Nieuwbouwproject: Renaissance Hotel Amsterdam Schiphol Airport

woensdag 4 oktober 2017
timer 2 min
Mulderblauw architecten heeft in opdracht van International Hotel Capital Partners een ontwerp gemaakt voor een nieuw te bouwen Renaissance Hotel, dat komt te liggen aan de rand van het Amsterdamse Bos en op steenworp afstand van Schiphol. De bouw van het hotel is onlangs van start gegaan. De opening staat gepland voor de zomer van 2018.

Renaissance Hotel is één van de luxere merken van hotelketen Marriott. Het plan voor het nieuwe hotel omvat 250 luxe hotelkamers, een fine dining restaurant, vergaderruimtes, een fitnessruimte die 24 uur per dag geopend is en 150 parkeerplaatsen.

Aan de polderzijde, de entreezijde van het gebouw, heeft het gebouw een hoogte van twee bouwlagen. De hoogte bouwt zich aan de Ringvaart-zijde uit tot zes lagen. De gevel van het hotel bestaat uit een bonte baksteen met veel reliëf, verspringingen en metselwerkverbanden. De ramen van de hotelkamers worden geaccentueerd door een messing zijpaneel. Het gebouw heeft in bepaalde details verbinding met het Amsterdamse Bos. Zo is in het zijpaneel van de ramen een abstract natuurpatroon te zien.


©VAES Visuals

 

©VAES Visuals


In de groene patio, in het hart van het gebouw, bevindt zich het receptiepaviljoen. De aangrenzende gevels zijn voorzien van spiegelend materiaal, waardoor de binnenplaats een open uitstraling krijgt. Meerdere kamers hebben een uitzicht op de binnentuin. 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Nieuwbouwproject: Renaissance Hotel Amsterdam Schiphol Airport

©VAES Visuals

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Vroeg sturen op CO₂: publicatie Low Carbon Urbanism biedt handvatten

9 jul om 08:35 uur

Waar, hoe dicht en hoe groot bouwen we? Die vragen bepalen meer dan welk materiaal dan ook de CO₂-uitstoot van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Houten hoogbouw in Delft introduceert flexibel middenhuren

24 jun om 08:42 uur

In Delft is The Urban Woods officieel in gebruik genomen. Het gebouw biedt 102 middenhuurwoningen in een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Negen projecten genomineerd voor Rietveldprijs 2026

19 jun om 09:48 uur

Negen Utrechtse projecten maken dit jaar kans op de Rietveldprijs, de architectuurprijs ter bevordering van de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Fabriekswoningen hebben beter imago dan gedacht

16 jun om 14:54 uur

Fabriekswoningen hebben een beter imago dan gedacht. Dat blijkt uit onderzoek van Platform31 en het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Woongebouw SAWA in Rotterdam wint BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026

11 jun om 14:54 uur

Woongebouw SAWA in Rotterdam is bekroond als BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026. De jury koos unaniem voor het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Biobased hout en hergebruik geven Midwerk een nieuw thuis

28 mei om 13:52 uur

In Sappemeer is het nieuwe gebouw voor Midwerk opgeleverd, ontworpen door De Zwarte Hond. Midwerk is het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Paris Proof-vastgoed realiseren: sneller én goedkoper dankzij nieuwe aanpak

26 mei om 14:35 uur

Met een traditionele aanpak betalen we structureel te veel voor duurzame vastgoedtransformaties. Verleg daarom…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hanzehogeschool Groningen test houten gebouw digitaal op aardbevingen

20 mei om 11:14 uur

Hanzehogeschool Groningen heeft als eerste in Europa een meerlaags houten gebouw digitaal getest op…

Lees verder »