Onderzoekers ontwikkelen grafische software voor 3D-printer

maandag 9 januari 2017
timer 1 min
Onderzoekers van het MIT in Cambridge hebben een nieuwe softwaresysteem ontwikkeld dat verschillende materialen kan combineren in één ontwerp voor een 3D-printer.

Het systeem Foundry moet een oplossing bieden voor de hoge kosten voor het 3D-printen van objecten die bestaan uit verschillende materialen. Het programma is een aanvulling op de vorig jaar geïntroduceerde MultiFab, een 3D-printer die in één printbeurt een object kan vervaardigen uit diverse bouwstoffen.

Compositie

Het is de bedoeling dat het programma dezelfde rol vervult als Photoshop voor grafische vormgevers. Waar het met Photoshop mogelijk is om grafische stijlen samen te laten smelten, daar is het met Foundry mogelijk om een compositie te maken van verschillende materialen.


In een promotiefilmpje maken de onderzoekers onder andere ontwerpen voor een autoband en een tafeltennisbatje. Deze objecten, bestaande uit diverse materialen, kunnen dankzij Foundry en de Multifab in één printbeurt vervaardigd worden.


De software is geschikt voor elke commerciële multi-material printer.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Onderzoekers ontwikkelen grafische software voor 3D-printer

Een 3D-printer.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Woongebouw SAWA in Rotterdam wint BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026

9 jun om 14:54 uur

Woongebouw SAWA in Rotterdam is bekroond als BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026. De jury koos unaniem voor het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Biobased hout en hergebruik geven Midwerk een nieuw thuis

28 mei om 13:52 uur

In Sappemeer is het nieuwe gebouw voor Midwerk opgeleverd, ontworpen door De Zwarte Hond. Midwerk is het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Paris Proof-vastgoed realiseren: sneller én goedkoper dankzij nieuwe aanpak

26 mei om 14:35 uur

Met een traditionele aanpak betalen we structureel te veel voor duurzame vastgoedtransformaties. Verleg daarom…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hanzehogeschool Groningen test houten gebouw digitaal op aardbevingen

20 mei om 11:14 uur

Hanzehogeschool Groningen heeft als eerste in Europa een meerlaags houten gebouw digitaal getest op…

Lees verder »
descriptionArtikel

The Circle: circulair bouwconcept met terugneembare elementen

18 mei om 10:29 uur

Willy Naessens Group lanceerde The Circle, een revolutionair en circulair bouwconcept. Met honderd elementen…

Lees verder »
descriptionArtikel

Genomineerden BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026 bekend

28 apr om 13:25 uurtimer2 min

De Koninklijke Bond van Nederlandse Architectenbureaus (BNA) heeft de acht genomineerden voor BNA Beste Gebouw…

Lees verder »
descriptionArtikel

The Timber Truth: 16 mythes houtbouw ontkracht

25 mrt om 07:30 uurtimer7 min

In het recent verschenen Engelstalige boek The Timber Truth heeft houtbouwexpert Pablo van der Lugt liefst…

Lees verder »
descriptionArtikel

Houtbouw: verzekerbaarheid onder druk

24 mrt om 07:30 uurtimer3 min

Houtbouw groeit als duurzaam alternatief voor beton en staal, maar de verzekerbaarheid van grootschalige…

Lees verder »