Meer gezinnen in wijken rondom centrum Rotterdam

woensdag 7 december 2016
timer 3 min
In Rotterdam zijn het afgelopen jaar meer draagkrachtige gezinnen in de wijken rondom het centrum gaan wonen. Dit komt onder andere door de groei van het aanbod grotere woningen, meer excellente scholen en meer groen en speelruimte. Dit staat in de voortgangsrapportage van het programma Kansrijke Wijken.

 

Samen met partners als woningcorporaties, ontwikkelaars en beleggers zijn het afgelopen jaar belangrijke stappen gezet in de toevoeging van geschikte woningen voor gezinnen. Tot juni 2016 zijn 173 nieuwbouwwoningen opgeleverd. Hiermee is het aandeel gezinnen in de kansrijke wijken rondom het centrum met 4 procent gestegen.

 

Voorbeelden van zulke woningen zijn te vinden aan het Soetendaalseplein en Huis van Wensen in Nieuw Crooswijk en Kaap Belvedère 3 in Katendrecht. In 2016 is verder nog gestart met de bouw van 190 nieuwe gezinswoningen. Deze worden veelal de komende tijd opgeleverd. Daarnaast staan er voor de periode september 2016 - december 2017 nog ruim 250 nieuwbouwwoningen voor gezinnen in de planning.

 

Kansrijke Wijken

Het gemeentebestuur van Rotterdam werkt met het programma Kansrijke Wijken aan het stimuleren dat er meer inwoners met sterke schouders in de stad komen en blijven wonen. Daarbij wordt gestuurd op meer grote woningen, meer excellente scholen en meer groen en speelruimte in een aantal wijken rondom het centrum.

 

Grote belangstelling

Er is een groeiende vraag naar grotere woningen in de kansrijke wijken. Projecten met gezinswoningen kunnen rekenen op grote belangstelling. Er is ook veel interesse voor het diverse zelfbouwaanbod in de kansrijke wijken, zeker onder (jonge) gezinnen. Daarom stimuleert de gemeente kleine projectontwikkelingen, kluswoningen, meer ruimte voor zelfbouw en samenvoegen van kleine woningen.

 

Onderwijs

Goed onderwijs is voor woningzoekende gezinnen een belangrijke voorwaarde om te kiezen voor een woonwijk. Twee excellente scholen per wijk realiseren is daarom ook een van de speerpunten van het programma. Het predicaat Excellent geeft aan dat een school op een bepaald gebied uitblinkt.

 

Buiten en spelen

In sommige buurten rondom het centrum zijn de speelmogelijkheden voor kinderen nog beperkt. Net als de ruimte om nieuwe voorzieningen aan te leggen. Schoolpleinen zijn daarom belangrijke buitenspeelplekken voor kinderen. Door schoolpleinen te vergroenen en open te stellen buiten schooltijden, kan de bestaande openbare ruimte beter worden benut. Basisschool De Fontein in de Hoyledestraat in Noord heeft dit jaar een groen schoolplein gekregen. Het oude stenige schoolplein is verbouwd tot een groene oase met volop speel- en leermogelijkheden voor kinderen. In oktober is gestart met de uitvoering van het groene schoolplein van De Schalm in Katendrecht.

 

Droomstraten

Ook Droomstraten dragen bij aan de ambitie om de draagkrachtige gezinnen te behouden voor de stad. Bij dit project ontwikkelen bewoners plannen om hun straat beter te benutten voor spelen en ontmoeten In 2015 zijn er zes Droomstraten gestart in straten waar veel gezinnen wonen. In 2016 hebben nieuwe droomstraten hun plannen ingediend.

 

Reactie toevoegen

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Meer gezinnen in wijken rondom centrum Rotterdam

Droomstraat,.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Droogtemonitor: de laatste stand van zaken

2 jul om 07:30 uur

De vakanties zijn begonnen, het zomerweer is daar, maar ook potentieel schadelijke droogte. Hoe houd je…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bouw moet zich voorbereiden op nieuwe Europese emissie-eis

23 jun om 13:45 uurtimer6 min

Demissionair minister Mona Keijzer gaat de aangekondigde aanscherping van de milieu-prestatie-eis (MPG) voor…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van der Pekbuurt: verrassend eenvoudig en geraffineerd

19 jun om 07:30 uurtimer6 min

De Van der Pekbuurt lag onlangs nog onder een kritisch vergrootglas, maar je kunt het ontwerp van Jan Ernst van…

Lees verder »
descriptionArtikel

S&A Podcast Luisterlandschap: rafelrandjes en straatcultuur

4 jun om 08:02 uurtimer4 min

Vincent van der Klei (Studioninedots) is de ‘architect van de rafelrandjes’ en vertelt in de nieuwe S&A…

Lees verder »
descriptionArtikel

Thonik: strepen laten strategie stralen

20 mei om 07:30 uurtimer13 min

De ontwerpers van thonik ontwikkelen visuele identiteiten die je terugziet in uitingen als supergraphics,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Excursie: honderden woningen binnen UNESCO Werelderfgoed

14 mei om 07:30 uurtimer4 min

Hoe bouw je honderden nieuwe woningen in een gebied dat officieel te boek staat als UNESCO Werelderfgoed? Je…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bereken de hittestress in straten en op pleinen

13 mei om 07:30 uurtimer11 min

Veel pleinen in Nederland zijn ingericht voor markten en evenementen en ontberen klimaatadaptieve kwaliteiten.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Placemaking: geringe ingrepen met grote impact

1 mei om 07:30 uurtimer14 min

Hoe maak je openbare ruimtes aantrekkelijker, leefbaarder en functioneler voor een gemeenschap? Dat is het vak…

Lees verder »