Nieuw: webdossier woninginbraken

vrijdag 12 april 2013
timer 3 min
Het aantal woninginbraken in Nederland steeg vorig jaar licht ten opzichte van 2011. De politie hield in hetzelfde jaar wel meer verdachte inbrekers aan. Veel gemeenten worstelen met het toenemende aantal woninginbraken van de afgelopen jaren en zijn op zoek naar een effectieve oplossing. Dat blijkt in de praktijk lastig; woninginbraken vormen een hardnekkig probleem. Toch heeft een aantal gemeenten in Nederland met een integrale aanpak op woninginbraak al eerste successen weten te boeken.

Het CCV levert een bijdrage door de aanpakken beschikbaar te maken voor andere gemeenten met het nieuwe webdossier woninginbraken dat op woensdag 10 april is gelanceerd.

De lancering werd verricht door Carolien van de Handel, CCV projectleider woninginbraken en Erik van Keken, manager Programmabureau Veiligheid van de gemeente Tiel en vond plaats tijdens de Uitgelicht-bijeenkomst Woninginbraken in Utrecht.

 

De integrale aanpak van de gemeente Tiel is een van de integrale aanpakken die het webdossier rijk is. De gemeente Tiel kampt met een woninginbrakenprobleem. Het aantal woninginbraken bleek in vier jaar tijd bijna verdrievoudigd. Onder het motto ‘Doe jij er alles aan om woninginbraken te voorkomen?’ ging de gemeente Tiel in 2011 samen met 17 andere gemeenten van start met een integrale aanpak tegen woninginbraken onder leiding van Van Keken. De eerste resultaten van deze aanpak zijn terug te vinden in het webdossier. Volgens Van Keken valt of staat de aanpak bij een goede en grondige situatieanalyse voordat je aan de slag gaat.

 

Naast goede voorbeelden van integrale aanpakken is in dit dossier onder meer een overzicht van instrumenten, informatie over veiligheidsbeleving, voorlichting bewoners, regionale samenwerking en inbraakmethoden te vinden. Ook bevat het webdossier een overzicht met veel gestelde vragen en de laatste relevante nieuwsberichten, artikelen en onderzoeken over woninginbraken.

Woninginbraken

Het aantal woninginbraken neemt de laatste jaren volgens cijfers van het CBS toe. Geregistreerde woninginbraken namen in 2011 met acht procent toe ten opzichte van 2010. Volgens de Integrale Veiligheidsmonitor 2012 is drie procent van de bevolking thuis geconfronteerd met inbraak of een poging daartoe. De Veiligheidsmonitor 2012 wijdt een hoofdstuk aan de mate waarin bewoners zelf preventieve maatregelen in en om de woning nemen. Buitenverlichting en extra veiligheidssloten en/of grendels op de buitendeuren zijn de meest aanwezige preventieve voorzieningen. In 2012 geven 77 respectievelijk 67 procent van de Nederlanders aan dat deze voorzieningen in hun woning aanwezig zijn.

Woninginbraken en het CCV

Het CCV wil de integrale aanpak op woninginbraken bevorderen en ondersteunen door het beschikbaar stellen van informatie en goede voorbeelden van integrale aanpakken. Het CCV is daarnaast beheerder van het Politiekeurmerk Veilig Wonen en heeft ruim negen jaar ervaring op het gebied van woninginbraken, bouwkundige beveiliging, ontwerp van de buitenruimte in woongebieden en organisatorische maatregelen voor en door bewoners. Het geven van voorlichting over een integrale aanpak tegen woninginbraken die verder gaat dan het Politiekeurmerk Veilig Wonen, is in toenemende mate een rol van het CCV. Het webdossier vormt daarbij een belangrijk onderdeel. Daarnaast kunnen gemeenten ook bij het CCV terecht voor advies bij het opzetten en uitvoeren van een integrale aanpak op woninginbraken of het invoeren van het Politiekeurmerk Veilig Wonen.

Links

Reactie toevoegen

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Nieuw: webdossier woninginbraken

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Een plan mag geen vleesgeworden Funda-advertentie worden

16 sep om 07:30 uurtimer7 min

Lennart Arpots vervolgt de rubriek Future Architects en waarschuwt dat we door STOER weer donkere niet-…

Lees verder »
descriptionArtikel

Essentie van stedelijke cultuur: confrontatie en tolerantie

10 sep om 07:30 uurtimer6 min

In de rubriek Bouwiconen koos Mira Nekova niet voor een specifiek gebouw, maar voor een compleet stedelijk plan…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van der Pekbuurt: verrassend eenvoudig en geraffineerd

19 jun om 07:30 uurtimer6 min

De Van der Pekbuurt lag onlangs nog onder een kritisch vergrootglas, maar je kunt het ontwerp van Jan Ernst van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Missen woningcorporaties straks tientallen miljarden euro's?

17 apr om 11:30 uurtimer5 min

Branchevereniging Aedes is allesbehalve blij met het actuele voorstel van de regeringscoalitie om de huren in…

Lees verder »
descriptionArtikel

Meer zekerheid bij investeren in flexwoningen

3 apr om 07:30 uur

Om de woningnood iets te verlichten, kunnen verplaatsbare woningen een tijdelijke oplossing bieden. Maar dat ‘…

Lees verder »
descriptionArtikel

Smûk: gezonde, houten en betaalbare woning met Deense roots

10 feb om 07:30 uur

Waar Denemarken met CO2-beprijzing de landbouw toekomstbestendig wil maken, komen vanuit de Deense bouwsector…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ontdek spelenderwijs de voordelen van optoppen

7 okt 2024

Optoppen is het lievelingetje van veel instanties en organisaties, maar dan zijn daar nog de omwonenden. En hun…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vragen bij uitvoerbaarheid kabinetsplannen woningbouw

23 sep 2024

Het kabinet-Schoof heeft vorige week het fiat gekregen voor haar Regeerprogramma en kan aan de slag gaan met…

Lees verder »