Lelijkste gebouw Hilversum wordt gerenoveerd tot brouwcafé

donderdag 1 september 2016
timer 2 min
Centraal in Hilversum ligt ‘een onbekend pareltje’, aldus Zecc Architecten. Het pand gaat verborgen onder een doosvormige zwarte gevel en is in de loop der jaren in verval geraakt. In opdracht van horecaondernemer Tues Kroon gaat Zecc het gebouw renoveren tot brouwcafé.

Het pand in het centrum van Hilversum staat bekend als de Eurobioscoop. Oorspronkelijk was het Autopalace de Wit, maar later wisselde het gebouw telkens van functie, als laatste een bioscoop. Zo is er eens een zwarte gevelbeplating aangebracht, waardoor de kwaliteit van de onderliggende architectuur verloren ging. “Misschien wel het lelijkste pand van de binnenstad,” aldus Zecc Architecten.
 

Mix van oud en nieuw

Onder de gevel gaat volgens het architectenbureau een ‘prachtig gebouw in art-nouveaustijl met een bijzonder schaaldak van beton’ schuil. Ook dit schaaldak is niet meer te zien door later aangebrachte wanden en plafonds. Zecc Architecten is van plan de voorgevel te restaureren, waarbij diverse originele onderdelen intact worden gelaten. Zo worden de grote daklichten in het schaaldak weer geopend, waardoor de binnenruimte weer als één geheel te ervaren zal zijn.


De monumentale gevel van MOUT.
© Zecc Architecten


Om een contrast met de monumentale elementen te creëren, wordt de gevel juist hedendaags vormgegeven met ‘maximale transparantie naar de stad’. Zo wordt de gevel aan de marktzijde volledig van glas en staal. De zijgevel, momenteel gesloten, wordt voorzien van drie openingen en een uitbreiding van glas en staal. Deze uitbreiding krijgt afgeronde hoeken, verwijzend naar de rondingen van het schaaldak, en begeleidt bezoekers naar de dubbele voorgevel: “Aan de ene kant de gevel van toen en aan de andere kant de gevel van nu,” aldus Zecc.


MOUT

Het pand krijgt de naam MOUT en gaat plek bieden aan de Gooische Bierbrouwerij. Er komt een brouwcafé met proeverijen en de grootste ruimte van het gebouw zal worden ingericht als foodhall met zeven internationale keukens. Naar verwachting wordt het gerenoveerde pand in 2017 opgeleverd. Koninklijke Woudenberg is de aannemer.


De entree van MOUT aan de marktzijde.
© Zecc Architecten

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Lelijkste gebouw Hilversum wordt gerenoveerd tot brouwcafé

De achtergevel van MOUT, de gerenoveerde 'Eurobioscoop' in Hilversum. © Zecc Architecten

© Zecc Architecten © Zecc Architecten
Het oude pand. © Zecc Architecten Het oude pand. © Zecc Architecten
© Zecc Architecten © Zecc Architecten
© Zecc Architecten © Zecc Architecten

Meer artikelen met dit thema

De veranderende relatie tussen binnen en buiten in hedendaagse architectuur

28 jul om 16:10 uur

Waar gevels van gebouwen eerder voornamelijk werden gezien als een afsluiting of bescherming van het gebouw,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vroeg sturen op CO₂: publicatie Low Carbon Urbanism biedt handvatten

9 jul om 08:35 uur

Waar, hoe dicht en hoe groot bouwen we? Die vragen bepalen meer dan welk materiaal dan ook de CO₂-uitstoot van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Houten hoogbouw in Delft introduceert flexibel middenhuren

24 jun om 08:42 uur

In Delft is The Urban Woods officieel in gebruik genomen. Het gebouw biedt 102 middenhuurwoningen in een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Negen projecten genomineerd voor Rietveldprijs 2026

19 jun om 09:48 uur

Negen Utrechtse projecten maken dit jaar kans op de Rietveldprijs, de architectuurprijs ter bevordering van de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Fabriekswoningen hebben beter imago dan gedacht

16 jun om 14:54 uur

Fabriekswoningen hebben een beter imago dan gedacht. Dat blijkt uit onderzoek van Platform31 en het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Woongebouw SAWA in Rotterdam wint BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026

11 jun om 14:54 uur

Woongebouw SAWA in Rotterdam is bekroond als BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026. De jury koos unaniem voor het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Biobased hout en hergebruik geven Midwerk een nieuw thuis

28 mei om 13:52 uur

In Sappemeer is het nieuwe gebouw voor Midwerk opgeleverd, ontworpen door De Zwarte Hond. Midwerk is het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Paris Proof-vastgoed realiseren: sneller én goedkoper dankzij nieuwe aanpak

26 mei om 14:35 uur

Met een traditionele aanpak betalen we structureel te veel voor duurzame vastgoedtransformaties. Verleg daarom…

Lees verder »