Professor gebruikt architectuur voor kindertherapie

maandag 19 december 2016
timer 1 min
Een hoogleraar architectuur aan de universiteit van Michigan gebruikt de architectuur om therapeutische structuren te ontwikkelen voor kinderen met de autismestoornis ASS. Het project Social Sensory Architectures wordt geleid door onderzoeker Sean Ahlquist.

Het onderzoek richt zich op mogelijkheden om kinderen met ASS een zintuiglijke ervaring te bieden, in combinatie met de ontwikkeling van motoriek en sociale interactie. Door gebruik van textiel, geavanceerde Sensing-technologie en software wordt een stoflandschap omgetoverd tot een fysieke, visuele en akoestische speelomgeving. In eerste instantie werd het onderzoek gebaseerd op Ahlquists observaties van zijn autistische dochter Ara.

Manier van spelen

Een prototype van Social Sensory Architectures is de sensoryPLAYSCAPE, een tentachtige paviljoen gemaakt van sterk doek, dat is gespannen over gebogen stangen. Zodra het doek wordt aangeraakt worden geluiden geactiveerd en 2D-beelden geprojecteerd op het oppervlak van de stof. Deze manier van spelen verbindt de motoriek met auditieve en visuele vaardigheden.

 

Meer informatie: www.materialarchitectures.com/social-sensory

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Professor gebruikt architectuur voor kindertherapie

Social Sensory Architectures ©

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Woongebouw SAWA in Rotterdam wint BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026

9 jun om 14:54 uur

Woongebouw SAWA in Rotterdam is bekroond als BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026. De jury koos unaniem voor het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Biobased hout en hergebruik geven Midwerk een nieuw thuis

28 mei om 13:52 uur

In Sappemeer is het nieuwe gebouw voor Midwerk opgeleverd, ontworpen door De Zwarte Hond. Midwerk is het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Paris Proof-vastgoed realiseren: sneller én goedkoper dankzij nieuwe aanpak

26 mei om 14:35 uur

Met een traditionele aanpak betalen we structureel te veel voor duurzame vastgoedtransformaties. Verleg daarom…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hanzehogeschool Groningen test houten gebouw digitaal op aardbevingen

20 mei om 11:14 uur

Hanzehogeschool Groningen heeft als eerste in Europa een meerlaags houten gebouw digitaal getest op…

Lees verder »
descriptionArtikel

The Circle: circulair bouwconcept met terugneembare elementen

18 mei om 10:29 uur

Willy Naessens Group lanceerde The Circle, een revolutionair en circulair bouwconcept. Met honderd elementen…

Lees verder »
descriptionArtikel

Genomineerden BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026 bekend

28 apr om 13:25 uurtimer2 min

De Koninklijke Bond van Nederlandse Architectenbureaus (BNA) heeft de acht genomineerden voor BNA Beste Gebouw…

Lees verder »
descriptionArtikel

The Timber Truth: 16 mythes houtbouw ontkracht

25 mrt om 07:30 uurtimer7 min

In het recent verschenen Engelstalige boek The Timber Truth heeft houtbouwexpert Pablo van der Lugt liefst…

Lees verder »
descriptionArtikel

Houtbouw: verzekerbaarheid onder druk

24 mrt om 07:30 uurtimer3 min

Houtbouw groeit als duurzaam alternatief voor beton en staal, maar de verzekerbaarheid van grootschalige…

Lees verder »