Grootste tentamen- en collegefaciliteit van RUG is gereed

maandag 11 mei 2020
timer 2 min
De Aletta Jacobshal, de grootste tentamen- en collegefaciliteit van de Rijksuniversiteit Groningen (RUG) op de Zernike Campus, is in omvang verdubbeld. BAM Bouw en Techniek heeft de grote nieuwe vleugel van het pand opgeleverd op vrijdag 8 mei 2020.

Achter de oranjebruine keramische bedekking van de buitenkant van de nieuwe vleugel bevinden zich twee nieuwe collegezalen (200 en 450 zitplaatsen), een examenruimte (met 590 digitale tentamenplaatsen), een extra foyer en studiefaciliteiten. Het totale gebouw is tevens duurzamer geworden dankzij een geothermisch energiesysteem en ruim 500 zonnepanelen. Ook is het binnenklimaat verbeterd door een klimaatbeheersingssysteem en tot slot is de fietsenstalling vergroot.

Entree en vijver

De nieuwbouw, een ontwerp van architectenbureau Onix NL uit Groningen, is aan de zuidoostzijde tegen de bestaande tentamenhal aangebouwd, deels in de vijver. Het betekent met 5.400 m2 extra bruto vloeroppervlak een verdubbeling van het bestaande gebouw. De vijver is voor het bouwproject voor een groter deel gedempt om tijdelijk als bouwplaats te dienen, maar die zal ook weer worden uitgegraven.


De nieuwe vleugel bevat straks de hoofdingang, waardoor de oude entree als uitgang zal worden gebruikt. De komende periode kleedt de RUG de nieuwe ruimtes aan met toetstafels, stoelen en geschikte studieplekken voor het studielandschap.



Foto: RUG

Nieuw collegejaar

“We zijn trots en blij dat we deze indrukwekkende uitbreiding in anderhalf jaar hebben kunnen realiseren volgens planning”, aldus Hans Biemans, lid van het College van Bestuur. “Uiteraard hopen we dat we de prachtige nieuwe faciliteiten in het komende collegejaar in gebruik kunnen nemen, volgens de dan geldende richtlijnen. Het doel voor het project is onveranderd: de wens van faculteiten en docenten vervullen om meer tentamens (digitaal) af te kunnen nemen tijdens de tentamenperiodes."

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Grootste tentamen- en collegefaciliteit van RUG is gereed

Foto: RUG

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Nieuwe MPG in 2026: praktijktoets helpt ontwerpers

13 jan om 11:00 uurtimer7 min

De aanscherpingen van de milieuprestatie-eisen voor nieuwbouw, die per 1 juli gaan gelden, zijn zonder of met…

Lees verder »
descriptionArtikel

BNA hamert opnieuw op verbetering aanbestedingsklimaat

2 jan om 07:30 uurtimer5 min

“De huidige wijze van aanbesteden in Nederland staat het realiseren van kwaliteit in de weg.” Opnieuw pleit de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Wijzen naar het oosten

30 dec 2025 timer6 min

Na het verschijnen van de Ontwerp-Nota Ruimte hebben diverse belanghebbenden zich waarderend én kritisch…

Lees verder »
descriptionArtikel

Duurzaam ruimtegebruik: lagere parkeernormen

23 dec 2025 timer4 min

De provincie Noord-Holland gaat gemeenten adviseren en stimuleren om parkeernormen bij nieuwbouw te verlagen.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Meer financiële ruimte voor woningbouwcorporaties

22 dec 2025 timer2 min

Het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke ordening heeft bekendgemaakt dat woningbouwcorporaties vanaf…

Lees verder »
descriptionArtikel

Cornelis: bouwen en wonen in de geest van Van Eesteren

22 dec 2025 timer4 min

Het woongebouw Cornelis in Amsterdam Nieuw-West, ontworpen door FARO en Van Bergen Architectura, heeft de 28ste…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe subsidie voor verduurzaming mbo-instellingen

18 dec 2025 timer3 min

De Rijksdienst voor Ondernemend Nederland gaat het mbo helpen met het verder verduurzamen van hun instellingen…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe PvE Frisse Scholen 2025: van voldoende tot uitmuntend

4 dec 2025 timer4 min

Een gezond, comfortabel en energiezuinig schoolgebouw: dát is de ambitie achter het vernieuwde Programma van…

Lees verder »