Kleurrijke blokkenschool leukt grauw Beijing op

donderdag 19 januari 2017
timer 2 min
Om de hoog aangeschreven No. 12 Middle School in Beijing extra smoel te geven, ontwierp architectenbureau Atelier Alter een schoolgebouw dat bestaat uit kleurrijke blokken.

No. 12 Middle School in het stadsdeel Fengtai staat bekend als één van de betere scholen in Beijing. In de buurt leeft de wens dat kleuteronderwijs wordt geïntegreerd in de school. Bovendien is er een sterke behoefte aan een fris ontwerp voor de soms grauwe omgeving. Atelier Alter ging aan de slag met deze wensen en kwam met een opvallend kleurrijk geheel op de proppen.

Paradijs

Het architectenbureau wil een paradijs creëren, waar kinderen kunnen ontdekken, verkennen en hun zintuigen kunnen stimuleren. Door gebruik te maken van grote kleurblokken onderscheidt de school zich meteen van de grauwe omgeving – kleurrijke kunst tussen het beton. Het ontwerp moet volgens Atelier Alter ‘de dialoog aangaan met de kinderen uit de wijk’.

 

‘Door te kijken door de ogen van een kind, staat het ‘kind zijn’ voorop in het ontwerp’, schrijft het architectenbureau. De blauwe blokken geven de kinderopvang aan, de groene is voor de peuters en oranje voor de kleuters. Bovendien is er een uitdagend en opvallend schoolplein gecreëerd, waar kinderen naar hartenlust kunnen spelen.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Kleurrijke blokkenschool leukt grauw Beijing op

© Atelier Alter Inc.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Drijvend licht maakt waterkwaliteit zichtbaar

12 mrt om 07:30 uurtimer4 min

Waterkwaliteit is een groeiende zorg, terwijl het probleem voor veel mensen onzichtbaar blijft. De installatie…

Lees verder »
descriptionArtikel

Heldere Net Zero-standaard voor de gebouwde omgeving

10 feb om 09:30 uurtimer3 min

De Dutch Green Building Council (DGBC) introduceert, samen met SKAO en Climate Cleanup, een nieuwe Net Zero-…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bouwen aan een klimaatneutrale toekomst

3 feb om 07:30 uurtimer3 min

De bouwsector staat op een keerpunt waarin ambitie en realiteit vaak botsen. Terwijl de vraag naar woningen en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Slimme tips voor binnenklimaat en energiegebruik scholen

30 jan om 07:30 uurtimer4 min

Op veel scholen en kinderopvanglocaties blijken bestaande gebouwcondities en energiepraktijken nog niet…

Lees verder »
descriptionArtikel

Amsterdamse Sluisbuurt krijgt zoöperatie Zoë: wonen als ecosysteem

27 jan om 09:00 uurtimer3 min

Met de start van de bouw van Zoë krijgt de Sluisbuurt op Zeeburgereiland in Amsterdam er een bijzonder…

Lees verder »
descriptionArtikel

Digitaal ontwerpen: ‘Gebouwen gaan meer op de natuur lijken’

19 jan om 07:30 uurtimer16 min

Digitaal geprogrammeerd ontwerpen verandert het vak van architect razendsnel. Bij the ArchiTech Company ziet…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwspraak of samenspraak?

13 jan om 07:30 uurtimer4 min

Rond Oud en Nieuw verscheen onze nieuwe Innovatiecatalogus 2026. Ter inleiding schreef hoofdredacteur Ysbrand…

Lees verder »
descriptionArtikel

Top 10 innovaties: zonnepanelen als bouwmateriaal

12 jan om 07:30 uurtimer7 min

In onze jaarlijkse Top 10 van innovaties bespreekt Guus Mulder (TKI Urban Energy) de meest actuele innovaties…

Lees verder »