Green Deal voor schone en veilige steden

maandag 24 november 2014
timer 2 min
Staatssecretaris Mansveld (Infrastructuur en Milieu) ondertekende vandaag in Groningen de Green Deal Zero Emission Stadslogistiek. Zij deed dit samen met meer dan vijftig partijen die betrokken zijn bij de bevoorrading van steden. Doel is deze steden schoner en veiliger te maken door in 2025 zoveel mogelijk soorten vervoer op de weg te hebben die geen schadelijke stoffen uitstoten.

Mansveld: ‘In het SER Energieakkoord spraken de ondertekenaars uit de logistieke sector af concrete stappen te zetten om het vrachtvervoer duurzamer te maken. Door deze Green Deal verminderen ze nu hun uitstoot van roet, fijnstof en CO2 waardoor de kwaliteit van de leefomgeving in onze steden beter wordt.’
 

Ondertekenaars

Onder de partijen die de Green Deal ondertekenen zijn gemeenten, vervoerders, verladers, autofabrikanten, ondernemings-, branche- en belangenorganisaties. Ze gaan schone en zuinige voertuigen inzetten. Daarnaast kijken ze vooral naar een betere benutting en innovatie van bestaande logistieke stromen, zodat er minder kilometers in de stad gereden worden.
 

Experimenten

De steden die de Green Deal ondertekenen geven bedrijven de ruimte nieuwe technologieën in de praktijk uit te proberen, zoals elektrische aandrijving en waterstof als brandstof. Doel is om van de experimenten op kleine schaal te leren en de successen zo snel mogelijk te delen met andere gemeenten en bedrijven.

Reactie toevoegen

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Green Deal voor schone en veilige steden

Green Deal voor schone en veilige steden.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Sta jij ook op het podium van Congres Natuurlijk 2025?

19 mei om 16:00 uurtimer2 min

Op donderdag 27 november 2025 vindt in het provinciehuis van Overijssel (Zwolle) de zevende editie plaats van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Warmtewerende oppervlakten in plangebieden

29 apr om 07:30 uurtimer4 min

In de 'Maatlat voor een groene klimaatadaptieve gebouwde omgeving' wordt gesproken over het belang van '…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuw biodiversiteitsplan geeft Amsterdam meer ademruimte

25 apr om 07:30 uurtimer4 min

Biodiversiteit is ook in een stedelijke omgeving van groot belang: wilde bijen zorgen voor de bestuiving van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe bewoners verleiden met natuurinclusieve tuin

23 apr om 07:30 uurtimer10 min

Rondleiding laat zien hoe bewoners van een nieuwbouwbuurt in Leusden zijn meegenomen bij de realisatie van een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Doorgaan met nestvoorzieningen in de woningbouw

5 mrt om 07:30 uur

Tegen de wens van de Tweede Kamer in wil minister Mona Keijzer de aanleg van nestvoorzieningen in…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ecosysteemdiensten groeien sterk in waarde

28 feb om 07:30 uur

De natuur biedt de maatschappij tal van voordelen en diensten. Deze zogeheten ecosysteemdiensten hebben een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Natuurinclusief bouwen in uiterwaarden

20 jan om 07:30 uur

Door de klimaatverandering, stijging van de zeespiegel en de richtlijn ‘bodem en water sturend’ is het bouwen…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ontdek effectiviteit natuurinclusieve gebiedsontwikkeling

9 dec 2024

In de nieuwe uitgave Natuurinclusieve Gebiedsontwikkeling ontdek je de belangrijkste knelpunten in de…

Lees verder »