PropTechNL start nieuwe beweging: PropTech For Good

woensdag 22 april 2020
timer 2 min
We gaan niet terug naar normaal. Normaal werkt niet meer. De PropTech for Good beweging wil leiders van nu en morgen inspireren en ontwikkelen om samen het ‘nieuwe normaal’ te creëren.

Op dit moment wordt de wereld geconfronteerd het Covid-19 virus. Deze uitbraak zorgt voor een grote stroom van veranderingen op maatschappelijk, economische en ecologisch gebied. Elke verandering brengt kansen met zich mee.


PropTech (PROPerty en TECHnology) – de beweging van digitale transformatie van de gebouwde leefomgeving – is van groot belang in het realiseren maatschappelijke vraagstukken. Er liggen enorme kansen om een positieve bijdrage te leveren aan de duurzame ontwikkelingsdoelen: gezondheid & welzijn (3), betaalbare en duurzame energie (7), Duurzame steden en gemeenschappen (11), duurzame consumptie en productie (12) en klimaatactie (13).

Nieuwe beweging

De afgelopen vier jaar is de PropTech beweging exponentieel gegroeid, in Nederland en in de rest van de wereld. Begin 2016 plantte Menno Lammers met PropTechNL de ‘PropTech kiem’ in Nederland. De afgelopen vier jaar stonden bewustwording en ontdekken van technologie in de vastgoedsector centraal en deze fases worden versneld door de huidige crisis.


"Nu de maatschappij zich op een kantelpunt bevindt, is het tijd om een nieuwe kiem te planten", aldus Lammers. "Het is namelijk het decennium van actie met de duurzame ontwikkelingsdoelen als stip op de horizon. Vandaag plantten we de kiem voor een nieuwe beweging: PropTech for Good. Dit is de beweging naar een mensgerichte samenleving die economische vooruitgang in evenwicht brengt met het oplossen van maatschappelijke vraagstukken, door een systeem dat cyberspace en fysieke ruimte in hoge mate integreert.”


Benieuwd geworden? Ga nu naar PropTech for Good.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
PropTechNL start nieuwe beweging: PropTech For Good

Menno Lammers, founder PropTechNL

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Amsterdam brengt koelere en groenere straten in kaart

9 mrt om 07:30 uurtimer5 min

In een steeds dichter bebouwde stad neemt hittestress toe en wordt de ruimte schaars. Amsterdam ontwikkelde…

Lees verder »
descriptionArtikel

Carbon budget: de tijd dringt

3 mrt om 09:00 uurtimer2 min

In de nieuwe publicatie Low Carbon Urbanism leggen experts van BURA, LEVS architecten en Urban Climate…

Lees verder »
descriptionArtikel

Heldere Net Zero-standaard voor de gebouwde omgeving

10 feb om 09:30 uurtimer3 min

De Dutch Green Building Council (DGBC) introduceert, samen met SKAO en Climate Cleanup, een nieuwe Net Zero-…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bouwen aan een klimaatneutrale toekomst

3 feb om 07:30 uurtimer3 min

De bouwsector staat op een keerpunt waarin ambitie en realiteit vaak botsen. Terwijl de vraag naar woningen en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Amsterdamse Sluisbuurt krijgt zoöperatie Zoë: wonen als ecosysteem

27 jan om 09:00 uurtimer3 min

Met de start van de bouw van Zoë krijgt de Sluisbuurt op Zeeburgereiland in Amsterdam er een bijzonder…

Lees verder »
descriptionArtikel

'Nieuwe steden en 'straatjes erbij' helemaal niet nodig'

26 jan om 09:00 uurtimer9 min

Het Waterschap Vallei en Veluwe heeft voor het eerst een stedenbouwkundige in dienst genomen: Els Viester.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Digitaal ontwerpen: ‘Gebouwen gaan meer op de natuur lijken’

19 jan om 07:30 uurtimer16 min

Digitaal geprogrammeerd ontwerpen verandert het vak van architect razendsnel. Bij the ArchiTech Company ziet…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwspraak of samenspraak?

13 jan om 07:30 uurtimer4 min

Rond Oud en Nieuw verscheen onze nieuwe Innovatiecatalogus 2026. Ter inleiding schreef hoofdredacteur Ysbrand…

Lees verder »