Schoolvoorbeelden uit Groningen

vrijdag 19 september 2025
timer 3 min

Op 5 november aanstaande wordt de Mauritskazerne in Ede omgetoverd tot festivalterrein voor de vijfde editie van het Duurzame & Gezonde Scholen Congres. Daar beantwoorden we samen de centrale vraag: Hoe gaan we het (anders) doen? Want ieder kind heeft recht op een duurzaam en gezond leerklimaat.

Tijdens de 23 verschillende sessies gedurende het congres, waaronder kennissessies, masterclasses, projectenparades, workshops en veel meer, gaan we op zoek naar de antwoorden op de bovenstaande vraag. We bieden concrete handvatten, praktische tips, innovatieve oplossingen en inspirerende voorbeelden. 

Manifest Schoolvoorbeeld 

Eén van de interessantste kennissessies laat je zien hoe de gemeente Groningen de komende jaren veel scholen gaat renoveren, verbouwen, slopen en bouwen. Samen met de architectenbureaus KAW en De Zwarte Hond is gekeken naar de werkwijze van de afgelopen tijd. Dit heeft geleid tot 35 aanbevelingen voor schoolgebouwen en een nieuwe aanpak. In deze kennissessie komen enkele belangrijke aanbevelingen aan bod en ontdek je ook de knelpunten waar je zelf als scholenbouwer, architect of ambtenaar tegenaan kunt lopen. De sprekers zijn: Bart van Kampen (De Zwarte Hond), Douwe Boonstra (KAW) en Jan Paul van den Berg (gemeente Groningen).

Integrale aanpak

Interessant wordt ook de lezing van Merel Dorst, programmamanager van het Programma Onderwijshuisvesting. Daarin worden partijen en ideeën verbonden om samen betere schoolgebouwen te realiseren. Dorst laat zien hoe een integrale aanpak schoolbesturen en gemeenten helpt om sneller, beter en kostenefficiënter te werken aan hun onderwijshuisvestingsopgave. Ze neemt je mee in de toepassing van de eerste ontwikkelde standaarden en instrumenten van het programma.

Meedoen

Experts en belanghebbenden in het werkveld nodigen we van harte uit om mee te denken, mee te praten en mee te doen. Ontdek nu het volledige programma van het Duurzame & Gezonde Scholen Congres, evenals alle informatie over de locatie, de partners én de feestelijke opzet van dit jaar. Meld je vandaag nog aan!

Lees ook: Nieuw boek met 35 aanbevelingen voor scholenbouw 

Blijf nog beter op de hoogte van al ons nieuws en abonneer je op de wekelijkse nieuwsbrief van Stedebouw & Architectuur. 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Grote opgaven, simpele oplossingen: de school als hart van de buurt

23 okt om 11:30 uur

Eenzaamheid, gezondheidsproblemen, een tekort aan woningen en een land dat steeds voller raakt. De opgaven zijn…

Lees verder »
descriptionArtikel

500 scholenprojecten nuanceren het vaak negatieve beeld over onze scholenbouw

15 okt om 15:44 uur

Basisscholen zouden massaal verouderd zijn, er wordt nauwelijks gebouwd en onze kinderen zitten in slechte…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ontwerp nieuw Learning Centre op Zernike Campus vastgesteld

13 okt om 09:21 uur

De Rijksuniversiteit Groningen heeft het ontwerp van Benthem Crouwel Architects en Nieuwe Architecten voor het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Zo ontzorg je scholen in de hele vastgoedketen

30 sep om 10:28 uur

Onderwijsvastgoed is in Nederland complex vanwege de split incentive: gemeenten en schoolbesturen hebben elk…

Lees verder »
descriptionArtikel

Samenwerken aan betere onderwijshuisvesting

28 sep om 11:30 uur

In november 2025 was Jonas Grütters een van de genomineerden voor de Smaakmaker Award tijdens het Duurzame…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe ROCvA flexibiliteit en maakbaarheid combineert in onderwijshuisvesting

21 sep om 17:00 uur

Onderwijsconcepten en de maatschappij veranderen steeds sneller. Hoe zorg je dan dat onderwijshuisvesting…

Lees verder »
descriptionArtikel

Onderwijssector krijgt weer eigen bouwprijs

17 sep om 13:25 uur

De Scholenbouwprijs keert terug. Dat maakten Schooldomein en IVVD bekend tijdens de Onderwijsvastgoeddag op 16…

Lees verder »
descriptionArtikel

IKOC Noord-Scharwoude combineert zorg, onderwijs en opvang

24 aug om 09:45 uur

In juni 2027 wordt in het dorp Noord-Scharwoude in de gemeente Dijk en Waard het eerste Integraal Kind- en…

Lees verder »