QwikSense zet IoT in voor analyseren duurzaamheid

woensdag 17 augustus 2016
timer 2 min
De duurzaamheid en het leefklimaat van gebouwen wordt steeds belangrijker. QwikSense kan dit monitoren en analyseren door sensoren in een gebouw te plaatsen, die via het IoT-netwerk van Aerea waardevolle data leveren.

Een pilot van dit systeem is recent geplaatst bij de gemeente Utrecht. De gemeente heeft energiebesparende maatregelen getroffen om een duurzaam gebouw te realiseren en schakelde QwikSense in om meer inzicht te verschaffen in de resultaten. Met de pilot zijn op 300 werkplekken op SIGFOX-technologie gebaseerde sensoren geplaatst die naast aanwezigheid van medewerkers ook de CO2-waarden, temperatuur en luchtvochtigheid meten. 


Paul 
Stomph, medeoprichter QwikSense: “Als data-analysebedrijf helpen we organisaties de productiviteit en tevredenheid van werknemers te vergroten. Dit doen we door op werkplekniveau te meten en door zoveel mogelijk relevante data te analyseren. Dit project bij de gemeente Utrecht is een pilot van een jaar op twee verdiepingen.”


QwikSense gebruikt hiervoor het SIGFOX IoT-netwerk van Aerea. Stomph: “Aerea was een van onze eerste partners op IoT-gebied. Voorheen kostte het aanleggen van een eigen netwerk voor onze sensoren veel tijd en geld. Met Aerea is dat nu een fluitje van een cent. Voor een klein bedrag per device per jaar zijn de sensoren direct online en de data komt via de cloud-portal van Aerea direct binnen op onze systemen.”

 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
QwikSense zet IoT in voor analyseren duurzaamheid

Gemeentehuis Utrecht. © Mauvries / Shutterstock.com

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Grote opgaven, simpele oplossingen: de school als hart van de buurt

23 okt om 11:30 uur

Eenzaamheid, gezondheidsproblemen, een tekort aan woningen en een land dat steeds voller raakt. De opgaven zijn…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bijzonder gebouw dankzij weloverwogen ontwerpbeslissing

23 okt om 08:57 uur

In Amsterdam verrijst momenteel met Elements een energieneutraal hoogbouwproject met uitkragingen tot twaalf…

Lees verder »
descriptionArtikel

Marianne Loof benoemd tot voorzitter BNA

13 okt om 11:00 uur

De ledenraad van de Koninklijke Bond van Nederlandse Architectenbureaus (BNA) heeft Marianne Loof benoemd tot…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ontwerp nieuw Learning Centre op Zernike Campus vastgesteld

13 okt om 09:21 uur

De Rijksuniversiteit Groningen heeft het ontwerp van Benthem Crouwel Architects en Nieuwe Architecten voor het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Keynote uitgelicht: Kees Klomp op het Duurzame & Gezonde Scholen Congres

5 okt om 11:55 uur

Hoe zorg je dat een school niet alleen duurzaam gebouwd is, maar ook de mensen die er werken en leren…

Lees verder »
descriptionArtikel

Zo ontzorg je scholen in de hele vastgoedketen

30 sep om 10:28 uur

Onderwijsvastgoed is in Nederland complex vanwege de split incentive: gemeenten en schoolbesturen hebben elk…

Lees verder »
descriptionArtikel

Tumult brengt Groningse cultuur samen onder één dak

30 sep om 10:00 uur

Groningen heeft er een nieuw cultureel adres bij. Tumult, tot voor kort bekend onder de naam VRIJDAG, opende…

Lees verder »
descriptionArtikel

Houten woontoren The Urban Woods in Delft officieel geopend

29 sep om 14:00 uur

In Delft is The Urban Woods officieel geopend: volgens de initiatiefnemers de hoogste houten woontoren van…

Lees verder »