Mobiele, lichtgewicht voetgangersbrug wint Duurzaamheidsprijs Staal 2014

maandag 6 oktober 2014
timer 2 min
De EventBridge wint de Duurzaamheidsprijs Staal 2014. Het ontwerp is van Frank de Groof van EventBridge BV. Movares was verantwoordelijk voor de technische uitwerking.

 

 

De bedenker van de innovatieve, verplaatsbare voetgangersbrug is Frank de Groof van EventBridge BV. Een team van Movares zorgde voor het ontwerp en de technische uitwerking. De EventBridge wordt onder andere ingezet als voetgangersbrug bij sportevenementen zoals wielerwedstrijden. Bij dit soort evenementen kunnen gevaarlijke situaties ontstaan als toeschouwers het parcours oversteken. Een brug als tijdelijke ongelijkvloerse kruising is dan een oplossing. Organisatoren kiezen echter alleen voor een tijdelijke brug als deze snel en eenvoudig kan worden opgezet en afgebroken, omdat anders de kosten te hoog worden.

 

Losse stalen onderdelen die met eenvoudige pen- en gatverbindingen in elkaar worden gezet

De Groof begreep dat en stelde daarom twee eisen aan het ontwerpteam: de brug moest met twee tot drie man en een kraan in twee uur kunnen worden opgebouwd en alle onderdelen van de brug moesten met één vrachtwagen kunnen worden vervoerd. Om aan deze eisen te voldoen heeft Movares gekozen voor een beperkt aantal losse stalen onderdelen die met eenvoudige pen- en gatverbindingen in elkaar worden gezet. Verder is veel aandacht besteed aan het beperken van de afmetingen en het gewicht van de onderdelen om te zorgen dat ze allemaal op een vrachtwagen passen.

 

Uiteindelijk heeft dat geleid tot vier hoofdelementen: een bruglichaam, poten, trappen en enkele schoren. Deze onderdelen kunnen op de grond worden geassembleerd, waarna een kraan de brug optilt en binnen een paar minuten op zijn plek zet.

 

De EventBridge heeft een maximale overspanning van 14 meter en een doorrijhoogte van 4,6 meter. De trappen kunnen zowel in het verlengde als dwars op bruglichaam worden aangebracht. Door de modulaire opbouw kunnen eenvoudig verschillende bruggen naast of achter elkaar worden geplaatst.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Mobiele, lichtgewicht voetgangersbrug wint Duurzaamheidsprijs Staal 2014

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Zonnepanelen op gevels: kansen voor utiliteitsgebouwen

13 mrt om 07:30 uurtimer3 min

Eigenaren en gebruikers van kantoren, scholen of musea kunnen naast daken ook gevels benutten voor zonne-…

Lees verder »
descriptionArtikel

Carbon budget: de tijd dringt

3 mrt om 09:00 uurtimer2 min

In de nieuwe publicatie Low Carbon Urbanism leggen experts van BURA, LEVS architecten en Urban Climate…

Lees verder »
descriptionArtikel

Denk mee over betere MPG

27 feb om 10:00 uurtimer3 min

De MilieuPrestatie Gebouwen (MPG) is een van de maatstaven waarmee de bouwsector de duurzaamheid kan sturen en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Jasmin: isoleren met houtvezels omhuld door leem

26 feb om 07:30 uurtimer11 min

Naast houtbouw neemt het gebruik van biobased isolatiematerialen steeds verder toe. Materialen als vlas, stro,…

Lees verder »

Wat gebouwen ons vertellen over hoe we samenleven

16 feb om 11:03 uurtimer4 min

Architectuur is nooit neutraal. Elk gebouw, elke straat en elke woonwijk vertelt iets over de tijd waarin het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Heldere Net Zero-standaard voor de gebouwde omgeving

10 feb om 09:30 uurtimer3 min

De Dutch Green Building Council (DGBC) introduceert, samen met SKAO en Climate Cleanup, een nieuwe Net Zero-…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe MPG in 2026: praktijktoets helpt ontwerpers

13 jan om 11:00 uurtimer7 min

De aanscherpingen van de milieuprestatie-eisen voor nieuwbouw, die per 1 juli gaan gelden, zijn zonder of met…

Lees verder »
descriptionArtikel

Houtbouw in tijden van AI

6 okt 2025 timer5 min

Morgen start de driedaagse beurs PREFAB in de Brabanthallen in Den Bosch. Stedebouw & Architectuur host…

Lees verder »