Minister Blok opent ’s werelds duurzaamste rijtjeshuis

donderdag 21 augustus 2014
timer 3 min
Op maandag 25 augustus a.s. opent minister Blok (Wonen en Rijksdienst) het meest duurzame rijtjeshuis in the Green Village op de campus van de TU Delft. Met het concept Prêt-à-Loger, home with a skin, won het studententeam tijdens de Solar Decathlon 2014 in Versailles de eerste prijs voor Duurzaamheid. Het rijtjeshuis is een voorbeeld voor het verduurzamen van bestaande bouw in Europa. Na de officiële opening kunnen geïnteresseerden tussen 12.00 en 16.00 uur het huis bekijken.

 

De duurzaamheidsuitdaging van de toekomst zit in het verbeteren van de gebouwen die er al zijn. Dat is de reden dat het studententeam heeft gekozen voor het verduurzamen van een bestaand rijtjeshuis uit de jaren ‘60. Dit heeft het team gedaan door het aanbrengen van een ‘tweede huid’ waaronder een glazen constructie aan de zonzijde. Met deze nieuwe huid kan het huis helemaal op zonne-energie draaien. Alleen al in Nederland zijn er 1,4 miljoen rijtjeshuizen die op deze wijze naar duurzaamheid kunnen worden getransformeerd. Het studententeam en de betrokken wetenschappers onderzoeken samen met de partners van het project op welke manier het concept op grote schaal kan worden toegepast.



Trefpunt en testlocatie

Het huis wordt een trefpunt van de partners van Prêt-à-Loger en van partijen die met de TU Delft willen samenwerken aan de verduurzaming van bestaande bouw. Daarnaast gaan wetenschappers van de TU Delft het gebruiken als proeflocatie voor verbetering van het binnenmilieu in woningen en voor de verdere ontwikkeling van bijvoorbeeld consumentenproducten, gebouwinstallaties en zonnecellen.



The Green Village

Het huis is het eerste gebouw in de The Green Village een initiatief van de TU Delft om op de campus van de universiteit een bruisend living lab te ontwikkelen voor duurzame innovaties. The Green Village biedt een platform waar een grote verscheidenheid aan partners uit de publieke en private sector samenwerken aan de ontwikkeling en de integratie van duurzame technologieën. Naast een onderzoeks- en testfaciliteit komt er in The Green Village ook een modern winkelconcept, duurzame horeca en worden er bijzondere evenementen georganiseerd.



Solar Decathlon 2014

Tijdens de Solar Decathlon 2014, de Olympische Spelen van de duurzame bouw, won het team van Prêt-à-Loger met zijn concept ook de eerste prijs voor Communicatie & Sociaal Bewustzijn en de tweede prijs voor Energie-efficiëntie en Bouwmanagement, Gezondheid & Veiligheid. Overall eindigde het Delftse team op de 3 e plaats, op slechts 3 van de in totaal 1.000 punten afstand van de winnaar.

www.pretaloger.nl

www.facebook.com/pretaloger

.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Digitaal ontwerpen: ‘Gebouwen gaan meer op de natuur lijken’

19 jan om 07:30 uurtimer16 min

Digitaal geprogrammeerd ontwerpen verandert het vak van architect razendsnel. Bij the ArchiTech Company ziet…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe gids: in vijf fasen woningen splitsen

14 jan om 07:30 uurtimer3 min

Ontdek ook de nieuwe Splitgids, een praktische handleiding die gemeenten,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe MPG in 2026: praktijktoets helpt ontwerpers

13 jan om 11:00 uurtimer7 min

De aanscherpingen van de milieuprestatie-eisen voor nieuwbouw, die per 1 juli gaan gelden, zijn zonder of met…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwspraak of samenspraak?

13 jan om 07:30 uurtimer4 min

Rond Oud en Nieuw verscheen onze nieuwe Innovatiecatalogus 2026. Ter inleiding schreef hoofdredacteur Ysbrand…

Lees verder »
descriptionArtikel

Top 10 innovaties: zonnepanelen als bouwmateriaal

12 jan om 07:30 uurtimer7 min

In onze jaarlijkse Top 10 van innovaties bespreekt Guus Mulder (TKI Urban Energy) de meest actuele innovaties…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuw Mosveen: impuls voor Den Haag Zuidwest

7 jan om 07:30 uur

De renovatie van 224 naoorlogse portiekwoningen in Den Haag Zuidwest kan met veel minder CO₂- uitstoot worden…

Lees verder »
descriptionArtikel

Top 10 innovaties: van thuisbatterij tot prijsdoorbraak

6 jan om 07:30 uurtimer8 min

Ook dit jaar beleefde Guus Mulder (TKI Urban Energy) veel plezier aan het samenstellen van tien pareltjes van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Volop nieuws in Innovatiecatalogus 2026

5 jan om 07:30 uurtimer4 min

De net nieuw verschenen Innovatiecatalogus 2026 pakt een breed spectrum van onderwerpen beet. Van ontwerpen en…

Lees verder »