Herinrichting station Alkmaar verbindt de stad

donderdag 29 januari 2015
timer 1 min
De vernieuwing van station Alkmaar is in volle gang. Op 31 januari en 1 februari wordt de staalconstructie voor de nieuwe traverse met perronopgangen over de sporen op zijn plek gehesen. Ook de roltrappen en liftschachten worden dit weekend op hun plek gezet.

Stationsvernieuwing Alkmaar

Door de stationsvernieuwing van Alkmaar wordt de centrum- en Bergerhofzijde van de stad aan elkaar verbonden met een brede traverse. Architect VenhoevenCS architecture+urbanism maakt gebruik van hout, glas en metaal voor een natuurlijke uitstraling met veel licht. Verder maken de roltrappen en liften het station toegankelijk, komt er een nieuwe fietsenstalling en deelt NS het winkel- en voorzieningenaanbod beter in. 
 

Eind 2015 is het station klaar. De reizigerstunnel wordt dan afgesloten.
 

Bezichtiging werkzaamheden

Op zaterdag 31 januari wordt de traverse in drie delen op zijn plek gehesen. Aannemer Strukton gebruikt daarvoor twee hoge kranen aan weerszijden van het station. Tijdens de werkzaamheden wordt één van de kranen uitgeschoven tot een hoogte van ruim 90 meter. Het zwaarste deel van de traverse weegt 116 ton en is 30 meter lang. Het inhijsen kan van 09:30 uur tot 11:00 uur van dichtbij worden gevolgd door belangstellenden. Er zijn speciale 'kijkzones' ingericht.

 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Herinrichting station Alkmaar verbindt de stad

Visual van het vernieuwde station Alkmaar.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Rotterdam zoekt architectenbureaus voor Paris Proof ontwerpen

14 jul om 10:16 uur

De gemeente Rotterdam roept, samen met architectuurinstituut AIR en de Klimaat Academie Rotterdam, 25…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vroeg sturen op CO₂: publicatie Low Carbon Urbanism biedt handvatten

9 jul om 08:35 uur

Waar, hoe dicht en hoe groot bouwen we? Die vragen bepalen meer dan welk materiaal dan ook de CO₂-uitstoot van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Houten hoogbouw in Delft introduceert flexibel middenhuren

24 jun om 08:42 uur

In Delft is The Urban Woods officieel in gebruik genomen. Het gebouw biedt 102 middenhuurwoningen in een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Negen projecten genomineerd voor Rietveldprijs 2026

19 jun om 09:48 uur

Negen Utrechtse projecten maken dit jaar kans op de Rietveldprijs, de architectuurprijs ter bevordering van de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Fabriekswoningen hebben beter imago dan gedacht

16 jun om 14:54 uur

Fabriekswoningen hebben een beter imago dan gedacht. Dat blijkt uit onderzoek van Platform31 en het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Biobased hout en hergebruik geven Midwerk een nieuw thuis

28 mei om 13:52 uur

In Sappemeer is het nieuwe gebouw voor Midwerk opgeleverd, ontworpen door De Zwarte Hond. Midwerk is het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Paris Proof-vastgoed realiseren: sneller én goedkoper dankzij nieuwe aanpak

26 mei om 14:35 uur

Met een traditionele aanpak betalen we structureel te veel voor duurzame vastgoedtransformaties. Verleg daarom…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hanzehogeschool Groningen test houten gebouw digitaal op aardbevingen

20 mei om 11:14 uur

Hanzehogeschool Groningen heeft als eerste in Europa een meerlaags houten gebouw digitaal getest op…

Lees verder »