Opvang met begeleiding als totaaloplossing voor mobiel wonen

dinsdag 6 augustus 2019
timer 2 min
Stad Gent wil een totaaloplossing voor alle terreinen waar momenteel mensen in het geheim in mobiele woonwagens, caravans of barakken wonen.

Het stadsbestuur kiest een humane oplossing met gecentraliseerde opvang in een gebouw of tijdelijke wooncontainers. Op deze manier komt een einde aan verschillende kampementen in de stad waar in geheim mobiel wordt gewoond. Intra-Europese migranten die momenteel geheim mobiel wonen in Gent krijgen de keuze om in te stappen in het huisvestingstraject met een verplicht begeleidingstraject of ondersteuning bij vrijwillige terugkeer naar het thuisland. 


De gecentraliseerde opvang kan bestaan uit een gebouw, maar ook uit een site met wooncontainers. In beide gevallen worden wagens en caravans geweigerd. Het project loopt maximaal drie jaar. Er wordt getracht om de mensen maximaal te laten doorstromen naar bestaande opvang- en huisvestingsinitiatieven en begeleidingstrajecten. Voor bewoners die na afloop van het traject niet zijn doorgestroomd of niet opgevangen zijn binnen andere initiatieven, wordt geen verlenging toegestaan. 


Het project houdt in dat de diverse plaatsen waar nu in het geheim mobiel gewoond wordt, op het openbaar domein of op gronden die eigenaar zijn van Stad Gent, worden ontruimd. Handhaving gebeurt op humane wijze met de nodige begeleidende gesprekken en de nodige tijd om het terrein zelf te kunnen verlaten. Hierna wordt in het geheim mobiel wonen niet meer getolereerd.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Opvang met begeleiding als totaaloplossing voor mobiel wonen

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Amsterdamse Sluisbuurt krijgt zoöperatie Zoë: wonen als ecosysteem

27 jan om 09:00 uurtimer3 min

Met de start van de bouw van Zoë krijgt de Sluisbuurt op Zeeburgereiland in Amsterdam er een bijzonder…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe gids: in vijf fasen woningen splitsen

14 jan om 07:30 uurtimer3 min

Ontdek ook de nieuwe Splitgids, een praktische handleiding die gemeenten,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Meer financiële ruimte voor woningbouwcorporaties

22 dec 2025 timer2 min

Het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke ordening heeft bekendgemaakt dat woningbouwcorporaties vanaf…

Lees verder »
descriptionArtikel

Kiezen en formeren in tijden van woningnood

5 nov 2025 timer10 min

In het kader van de Tweede Kamerverkiezingen sprak ons Expertpanel zich uit over de woningnood. Welke…

Lees verder »
descriptionArtikel

De kracht van overkoepelende architectuur

23 okt 2025 timer8 min

In de rubriek Bouwiconen wandelt architect Roel van der Zeeuw langs diverse opmerkelijke bouwblokken in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Schakelen tussen strategie en praktijk in de wijk

26 sep 2025 timer11 min

Hoe kom je van mooie plannen voor een wijk tot concrete actie? Dat onderwerp staat centraal tijdens de viering…

Lees verder »
descriptionArtikel

Een plan mag geen vleesgeworden Funda-advertentie worden

16 sep 2025 timer7 min

Lennart Arpots vervolgt de rubriek Future Architects en waarschuwt dat we door STOER weer donkere niet-…

Lees verder »
descriptionArtikel

Essentie van stedelijke cultuur: confrontatie en tolerantie

10 sep 2025 timer6 min

In de rubriek Bouwiconen koos Mira Nekova niet voor een specifiek gebouw, maar voor een compleet stedelijk plan…

Lees verder »