Kun je vernieuwen door het verleden te omarmen?

woensdag 17 april 2024

Tijdens het nieuwe kunst- en architectuurfestival Cherish or Destroy luidt de centrale vraag: in hoeverre moet je rekening houden met het bestaande als je het nieuwe maakt? Met de voormalige Amerikaanse ambassade aan het statige Lange Voorhout (Den Haag) als locatie, belooft het op vrijdag 3 mei een interessante bijeenkomst te worden.

Het Cherish or Destroy festival is een samenwerking tussen kunstinstituut West Den Haag en de sectie Erfgoed & Architectuur van de Faculteit Bouwkunde aan de TU Delft. De organisatie mikt op een breed publiek, van kunstenaars tot stedenbouwkundigen, docenten tot studenten en politici tot bewoners, om gezamenlijk nieuwe perspectieven en creatieve oplossingen te verkennen met betrekking tot behoud en verandering binnen de domeinen van kunst en architectuur.

Toekomst vormgeven

Altijd als we creëren, aldus de organisatie, putten we uit het verleden om de toekomst vorm te geven. Of het daarbij nu gaat om praktische, conceptuele of esthetische inspanningen. Zowel de kunsten als de architectuur draaien om dit proces van creatie en verandering, waarbij iets nieuws verschijnt op onontgonnen terrein of het bestaande plaatsmaakt iets anders.

 

De fundamentele vraag die hierbij naar boven komt is: in hoeverre moet je rekening houden met het bestaande als je het nieuwe maakt? Is er een stoffelijke of geestelijke grens waaraan je niet mag voorbijgaan? Is er een ideaal dat ons kan vertellen wat we mogen vernietigen en wat we moeten koesteren?

Delicate balans

Met het programma in Den Haag wil de organisatie de essentie van deze discussie verkennen: wat leidt ons ten behoeve van de delicate balans tussen behoud en vernieuwing? Door de discussie over de thematische tegenstelling van ‘Cherish’ versus ‘Destroy’ worden tijdens het evenement de fundamentele principes achter deze concepten vanuit het breedst mogelijke perspectief onderzocht.

In de iconische ruimtes van de voormalige Amerikaanse ambassade, ontworpen door Marcel Breuer, worden geïnteresseerden uitgenodigd voor een volle dag met activiteiten. Om samen te verkennen we moeten koesteren en wat vernietigen?

Op het programma (10.00 - 22.00 uur) staan onder anderen: Eric Bolle, Tomas Dirrix, Elettra Fiumi, Gijs Frieling, Erik Hehenkamp, Jelle Hettema, Maarten van Kesteren, Moriko Kira, John Körmeling, Susanna Lindberg, Michiel van Loon, Lidy Meijers, Phoebus Panigyrakis, Jan van der Ploeg, Chris Smith, Elian Somers, Marcel Teunissen, Jacob Voorthuis, Chris de Vries, Anne Wellmer en Wouter Willers.

De voertaal tijdens het festival is het Engels. Alle overige informatie ontdek je hier. Of koop meteen je ticket (€ 5 - € 15)

Bron: Persbericht
Foto boven: Shutterstock

 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

START-Ivry: wonen van binnenuit herdefiniëren

25 nov om 07:30 uurtimer8 min

“Wonen is meer dienend aan de logica van de ontwikkelaar dan aan de realiteit van het dagelijks leven.” Daarom…

Lees verder »
descriptionArtikel

Volop noviteiten voor architecten

18 nov om 07:30 uurtimer5 min

De eerste editie van ARCHITECT@WORK op de locatie Kromhouthal (Amsterdam) trok 1.736 bezoekers. Zij kwamen af…

Lees verder »
descriptionArtikel

Prefab Efficiency Award voor Vlieg Engineering met Rodly

20 okt om 07:30 uurtimer5 min

De innovatieve, digitale tool Rodly heeft op de vakbeurs PREFAB de Prefab Efficiency Award 2025 gewonnen. De…

Lees verder »
descriptionArtikel

‘Ik merk dat we niet gewend zijn aan plankritiek stedenbouw’

9 okt om 07:30 uurtimer5 min

Ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan presenteert de Beroepsvereniging van Nederlandse Stedebouwkundigen en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Europees platform impuls voor architectuurontwerpwedstrijden

2 okt om 07:30 uurtimer4 min

Het project European Platform for Architectural Design Competitions (ARCH-E) geeft architecten betere kansen om…

Lees verder »
descriptionArtikel

Doordacht bouwen, vandaag en morgen

18 sep om 07:30 uurtimer4 min

Met het nieuwe thema Thoughtful Tomorrow krijgt de beurs ARCHITECT@WORK dit jaar in Amsterdam een vervolg in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Tim: biobased bouwmethodiek maakt houtbouw betaalbaar

17 sep om 08:30 uurtimer3 min

Houtbouw ontwikkelt zich in hoog tempo, maar het kan nog sneller, flexibeler en betaalbaarder worden. En dat…

Lees verder »
descriptionArtikel

Oplossingen bedenken voor steden bij zeespiegelstijging

8 sep om 07:30 uurtimer5 min

In Den Haag, mooie stad achter de duinen, wordt in oktober een interessant programma georganiseerd over de…

Lees verder »