KCAP wint ontwerpprijsvraag voor Punt de Sniep in Diemen

vrijdag 8 juli 2016
timer 2 min
Het team van ontwikkelaar ABC Planontwikkeling, Westplan Investors en KCAP Architects&Planners wint de prijsvraag Punt de Sniep in Diemen. De gemeente Diemen koos het plan in een competitie met vijf teams. Het plan beslaat 165 woningen, een marina, commerciële- en horecavoorzieningen in drie gebouwensembles met een totaal oppervlak van 16.000 m2. Het team wordt aangevuld door adviseurs op het gebied van projectmanagement, duurzaamheid, installaties en constructie, respectievelijk ABC Nova, MoBius Consult, J. van Toorenburg BV en van Rossum.

 

Punt de Sniep heeft een bijzondere ligging in het centrum van Diemen: langs de verbindingsweg naar Amsterdam, op het snijpunt met de Weespertrekvaart en de Muidertrekvaart. De gebouwen hebben allen een directe relatie met het omringende water. Tussen de bouwvolumes ontstaan drie verschillende publieke ruimtes die allen in directe programmatische en visuele verbinding staan met de appartementen en daarmee het ontstaan van een buurtgevoel bevorderen, een van de kernwaardes in de ontwikkeling van deze nieuwe buurt.

 

Naast goede verblijfskwaliteiten een zekere intimiteit en ruimte voor gemeenschappelijke activiteiten

De drie openbare ruimtes zijn: SNIEPHOF, een semi-openbaar groen hof dat naast goede verblijfskwaliteiten een zekere intimiteit en ruimte voor gemeenschappelijke activiteiten biedt. SNIEPHAVEN is dé plek voor watercreatie en marina voor deelsloepen en privé-booten met doorgaande waterverbinding naar Amsterdam in het westen en naar de natuur in het oosten. PUNTSNIEP, het uiterste punt van de Sniep, dicht bij de oude kern van Diemen en goed ontsloten door een nieuwe loopbrug, wordt het boegbeeld van de ontwikkeling. Met een markant plein georienteerd op het zuiden en westen en een 24/7 programmering met horecafuncties werkt het als katalysator voor de sociale cohesie van de wijk.

 

Woonconcept

Het woonconcept biedt flexibel ontworpen appartementen voor een doelgroep van starters, empty nesters en senioren. Parkeren is volledig onder het verhoodte binnenhof geïntegreerd. Het architectuurconcept reageert door afwisseling in stramien, materialisatie en hoogte op de schaal van de bebouwing van Diemen en laat op de Punt de Sniep een omgeving ontstaan van “intiem wonen aan water en hof met alles in de buurt.” Een brede schakering van duurzaamheidsmaatregelen zorgt voor een buurt die niet consumeert maar produceert.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
KCAP wint ontwerpprijsvraag voor Punt de Sniep in Diemen

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Kosten en voordelen van klimaatadaptatie in de stad

2 dec om 07:30 uurtimer3 min

Hoe bereiden steden zich voor op een toekomst met meer hitte en wateroverlast? Arcadis berekende dat Amsterdam…

Lees verder »
descriptionArtikel

Groen voegt waarde toe aan bedrijventerreinen

26 nov om 07:30 uurtimer7 min

Groen op bedrijventerreinen levert op veel manieren waarde op. Die voordelen zijn niet altijd gemakkelijk in…

Lees verder »
descriptionArtikel

START-Ivry: wonen van binnenuit herdefiniëren

25 nov om 07:30 uurtimer8 min

“Wonen is meer dienend aan de logica van de ontwikkelaar dan aan de realiteit van het dagelijks leven.” Daarom…

Lees verder »
descriptionArtikel

Volop noviteiten voor architecten

18 nov om 07:30 uurtimer5 min

De eerste editie van ARCHITECT@WORK op de locatie Kromhouthal (Amsterdam) trok 1.736 bezoekers. Zij kwamen af…

Lees verder »
descriptionArtikel

Groene metamorfose impuls gezondheid en leefbaarheid wijk

10 nov om 10:00 uurtimer4 min

Na vijftien jaar van herontwikkeling laat de wijk Kerckebosch in Zeist zien dat natuurinclusief bouwen niet…

Lees verder »
descriptionArtikel

Biomimicry: de overtreffende trap van ‘regeneratief’

30 okt om 07:30 uurtimer6 min

Lydia Fraaije is in Nederland een waar boegbeeld van biomimicry. Als architect hanteert ze de groenste…

Lees verder »
descriptionArtikel

Stembusakkoord over 10 punten energie en klimaat

27 okt om 07:30 uurtimer5 min

Je leest het bijna elke dag: het klimaat holt achteruit en de politiek eveneens. Daarom is het bemoedigend dat…

Lees verder »
descriptionArtikel

Prefab Efficiency Award voor Vlieg Engineering met Rodly

20 okt om 07:30 uurtimer5 min

De innovatieve, digitale tool Rodly heeft op de vakbeurs PREFAB de Prefab Efficiency Award 2025 gewonnen. De…

Lees verder »