Professor gebruikt architectuur voor kindertherapie

maandag 19 december 2016
timer 1 min
Een hoogleraar architectuur aan de universiteit van Michigan gebruikt de architectuur om therapeutische structuren te ontwikkelen voor kinderen met de autismestoornis ASS. Het project Social Sensory Architectures wordt geleid door onderzoeker Sean Ahlquist.

Het onderzoek richt zich op mogelijkheden om kinderen met ASS een zintuiglijke ervaring te bieden, in combinatie met de ontwikkeling van motoriek en sociale interactie. Door gebruik van textiel, geavanceerde Sensing-technologie en software wordt een stoflandschap omgetoverd tot een fysieke, visuele en akoestische speelomgeving. In eerste instantie werd het onderzoek gebaseerd op Ahlquists observaties van zijn autistische dochter Ara.

Manier van spelen

Een prototype van Social Sensory Architectures is de sensoryPLAYSCAPE, een tentachtige paviljoen gemaakt van sterk doek, dat is gespannen over gebogen stangen. Zodra het doek wordt aangeraakt worden geluiden geactiveerd en 2D-beelden geprojecteerd op het oppervlak van de stof. Deze manier van spelen verbindt de motoriek met auditieve en visuele vaardigheden.

 

Meer informatie: www.materialarchitectures.com/social-sensory

Reactie toevoegen

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Professor gebruikt architectuur voor kindertherapie

Social Sensory Architectures ©

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Gevels van kersenpitten of rioolwater

17 jun om 07:30 uurtimer2 min

In onze digitale magazines ontdek je bijzondere aspecten van de bouw in de rubriek Bouwstenen. Zoals het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Programma bekend voor Circulaire Openbare Ruimte Congres op 19 juni

13 jun om 07:30 uur

Op 19 juni organiseert Straatbeeld voor de vierde keer het Circulaire Openbare Ruimte Congres. In Nijmegen is…

Lees verder »
descriptionArtikel

MVRDV neemt 'out of the box' wel heel letterlijk

6 jun om 07:30 uurtimer4 min

Met een grote diversiteit aan uitkragende loggia's, erkers en hangende balkons tekent MVRDV voor een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Kringloop Integratie Platform verlaagt kosten verduurzaming

26 mei om 07:30 uurtimer11 min

Kun je ruim 35.000 euro besparen door een woning slimmer te verduurzamen? Wel volgens transitiemaker Niels Rood…

Lees verder »
descriptionArtikel

De finesses van prefab houtbouw

19 mei om 11:00 uurtimer8 min

Op de levendige vakbeurs Houtbouw gaf Bob Elzen (Treetek) vorige week een diepgaand inkijkje in de ontwikkeling…

Lees verder »
descriptionArtikel

Sessie vakbeurs HOUTBOUW: ontwerpproces voor prefab houtbouw

7 mei om 07:30 uurtimer6 min

Van dinsdag 13 tot en met donderdag 15 mei vindt in de Brabanthallen in Den Bosch de derde editie van de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Buurttransformatie: problemen oplossen met andere problemen

28 apr om 07:30 uurtimer17 min

Kom jij nog weleens een Warmtetransitievisie tegen? De rapporten zijn inmiddels weggestopt in bureauladen,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Film Architecton: Hoe kunnen we beter bouwen?

24 apr om 07:30 uurtimer4 min

Vanaf donderdag 1 mei draait in diverse bioscopen opnieuw een architectuurfilm. Recent zagen we al Oscar-…

Lees verder »