Penda ontwerpt landschap paviljoen met rivieren als wegen

vrijdag 20 november 2015
timer 2 min
Als onderdeel van de tiende internationale Garden Expo in China ontwierp Penda een groen landschap dat de bewustwording voor schoon water benadrukt. Het paviljoen ‘Where the River Runs’ begeleidt bezoekers door een pad dat een rivier nabootst.

Het 1.500 m2 grote paviljoen is momenteel in aanbouw en komt te staan op de Garden Expo 2015 in China, die loopt tot en met april 2016. Het project maakt volgens de architecten ‘een statement voor het belang van schoon water en het behoud van onze natuurlijke omgeving’.
 

De mens als rivier

“Wij zijn niet belangrijk voor water; het is juist andersom,” aldus Penda in een statement. “Aan ons de taak om een manier te vinden om te overleven in diens grenzen.” Het rivierachtige landschap begeleidt bezoekers langs ontwikkelde heuvels en valleien. Aan de ingang krijgen zij zaadjes aangereikt die ze in het paviljoen kunnen planten om lokale bloemen en groenten te laten groeien.


“Als mensen door het landschap wandelen en zaadjes planten, nemen ze als het ware de functie van een rivier aan om het paviljoen tot leven te brengen,” aldus Penda. “Zoals de rivier dat in een natuurlijke omgeving doet, worden de bezoekers het startpunt van de levenscyclus van planten. Zij zijn een essentieel deel van het ontwerp en dat zal de bewustwording van het belang van schoon water en lucht versterken.”
 

Verbindend element

Het bureau ziet het paviljoen tevens als verbinding tussen andere paviljoenen op de Expo. Het landschap is dan ook via drie ingangen te bereiken. Bezoekers worden op natuurlijke wijze door het gestuurd, met een plein als centraal punt. Begroeiing zorgt voor plekken in de schaduw en in het ontwerp is zelfs een grot nagebootst.


Meer over het project vindt u op de website van Penda.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Penda ontwerpt landschap paviljoen met rivieren als wegen

Where the River Runs, het landschap paviljoen van Penda tijdens de Garden Expo 2015.

Impressie van Where the River Runs tijdens de Garden Expo 2015. Impressie van Where the River Runs tijdens de Garden Expo 2015.
Impressie van Where the River Runs tijdens de Garden Expo 2015. Impressie van Where the River Runs tijdens de Garden Expo 2015.
Het paviljoen in aanbouw op de Garden Expo 2015. Het paviljoen in aanbouw op de Garden Expo 2015.
's Avonds licht het paviljoen op. 's Avonds licht het paviljoen op.
Plattegrond van het paviljoen, met de drie ingangen zichtbaar. Plattegrond van het paviljoen, met de drie ingangen zichtbaar.
Impressie van Where the River Runs tijdens de Garden Expo 2015. Impressie van Where the River Runs tijdens de Garden Expo 2015.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

WTC Amsterdam onthult nieuwe lobby, ontworpen door TANK

10 sep om 10:20 uur

WTC Amsterdam heeft vandaag de nieuwe publieke lobby geopend, ontworpen door interieurarchitectenbureau TANK…

Lees verder »
descriptionArtikel

KJ Den Haag opgeleverd: nieuwe stadsentree voor Den Haag Centraal Station

9 sep om 14:00 uur

KJ Den Haag aan het Koningin Julianaplein voor Den Haag Centraal Station is opgeleverd. Het nieuwe gebouw vormt…

Lees verder »
descriptionArtikel

IKOC Noord-Scharwoude combineert zorg, onderwijs en opvang

24 aug om 09:45 uur

In juni 2027 wordt in het dorp Noord-Scharwoude in de gemeente Dijk en Waard het eerste Integraal Kind- en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Prioriteit of visie: wat ontbreekt er echt in scholenbouw?

17 aug om 09:14 uur

Toekomstbestendige scholenbouw vraagt om meer dan geld en goede bedoelingen. Maar wat ontbreekt er nou precies…

Lees verder »
descriptionArtikel

IABR 2026 stelt onderliggende systemen van de gebouwde omgeving centraal

4 aug om 08:21 uur

De Internationale Architectuur Biënnale Rotterdam houdt van 18 september tot en met 29 november 2026 haar…

Lees verder »

De veranderende relatie tussen binnen en buiten in hedendaagse architectuur

28 jul om 16:10 uur

Waar gevels van gebouwen eerder voornamelijk werden gezien als een afsluiting of bescherming van het gebouw,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Houten hoogbouw in Delft introduceert flexibel middenhuren

24 jun om 08:42 uur

In Delft is The Urban Woods officieel in gebruik genomen. Het gebouw biedt 102 middenhuurwoningen in een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Negen projecten genomineerd voor Rietveldprijs 2026

19 jun om 09:48 uur

Negen Utrechtse projecten maken dit jaar kans op de Rietveldprijs, de architectuurprijs ter bevordering van de…

Lees verder »