OMA/Royal HaskoningDHV wint ontwerpwedstrijd Rebuild by Design

dinsdag 3 juni 2014
timer 3 min
OMA en advies- en ingenieursbureau Royal HaskoningDHV zijn trots dat hun strategie voor stedelijk waterbeheer voor Hoboken, één van de winnaars is van de Rebuild by Design ontwerpwedstrijd – een initiatief van de Hurricane Sandy Task Force voor de wederopbouw van de in oktober 2012 getroffen gebieden in New York en New Jersey.

 

De Amerikaanse minister voor huisvesting en stedelijke ontwikkeling (HUD) Shaun Donovan maakte op 2 juni 2014 de winnende voorstellen en bijbehorende financiering bekend. “De winnende voorstellen zijn echt metamorfoses en dienen als blauwdruk voor hoe we deze regio veilig kunnen stellen”, aldus Donovan. HUD stelt USD230 miljoen beschikbaar aan New Jersey voor de implementatie van dit winnende ontwerp voor Hoboken.
 

“Orkaan Sandy overstroomde 80% van Hoboken en veroorzaakte meer dan USD250 miljoen aan schade aan onze gemeenschap waar zo’n 50.000 mensen wonen”, aldus burgemeester Dawn Zimmer van Hoboken. “Heel Hoboken moet beschermd worden. OMA en Royal HaskoningDHV hebben een uitgebreide strategie ontwikkeld die onze stad beter bestand maakt overstromingen door storm- en stortvloeden. We hebben er alle vertrouwen in dan hun plan zal werken!”
 

Shohei Shigematsu, partner en directeur van OMA New York: “Wij zijn verheugd dat ons voorstel is geselecteerd. In dichtbevolkte stedelijke omgevingen zijn bescheiden oplossingen voor afzonderlijke huizen niet effectief en is een aanpak vereist die de bevolkingsdichtheid en de complexiteit van de context in acht neemt - een belangrijk jurycriterium.”
 

Marten Hillen, adviseur overstromingsrisico’s bij Royal HaskoningDHV: “Deze strategie heeft het grootste effect op waterveiligheid en zorgt ervoor dat deze gemeenschappen in de toekomst op een duurzame manier met water kunnen leven. We zijn trots dat we dit winnende voorstel mede hebben ontwikkeld en zien uit naar een veerkrachtiger Hoboken.”
 

Over het Hoboken voorstel

De uitgebreide strategie voor stedelijk waterbeheer voor Hoboken is een combinatie van harde en zachte maatregelen en gebaseerd op vier pilaren: weerstaan (resist), vertragen (delay), opslaan (store) en afvoeren (discharge) van water:

  • Resist:      verdedigingsconstructies aan de kust tegen hoge waterstanden.
  • Delay: het wegstromen van      regenwater vertragen door middel van de stedelijke infrastructuur.
  • Store: groene infrastructuur      voor de opslag van overtollig regenwater.
  • Discharge: waterpompen en      alternatieve routes voor het afvoeren van water.

 
Het ontwerpteam bestaat uit OMA, Royal HaskoningDHV, Balmori Associates en HR&A.
 

www.rebuildbydesign.org

 

 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
OMA/Royal HaskoningDHV wint ontwerpwedstrijd Rebuild by Design

Hoboken Waterfront. © OMA

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Kosten en voordelen van klimaatadaptatie in de stad

2 dec om 07:30 uurtimer3 min

Hoe bereiden steden zich voor op een toekomst met meer hitte en wateroverlast? Arcadis berekende dat Amsterdam…

Lees verder »
descriptionArtikel

Groen voegt waarde toe aan bedrijventerreinen

26 nov om 07:30 uurtimer7 min

Groen op bedrijventerreinen levert op veel manieren waarde op. Die voordelen zijn niet altijd gemakkelijk in…

Lees verder »
descriptionArtikel

Groene metamorfose impuls gezondheid en leefbaarheid wijk

10 nov om 10:00 uurtimer4 min

Na vijftien jaar van herontwikkeling laat de wijk Kerckebosch in Zeist zien dat natuurinclusief bouwen niet…

Lees verder »
descriptionArtikel

Floris Alkemade: ‘De contouren van een andere bouwcultuur’

6 nov om 10:45 uurtimer4 min

Demografische ontwikkelingen hebben een enorme impact op onze woningvoorraad. Na de geboortegolf van weleer is…

Lees verder »
descriptionArtikel

Stembusakkoord over 10 punten energie en klimaat

27 okt om 07:30 uurtimer5 min

Je leest het bijna elke dag: het klimaat holt achteruit en de politiek eveneens. Daarom is het bemoedigend dat…

Lees verder »
descriptionArtikel

Woningbouwopgave in combinatie met vergroeningsopgave

1 okt om 07:30 uurtimer5 min

Wil Nederland over honderd jaar nog floreren? Dan moeten de biodiversiteits- en klimaatopgaven goed zijn…

Lees verder »
descriptionArtikel

Geen sloop, maar hergebruik op Zernike campus

30 sep om 07:30 uurtimer4 min

Herbruikbaarheid, aanpasbaarheid en eigenheid van het gebouw zijn de kernbegrippen van de herontwikkeling van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Gedeelde grond: anders omgaan met schaarste én overvloed

25 sep om 07:30 uur

Het College van Rijksbouwmeester en Rijksadviseurs, bestaande uit Rijksbouwmeester Francesco Veenstra en…

Lees verder »