de administratieve faciliteiten van de i360, naast een restaurant, speelplein en winkelgebied. 


De verlichting op de toren 'ademt'. Foto door British Airways i360
© British Airways i360

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
’s Werelds hoogste bewegende observatietoren geopend

De i360 in Brighton and Hove is de hoogste bewegende observatietoren ter wereld. © British Airways i360

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

WTC Amsterdam onthult nieuwe lobby, ontworpen door TANK

10 sep om 10:20 uur

WTC Amsterdam heeft vandaag de nieuwe publieke lobby geopend, ontworpen door interieurarchitectenbureau TANK…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van inzicht naar actie: Paris Proof in het hoger onderwijs

1 sep om 08:51 uur

De verduurzaming van onderwijsvastgoed is in volle gang en het is een van de grootste opgaven waar…

Lees verder »
descriptionArtikel

IKOC Noord-Scharwoude combineert zorg, onderwijs en opvang

24 aug om 09:45 uur

In juni 2027 wordt in het dorp Noord-Scharwoude in de gemeente Dijk en Waard het eerste Integraal Kind- en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Prioriteit of visie: wat ontbreekt er echt in scholenbouw?

17 aug om 09:14 uur

Toekomstbestendige scholenbouw vraagt om meer dan geld en goede bedoelingen. Maar wat ontbreekt er nou precies…

Lees verder »
descriptionArtikel

IABR 2026 stelt onderliggende systemen van de gebouwde omgeving centraal

4 aug om 08:21 uur

De Internationale Architectuur Biënnale Rotterdam houdt van 18 september tot en met 29 november 2026 haar…

Lees verder »

De veranderende relatie tussen binnen en buiten in hedendaagse architectuur

28 jul om 16:10 uur

Waar gevels van gebouwen eerder voornamelijk werden gezien als een afsluiting of bescherming van het gebouw,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vroeg sturen op CO₂: publicatie Low Carbon Urbanism biedt handvatten

9 jul om 08:35 uur

Waar, hoe dicht en hoe groot bouwen we? Die vragen bepalen meer dan welk materiaal dan ook de CO₂-uitstoot van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Houten hoogbouw in Delft introduceert flexibel middenhuren

24 jun om 08:42 uur

In Delft is The Urban Woods officieel in gebruik genomen. Het gebouw biedt 102 middenhuurwoningen in een…

Lees verder »