Herbestemming door MVRDV in Hong Kong

dinsdag 14 juni 2016
timer 2 min
MVRDV transformeerde in Hong Kong een fabriek tot kantoor, met extra functies in het gebouw, zoals retail en restaurants. Het industriële gebouw werd volledig gestript waarna enkel roestvrijstaal en glas is gebruikt voor de renovatie van het interieur. Het 18.000m2 grote project, gelegen aan de Kwung Tong kade, is onderdeel van een groter ontwikkelingsplan waarin het voormalig industriële gebied East Kowloon wordt getransformeerd in hét nieuwe business district van Hong Kong, CBD2 genaamd.

In opdracht van ontwikkelaar GAW Capital heeft MVRDV sinds 2013 aan het project gewerkt en dient inmiddels als flagship voor de ontwikkeling van het nieuw businessdistrict. Een symbolische brug tussen industriële roots van de wijk en de metropool.

 

Transparante samenleving

 “We gaan richting een transparante samenleving, bedrijven worden meer en meer open voor publiek en mensen vinden het steeds belangrijker om te weten wat er achter gesloten deuren speelt. In dat opzicht laat een doorzichtig kantoor niets te raden over, het geeft vertrouwen.” Zegt MVRDV medeoprichter Winy Maas, “Maar het gebouw kan op deze manier ook een herinnering worden aan de industriële geschiedenis van de buurt, gevangen in glas.”

 

Nieuwe benadering van stadsontwikkeling

In het project 133 Wai Yip Street wordt een voor Hong Kong nieuwe benadering van stadsontwikkeling gebruikt; door het bestaande gebouw her te gebruiken en het originele karakter van de wijk te versterken in plaats van enkel nieuwbouw realiseren. Het doel was om de werking en dynamiek van het gebouw te laten zien, inclusief de constructie en installaties. Daarnaast wilde MVRDV de vrije dynamiek binnen het gebouw laten zien; de werking van kantoren binnen het gebouw en de technische componenten die ervoor zorgen dat  het gebouw goed functioneert. Na een entree in de lobby met speciaal ontworpen glazen lichtsculptuur onthullen glazen liften in glazen schachten alle verticale activiteit binnen het gebouw; zelfs de brandtrap is omhult in brandwerend glas.

 

De publieke ruimtes

Op de lagere verdiepingen van het gebouw bevinden zich de publieke ruimtes. Op de begane grond zijn winkels gehuisvest en de twee verdiepingen erboven zijn gereserveerd voor restaurants. Het  dakterras en de balkons op elke verdieping bieden de bewoners buitenruimte en uitzicht over het aangelegen water. 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Herbestemming door MVRDV in Hong Kong

MVRDV transformeerde een voormalig industrieel pand in kantoorgebouw in Hong Kong Beeld: Ossip van Duivenbode

Het Glazen Kantoor onderzoekt transparantie op de werkplek  Beeld: Ossip van Duivenbode Het Glazen Kantoor onderzoekt transparantie op de werkplek Beeld: Ossip van Duivenbode
De transformatie van 133 Wai Yip Street benadert bouwen in Hong Kong op een nieuwe manier  Beeld: Ossip van Duivenbode De transformatie van 133 Wai Yip Street benadert bouwen in Hong Kong op een nieuwe manier Beeld: Ossip van Duivenbode

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Groene metamorfose impuls gezondheid en leefbaarheid wijk

10 nov om 10:00 uurtimer4 min

Na vijftien jaar van herontwikkeling laat de wijk Kerckebosch in Zeist zien dat natuurinclusief bouwen niet…

Lees verder »
descriptionArtikel

Floris Alkemade: ‘De contouren van een andere bouwcultuur’

6 nov om 10:45 uurtimer4 min

Demografische ontwikkelingen hebben een enorme impact op onze woningvoorraad. Na de geboortegolf van weleer is…

Lees verder »
descriptionArtikel

Geen sloop, maar hergebruik op Zernike campus

30 sep om 07:30 uurtimer4 min

Herbruikbaarheid, aanpasbaarheid en eigenheid van het gebouw zijn de kernbegrippen van de herontwikkeling van…

Lees verder »
descriptionArtikel

S&A Podcast Luisterlandschap: rafelrandjes en straatcultuur

4 jun om 08:02 uurtimer4 min

Vincent van der Klei (Studioninedots) is de ‘architect van de rafelrandjes’ en vertelt in de nieuwe S&A…

Lees verder »
descriptionArtikel

Thonik: strepen laten strategie stralen

20 mei om 07:30 uurtimer13 min

De ontwerpers van thonik ontwikkelen visuele identiteiten die je terugziet in uitingen als supergraphics,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Placemaking: geringe ingrepen met grote impact

1 mei om 07:30 uurtimer14 min

Hoe maak je openbare ruimtes aantrekkelijker, leefbaarder en functioneler voor een gemeenschap? Dat is het vak…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ruimte voor nieuwe verhalen in vloeibare stad

30 apr om 07:30 uurtimer5 min

Als gasthoofdredacteur van ons nieuwste magazine, thema Transformatie & Transities, maakte architect…

Lees verder »
descriptionArtikel

Transformatie van stedelijke rafelrandjes

16 apr om 07:30 uurtimer8 min

De nieuwe Stedebouw & Architectuur is uit! Met een fraaie uitwerking van het thema Transformatie &…

Lees verder »