Rotterdam start proef met flexibel wonen

donderdag 5 maart 2020
timer 1 min
Om beter te kunnen voorzien in de vraag naar woningen is gemeente Rotterdam gestart met een proef: flexwonen. Dit zijn woningen die voor maximaal 15 jaar worden geplaatst.

Volgens de gemeente kan flexwonen voor een toename van zevenhonderd tot duizend woningen zorgen, verspreid over de stad. Dit moet het makkelijker maken voor spoedzoekers en jongeren om snel een woning te vinden, geeft wethouder Bas Kurvers (Bouwen en Wonen) aan in een persbericht. De eerste tijdelijke woningen komen bij De Kroon in Schiehaven en in Hoogvliet Noord West. De bouw is gepland in 2020.


De gemeente gaat per locatie in de stad bepalen of flexwonen een geschikt concept is. Daarbij wordt gekeken naar doelgroep en het woontype dat daarbij past. Zo is er voor Schiehaven en Hoogvliet gekeken naar een goede bereikbaarheid, voldoende voorzieningen in de omgeving en naar de gebiedsplannen.
 In beide gevallen gaat het om grond van de gemeente en wordt nog gekeken hoeveel tijdelijke woningen er precies geplaatst kunnen worden. Op korte termijn wordt er ook gekeken of het mogelijk is om in Hillegersberg, Hoek van Holland, Feijenoord en Vreewijk tijdelijke woningbouw toe te staan. 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Rotterdam start proef met flexibel wonen

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Amsterdamse Sluisbuurt krijgt zoöperatie Zoë: wonen als ecosysteem

27 jan om 09:00 uurtimer3 min

Met de start van de bouw van Zoë krijgt de Sluisbuurt op Zeeburgereiland in Amsterdam er een bijzonder…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe gids: in vijf fasen woningen splitsen

14 jan om 07:30 uurtimer3 min

Ontdek ook de nieuwe Splitgids, een praktische handleiding die gemeenten,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Meer financiële ruimte voor woningbouwcorporaties

22 dec 2025 timer2 min

Het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke ordening heeft bekendgemaakt dat woningbouwcorporaties vanaf…

Lees verder »
descriptionArtikel

Kiezen en formeren in tijden van woningnood

5 nov 2025 timer10 min

In het kader van de Tweede Kamerverkiezingen sprak ons Expertpanel zich uit over de woningnood. Welke…

Lees verder »
descriptionArtikel

De kracht van overkoepelende architectuur

23 okt 2025 timer8 min

In de rubriek Bouwiconen wandelt architect Roel van der Zeeuw langs diverse opmerkelijke bouwblokken in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Schakelen tussen strategie en praktijk in de wijk

26 sep 2025 timer11 min

Hoe kom je van mooie plannen voor een wijk tot concrete actie? Dat onderwerp staat centraal tijdens de viering…

Lees verder »
descriptionArtikel

Een plan mag geen vleesgeworden Funda-advertentie worden

16 sep 2025 timer7 min

Lennart Arpots vervolgt de rubriek Future Architects en waarschuwt dat we door STOER weer donkere niet-…

Lees verder »
descriptionArtikel

Essentie van stedelijke cultuur: confrontatie en tolerantie

10 sep 2025 timer6 min

In de rubriek Bouwiconen koos Mira Nekova niet voor een specifiek gebouw, maar voor een compleet stedelijk plan…

Lees verder »