Grootste vlindertuin in Nieuw Delft met oplevering Guldenwater

vrijdag 26 maart 2021
timer 2 min
Met de laatste woning in Guldenwater, onderdeel van de grootschalige gebiedsontwikkeling van de vroegere spoorzone in Delft, is ook de grootste vlindertuin van Nieuw Delft opgeleverd. Daarmee is ook de oplevering van een groot complex met 136 huurappartementen, 41 koopappartementen en 7 parkwoningen een feit geworden.

Guldenwater’s eigen biotoop

In Guldenwater is bewust plaats gemaakt voor biodiversiteit in de stad door het realiseren van de grootste vlindertuin van Nieuw Delft. Deze biotoop is ontworpen rondom vogels, vleermuizen, insecten en vlinders. De binnentuin is aangelegd door Van der Tol hoveniers en de beplanting is speciaal geselecteerd voor vlinders en insecten door Hollandgroen. Ook zijn er planten aanwezig waarin vlinders, of eigenlijk de rupsen en eitjes, kunnen overwinteren of beschutte plekjes vinden in het lichte struweel en de grassen. De vlindertuin is nu nog in rust en zal van het voorjaar voor het eerst ontluiken en uitgroeien tot een groene vlinderoase. Via een slingerpaadje kunnen de bewoners de tuin gemakkelijk betreden en ontstaat er ruimte voor educatie door spelenderwijs interactie aan te gaan met de natuur midden in de stad.

Resultaat van een duurzame samenwerking

Ballast Nedam Development is verantwoordelijk voor de ontwikkeling van het project, de realisatie was in handen van Ballast Nedam West. Syntrus Achmea Real Estate & Finance heeft namens BPL Pensioen 85 appartementen verworven; SPF Beheer namens Pensioenfonds Rail & Openbaar Vervoer 51 woningen. De overige 48 woningen zijn opgeleverd aan particuliere kopers. 



Artist impression van de ontwikkeling in Nieuw Delft.

Met een gevarieerd programma van koop- en huurwoningen speelt de ontwikkelaar in op de woningbehoefte in Delft. Er is een diversiteit aan woningtypes toegevoegd aan de stad, huur- en koopwoningen, een inclusief plan passend bij de huidige behoefte. De grootte van de appartementen varieert tussen de 50 en 140 vierkante meter en de Parkwoningen zijn circa 200 vierkante meter groot. Naast het vervullen van een behoefte zorgt het woonprogramma ook voor de nodige doorstroming elders in de stad.

Ontwikkelpartner in Nieuw Delft

Ballast Nedam Development ontwikkelt 1/3 van het gebied en samen met gemeente Delft gaat de ontwikkelaar zorgen voor een versnelling in de ontwikkeling van Nieuw Delft. Met de oplevering van Guldenwater wordt in een keer 184 woningen toegevoegd aan dit nieuwe deel van de stad.



Meer weten over Guldenwater Nieuw Delft? Lees het uitgebreide artikel op de website van Ballast Nedam.

De vlindertuin is er nooit gekomen

triest gebeuren, meer onkruid dan planten. Vlinders zijn er niet te vinden.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Amsterdamse Sluisbuurt krijgt zoöperatie Zoë: wonen als ecosysteem

27 jan om 09:00 uurtimer3 min

Met de start van de bouw van Zoë krijgt de Sluisbuurt op Zeeburgereiland in Amsterdam er een bijzonder…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe gids: in vijf fasen woningen splitsen

14 jan om 07:30 uurtimer3 min

Ontdek ook de nieuwe Splitgids, een praktische handleiding die gemeenten,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe MPG in 2026: praktijktoets helpt ontwerpers

13 jan om 11:00 uurtimer7 min

De aanscherpingen van de milieuprestatie-eisen voor nieuwbouw, die per 1 juli gaan gelden, zijn zonder of met…

Lees verder »
descriptionArtikel

BNA hamert opnieuw op verbetering aanbestedingsklimaat

2 jan om 07:30 uurtimer5 min

“De huidige wijze van aanbesteden in Nederland staat het realiseren van kwaliteit in de weg.” Opnieuw pleit de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Wijzen naar het oosten

30 dec 2025 timer6 min

Na het verschijnen van de Ontwerp-Nota Ruimte hebben diverse belanghebbenden zich waarderend én kritisch…

Lees verder »
descriptionArtikel

Duurzaam ruimtegebruik: lagere parkeernormen

23 dec 2025 timer4 min

De provincie Noord-Holland gaat gemeenten adviseren en stimuleren om parkeernormen bij nieuwbouw te verlagen.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Meer financiële ruimte voor woningbouwcorporaties

22 dec 2025 timer2 min

Het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke ordening heeft bekendgemaakt dat woningbouwcorporaties vanaf…

Lees verder »
descriptionArtikel

Cornelis: bouwen en wonen in de geest van Van Eesteren

22 dec 2025 timer4 min

Het woongebouw Cornelis in Amsterdam Nieuw-West, ontworpen door FARO en Van Bergen Architectura, heeft de 28ste…

Lees verder »