Golvende prefab gevel voor Lofts aan de Amstel

donderdag 21 juli 2016
timer 3 min
De geheel geprefabriceerde wit-betonnen façade met golvende balkons zorgt ervoor dat Lofts aan de Amstel al gauw opvalt. Het gebouw aan de waterzijde van het Amstelkwartier in Amsterdam is door een team van Studioninedots, OntwerpJeWoning en Vink Bouw gerealiseerd.

Amstelkwartier is een nieuwe woonwerkwijk in Amsterdam Oost. In dit gebied van 12 hectare worden momenteel 1.100 woningen en 30.000 m 2 aan commerciële ruimte gerealiseerd. In verband met de snel stijgende vraag naar het ontwerpen van een eigen woning in een stedelijke context werd aan de waterzijde van het Amstelkwartier op vier kavels ruimte geboden. Op kavel C2 heeft een collectief van opdrachtgevers gelijktijdig met hun individuele appartementen het pand Lofts aan de Amstel ontwikkeld.


Lofts aan de Amstel heeft een betonnen draagstructuur waarmee een beukmaat van maar liefst 12,5 meter werd gerealiseerd, tweemaal zo breed als de traditionele woonpanden in Amsterdam. Bovendien kreeg het gebouw over de volle breedte een glasgevel. Beide zijn bewuste keuzes, want de locatie verlangt het benutten van het fenomenale uitzicht over de Amstel. De woningen beslaan ieder een verdieping van 160 m
2 en hebben uiteenlopende karakters gekregen; van een familiehuis tot een geheel open loft.



© Peter Cuypers 


De gevels en de balkons van Lofts aan de Amstel zijn uitgevoerd in wit prefabbeton. Het witte volume staat op een donkergrijze plint van basaltsteen, verwijzend naar de bekleding van de dijken en de kademuren in Amsterdam. De organisch gevormde balkons aan de voor- en achterzijde volgen de bewegingen van het meanderende park langs de kade en symboliseren de beweging van het water van de Amstel.


Door de balkons op een aantal plekken naar binnen te vouwen zijn dubbelhoge ruimtes ontstaan. Dit zorgt voor volop zon- en daglicht tot diep in de woningen. De beweging van de balkons wordt in het donker extra geaccentueerd door de geïntegreerde LED-strips en door het optisch effect van open en gesloten delen in het meebewegend hekwerk. In de vloeren van de balkons aan de voorzijde loopt een eveneens in het beton geïntegreerde, langgerekte plantenbak met de kromming mee.



© Peter Cuypers 
 

Projectinformatie

  • Opdrachtgevers: MO – Mede Opdrachtgeverschap, team Studioninedots–OntwerpJeWoning–Vink Bouw en een collectief van 6 particulieren
  • Type: woningen, 1.150 m 2 BVO
  • Locatie: Amstelkwartier, Amsterdam
  • Designteam: Albert Herder, Vincent van der Klei, Arie van der Neut, Metin van Zijl

  • Projectteam: Jurjen van der Horst, Coen Smit, Giovanni Lavanna
  • Ontwikkelaar: OntwerpJeWoning
  • Aannemer: Vink Bouw
  • Beton constructie: Bruil
  • Oplevering: 2016


© Peter Cuypers 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Golvende prefab gevel voor Lofts aan de Amstel

Lofts aan de Amstel. © Peter Cuypers

© Peter Cuypers © Peter Cuypers
© Peter Cuypers © Peter Cuypers
© Peter Cuypers © Peter Cuypers
© Peter Cuypers © Peter Cuypers
© Peter Cuypers © Peter Cuypers

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Bijzonder gebouw dankzij weloverwogen ontwerpbeslissing

23 okt om 08:57 uur

In Amsterdam verrijst momenteel met Elements een energieneutraal hoogbouwproject met uitkragingen tot twaalf…

Lees verder »
descriptionArtikel

Marianne Loof benoemd tot voorzitter BNA

13 okt om 11:00 uur

De ledenraad van de Koninklijke Bond van Nederlandse Architectenbureaus (BNA) heeft Marianne Loof benoemd tot…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ontwerp nieuw Learning Centre op Zernike Campus vastgesteld

13 okt om 09:21 uur

De Rijksuniversiteit Groningen heeft het ontwerp van Benthem Crouwel Architects en Nieuwe Architecten voor het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Keynote uitgelicht: Kees Klomp op het Duurzame & Gezonde Scholen Congres

5 okt om 11:55 uur

Hoe zorg je dat een school niet alleen duurzaam gebouwd is, maar ook de mensen die er werken en leren…

Lees verder »
descriptionArtikel

Zo ontzorg je scholen in de hele vastgoedketen

30 sep om 10:28 uur

Onderwijsvastgoed is in Nederland complex vanwege de split incentive: gemeenten en schoolbesturen hebben elk…

Lees verder »
descriptionArtikel

Tumult brengt Groningse cultuur samen onder één dak

30 sep om 10:00 uur

Groningen heeft er een nieuw cultureel adres bij. Tumult, tot voor kort bekend onder de naam VRIJDAG, opende…

Lees verder »
descriptionArtikel

Houten woontoren The Urban Woods in Delft officieel geopend

29 sep om 14:00 uur

In Delft is The Urban Woods officieel geopend: volgens de initiatiefnemers de hoogste houten woontoren van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Samenwerken aan betere onderwijshuisvesting

28 sep om 11:30 uur

In november 2025 was Jonas Grütters een van de genomineerden voor de Smaakmaker Award tijdens het Duurzame…

Lees verder »