Renovatieproject ’t Vergeten Paradijs’ in Nieuw Crooswijk

dinsdag 27 augustus 2013
timer 3 min
Rotterdam, stad van de wederopbouw en een huisverkoop die nagenoeg stil ligt. Toch slaagt creatief ontwikkelaar Hans Moerkerk er in om in september de tweede fase van het spraakmakende renovatieproject ’t Vergeten Paradijs’ te starten in Nieuw Crooswijk. Authentieke panden die volledig worden gerenoveerd en opgeleverd in luxe lofts in de enige échte volksbuurt die Rotterdam rijk is. Op 14 september vindt vanaf 11.00 uur de verkoop première plaats van de nieuwe turn-key loftappartementen die in verkoop gaan.

Crooswijk is van oorsprong een unieke Rotterdamse volksbuurt met een rijke historie. In het verleden is in deze buurt helaas meer dan eens overgegaan tot slopen. Dit heeft door de jaren heen voor veel onbegrip en weerstand uit de gemeenschap gezorgd. Crooswijk heeft met haar centrale en groene ligging immers meer dan voldoende potentie als Rotterdamse stadswijk. Om deze reden start Moervast B.V. in september met de 2e fase renovatieontwikkeling van bestaande bouw: ’t Vergeten Paradijs. Acht unieke appartementen in loft vorm gaan in de verkoop. Ruimtelijke, lichte woningen met de sfeer van vroeger en de kwaliteit van nu. Om de industriële look te garanderen, worden staal, steen, hout en natuurlijke materialen gebruikt. “Bestaande bouw heeft de toekomst. De beste plekken van de stad bevinden zich immers in bestaande wijken” aldus Moerkerk die met een eigenzinnige visie én een hart voor de stad, hoge ogen gooit met het renovatieproject aan de Paradijslaan. De verkoop van fase 1 van ’t Vergeten Paradijs startte in mei 2013. Wat een verkoop première had moeten zijn, werd uiteindelijk een burenborrel doordat alle appartementen binnen twee weken waren verkocht.

Bestaande bouw heeft de toekomst


Het succes van de Paradijslaan is volgens Hans Moerkerk (Moervast B.V.) slechts een voorbode van wat komen gaat. De komende jaren vindt er een verschuiving plaats waarbij de aandacht verlegd wordt van nieuwbouw naar renovatieontwikkeling van bestaande bouw. Oude achterstallige panden worden hier ontwikkeld en verduurzaamd om vervolgens een nieuwe kopersmarkt te bedienen. Kopers die zich willen onderscheiden en streven naar authenticiteit.

’t Vergeten Paradijs: de hotspots!


De Paradijslaan is een uniek stukje Rotterdam, gelegen op een steenworp afstand van het Kralingse Bos, het Stadscentrum en de bruisende Zwaanshals. Met veel gezellige restaurants, boutiques en interieurwinkels is alles binnen handbereik. De verkoop van de onderscheidende woningen aan de Paradijslaan zal vanaf zaterdag 14 september van start gaan tijdens de verkoop première.

 

https://www.facebook.com/VergetenParadijs.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Renovatieproject ’t Vergeten Paradijs’  in Nieuw Crooswijk

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Nieuwe gids: in vijf fasen woningen splitsen

14 jan om 07:30 uurtimer3 min

Ontdek ook de nieuwe Splitgids, een praktische handleiding die gemeenten,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuw Mosveen: impuls voor Den Haag Zuidwest

7 jan om 07:30 uur

De renovatie van 224 naoorlogse portiekwoningen in Den Haag Zuidwest kan met veel minder CO₂- uitstoot worden…

Lees verder »
descriptionArtikel

Meer financiële ruimte voor woningbouwcorporaties

22 dec 2025 timer2 min

Het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke ordening heeft bekendgemaakt dat woningbouwcorporaties vanaf…

Lees verder »
Mundus Brique Architecten
descriptionArtikel

Scholenbouwrevolutie in Twente

28 okt 2025 timer4 min

Nog één week en Stedebouw & Architectuur heet je welkom bij de vijfde editie van het Duurzame & Gezonde…

Lees verder »
descriptionArtikel

Geen sloop, maar hergebruik op Zernike campus

30 sep 2025 timer4 min

Herbruikbaarheid, aanpasbaarheid en eigenheid van het gebouw zijn de kernbegrippen van de herontwikkeling van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Maarten van Kesteren valt opnieuw in de prijzen

26 sep 2025 timer4 min

Na zijn veelgeroemde renovatie van de Nimeto-school in Utrecht, is opnieuw een renovatie van Maarten van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Transformatie van stedelijke rafelrandjes

16 apr 2025 timer8 min

De nieuwe Stedebouw & Architectuur is uit! Met een fraaie uitwerking van het thema Transformatie &…

Lees verder »
descriptionArtikel

‘Een gebouw moet iets teruggeven aan buurt en bewoners’

20 mrt 2025

Als architect bestudeert Ianthe Mantingh eerst de samenleving zelf om uiteindelijk sterke buurten te gaan…

Lees verder »