In recordtempo school en kinderopvang op Zeeburgereiland

vrijdag 29 november 2013
timer 2 min
Op vrijdag 29 november is het nieuwe Montessori Kind Centrum Zeeburgereiland officieel geopend door wethouders Maarten van Poelgeest en Lieke Thesingh. In dit prachtige gebouw, te midden van imposante silo's en de eerste huizen in de nieuwe woonwijk, gaan basisonderwijs (STAIJ) en kinderopvang (Skon) hand in hand. Kinderen zijn de hele dag welkom en worden door één team begeleid.

Het Montessori Kind Centrum is ontworpen door Studioninedots, en razendsnel neergezet door Verlaat Uden Bouwsystemen. In december 2012 ging de eerste paal de grond in. Na slechts een half jaar is het gebouw in gebruik genomen. Een bijzondere prestatie, met een kwalitatief hoogstaand resultaat: een gezonde, duurzame en uitdagende leeromgeving. Het gebouw biedt tevens ruimte voor buurtactiviteiten en sport, bijvoorbeeld in de avonduren.

Flexibel bouwen in nieuwe wijk
De realisatie van het kindcentrum is een belangrijke stap in de ontwikkeling van het Zeeburgereiland, waar het afgelopen jaar de eerste huizen zijn verrezen. Doordat de wijk nog volop in ontwikkeling is, heeft Stadsdeel Oost ervoor gekozen om een flexibel schoolgebouw neer te zetten dat naar behoefte in te richten is en - indien nodig - in één zomervakantie uitgebreid kan worden. DWA adviseerde de gemeente in dit project en heeft invulling gegeven aan de outputspecificatie en inhoudelijk de partijen beoordeeld en aangestuurd op de onderwerpen duurzaam en gezond bouwen en flexibiliteit.

Sneller, beter en goedkoper
Flexibel bouwen is één van de kenmerken van ‘Nieuwe scholen, huisvesten naar vraag’, een innovatief concept voor scholenbouw dat het stadsdeel eind 2011 lanceerde, vanuit de overtuiging dat scholenbouw sneller, beter en goedkoper kan. Het Montessori Kind Centrum is het eerste pilotproject, waarmee getest wordt of het concept in de praktijk werkt. De tevredenheid van de gebruikers en de gebouwprestaties worden nauwkeurig gemeten. Bij gebleken succes op Zeeburgereiland, kan het concept ook elders toegepast worden. De eerste bevindingen zijn positief.

Flexibel bouwen is één van de kenmerken van ‘een innovatief concept voor scholenbouw dat het stadsdeel eind 2011 lanceerde, vanuit de overtuiging dat scholenbouw sneller, beter en goedkoper kan. Het Montessori Kind Centrum is het eerste pilotproject, waarmee getest wordt of het concept in de praktijk werkt. De tevredenheid van de gebruikers en de gebouwprestaties worden nauwkeurig gemeten. Bij gebleken succes op Zeeburgereiland, kan het concept ook elders toegepast worden. De eerste bevindingen zijn positief.

Van het project is een filmpje te bekijken via https://www.youtube.com/watch?v=UrPmMhMn0Ag

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
In recordtempo school en kinderopvang op Zeeburgereiland

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Nieuwe MPG in 2026: praktijktoets helpt ontwerpers

13 jan om 11:00 uurtimer7 min

De aanscherpingen van de milieuprestatie-eisen voor nieuwbouw, die per 1 juli gaan gelden, zijn zonder of met…

Lees verder »
descriptionArtikel

BNA hamert opnieuw op verbetering aanbestedingsklimaat

2 jan om 07:30 uurtimer5 min

“De huidige wijze van aanbesteden in Nederland staat het realiseren van kwaliteit in de weg.” Opnieuw pleit de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Wijzen naar het oosten

30 dec 2025 timer6 min

Na het verschijnen van de Ontwerp-Nota Ruimte hebben diverse belanghebbenden zich waarderend én kritisch…

Lees verder »
descriptionArtikel

Duurzaam ruimtegebruik: lagere parkeernormen

23 dec 2025 timer4 min

De provincie Noord-Holland gaat gemeenten adviseren en stimuleren om parkeernormen bij nieuwbouw te verlagen.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Meer financiële ruimte voor woningbouwcorporaties

22 dec 2025 timer2 min

Het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke ordening heeft bekendgemaakt dat woningbouwcorporaties vanaf…

Lees verder »
descriptionArtikel

Cornelis: bouwen en wonen in de geest van Van Eesteren

22 dec 2025 timer4 min

Het woongebouw Cornelis in Amsterdam Nieuw-West, ontworpen door FARO en Van Bergen Architectura, heeft de 28ste…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe subsidie voor verduurzaming mbo-instellingen

18 dec 2025 timer3 min

De Rijksdienst voor Ondernemend Nederland gaat het mbo helpen met het verder verduurzamen van hun instellingen…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe PvE Frisse Scholen 2025: van voldoende tot uitmuntend

4 dec 2025 timer4 min

Een gezond, comfortabel en energiezuinig schoolgebouw: dát is de ambitie achter het vernieuwde Programma van…

Lees verder »