Het 4e Gymnasium energieneutraal schoolgebouw in Houthavens Amsterdam

vrijdag 30 september 2016
timer 1 min
Het 4e Gymnasium in Houthavens in Amsterdam is energieneutraal en sluit daarmee aan op de duurzaamheidsambities van dit stadsdeel. Houthavens is het eerste energieneutrale stadsdeel van Amsterdam. Het schoolgebouw, een ontwerp van architect Paul de Ruiter, voldoet aan Klasse B van de Frisse School classificatie.

Het nieuwe gebouw (bouwer DuraVermeer, bouwmanagement PMB Gemeente Amsterdam) is aangesloten op de warmtelevering in de Houthavens. Daarnaast worden betonkernactivering, hoogwaardig drievoudig glas en PV-cellen toegepast. Hiermee wordt een optimaal binnenklimaat gegarandeerd.

 

Voorzieningen

Het schoolpand is voorzien van een heuse filmzaal (het 4e is de enige filmschool in Amsterdam), een atrium, een dakterras en diverse leerplekken in en om de school. Daarnaast omvat het gebouw op het dak twee sportzalen die ook toegankelijk zijn voor verhuur aan verenigingen uit de buurt.

 

Een werkgroep van medewerkers en leerlingen heeft ervoor gezorgd dat de eigenheid en de sfeer van het oude gebouw uitstekend vertaald zijn naar een écht permanent schoolgebouw vol licht en ruimte. Ruimte voor alle leerlingen in Amsterdam, in al hun diversiteit, die de nieuwsgierigheid, het doorzettingsvermogen en de capaciteiten hebben om een gymnasiumopleiding te volgen

 

Reactie toevoegen

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Het 4e Gymnasium energieneutraal schoolgebouw in Houthavens Amsterdam

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Gezonde en duurzame scholen: wie wordt de Smaakmaker 2025?

27 jun om 09:30 uurtimer3 min

Op woensdag 5 november 2025 vindt de vijfde editie van het Duurzame & Gezonde Scholen Congres plaats. Een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Modernisering onderwijsvastgoed moet radicaal anders

26 jun om 07:30 uur

De nood tot vernieuwing van onderwijshuisvesting is hoog. Te veel schoolgebouwen zijn gedateerd en ongezond.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bouw moet zich voorbereiden op nieuwe Europese emissie-eis

23 jun om 13:45 uurtimer6 min

Demissionair minister Mona Keijzer gaat de aangekondigde aanscherping van de milieu-prestatie-eis (MPG) voor…

Lees verder »
descriptionArtikel

De MPG in relatie tot groot en groots wonen

18 jun om 07:30 uurtimer10 min

De MPG zou moeten aanzetten tot het bouwen met zo min mogelijk absolute impact. Toch komen kleinere woningen…

Lees verder »
descriptionArtikel

Geven we nog wel les in gezonde gebouwen?

11 jun om 09:00 uurtimer4 min

De nood wordt steeds hoger: geven we kinderen nog wel onderwijs in gezonde gebouwen? Het is één van de centrale…

Lees verder »
descriptionArtikel

Stimulansen voor gezonde schoolpleinen

10 jun om 07:30 uurtimer11 min

In opdracht van de gemeente Den Haag onderzocht Esther Vlasveld, adviseur gezonde leefomgeving bij GGD…

Lees verder »
descriptionArtikel

Kringloop Integratie Platform verlaagt kosten verduurzaming

26 mei om 07:30 uurtimer11 min

Kun je ruim 35.000 euro besparen door een woning slimmer te verduurzamen? Wel volgens transitiemaker Niels Rood…

Lees verder »
descriptionArtikel

Scholenbouw vraagt om samenwerking en standaardisatie

18 apr om 07:30 uurtimer10 min

Tijdens het seminar De leerling en leraar centraal, eind maart in de monumentale aula van het Libanon Lyceum (…

Lees verder »