Professors 3D-printen een 14 meter lang paviljoen

dinsdag 28 juni 2016
timer 1 min
Professors Felix Raspall en Carlos Bañón van de Singapore Universitey of Technology and Design (SUTD) hebben voor de open dag van de universiteit een 14,5 meter lang paviljoen ontworpen, gemaakt van metaal en 3D-geprinte nylon knopen en aluminium staven.

In plaats van een geschaald model te 3D-printen is voor het paviljoen, een maas van aluminium, nylon en staal, de technologie direct toegepast op de architectonische componenten op grote schaal. Iedere knoop (19 van metaal, 72 van nylon) is apart ontworpen op basis van hun geometrische posities, afhankelijk van het aantal staven die erin samenkomen.



“Achter de duidelijke chaos gaat een strikte viervlakkige geometrie schuil in de structuur, als strategie om het gehele systeem te voorzien van stabiliteit en robuustheid,” aldus de professors. “Bovendien dient het lichtgewicht paviljoen als ondersteuning voor drie vijf meter lange platforms van verschillende hoogtes, waarop een selectie van werk van studenten wordt gepresenteerd.”



Een 3D-geprint nylon en stalen knoop.


Het paviljoen was een centraal onderdeel van de open dag, maar wordt volgens de
SUTD inmiddels als ‘gewoon’ beschouwd en ‘bijna onwaarneembaar’ door de verhouding tussen massa en volume van de maas. 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Professors 3D-printen een 14 meter lang paviljoen

Het 3D-geprinte paviljoen op de SUTD.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Drijvend licht maakt waterkwaliteit zichtbaar

12 mrt om 07:30 uurtimer4 min

Waterkwaliteit is een groeiende zorg, terwijl het probleem voor veel mensen onzichtbaar blijft. De installatie…

Lees verder »
descriptionArtikel

Carbon budget: de tijd dringt

3 mrt om 09:00 uurtimer2 min

In de nieuwe publicatie Low Carbon Urbanism leggen experts van BURA, LEVS architecten en Urban Climate…

Lees verder »
descriptionArtikel

Jasmin: isoleren met houtvezels omhuld door leem

26 feb om 07:30 uurtimer11 min

Naast houtbouw neemt het gebruik van biobased isolatiematerialen steeds verder toe. Materialen als vlas, stro,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Heldere Net Zero-standaard voor de gebouwde omgeving

10 feb om 09:30 uurtimer3 min

De Dutch Green Building Council (DGBC) introduceert, samen met SKAO en Climate Cleanup, een nieuwe Net Zero-…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bouwen aan een klimaatneutrale toekomst

3 feb om 07:30 uurtimer3 min

De bouwsector staat op een keerpunt waarin ambitie en realiteit vaak botsen. Terwijl de vraag naar woningen en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Amsterdamse Sluisbuurt krijgt zoöperatie Zoë: wonen als ecosysteem

27 jan om 09:00 uurtimer3 min

Met de start van de bouw van Zoë krijgt de Sluisbuurt op Zeeburgereiland in Amsterdam er een bijzonder…

Lees verder »
descriptionArtikel

Digitaal ontwerpen: ‘Gebouwen gaan meer op de natuur lijken’

19 jan om 07:30 uurtimer16 min

Digitaal geprogrammeerd ontwerpen verandert het vak van architect razendsnel. Bij the ArchiTech Company ziet…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe MPG in 2026: praktijktoets helpt ontwerpers

13 jan om 11:00 uurtimer7 min

De aanscherpingen van de milieuprestatie-eisen voor nieuwbouw, die per 1 juli gaan gelden, zijn zonder of met…

Lees verder »