Galerijophoging volledig vervangen door Triflex

maandag 12 september 2022
De galerijvloeren van een complex aan de Leliestraat in Doetinchem waren toe aan een renovatie. De galerijvloeren vroegen om een kwalitatief hoogwaardige ophoging met een 100% waterdichte afwerking. Opdrachtgever Sité Woondiensten koos voor Triflex.

De uitdaging

Door lekkageproblemen was de oude ophoging niet meer te redden en moest deze gesloopt worden. Aan de onderliggende betonconstructie waren inmiddels ook al schades ontstaan die hersteld moesten worden. De opdrachtgever wenste een waterdichte, voldoende antislip, licht in gewicht en snel weer beloopbare afwerking. Genoeg uitdagingen tijdens dit project dus!

De oplossing

Het Triflex BIS ophogingssysteem met Aquapanel drukverdeelplaat (let op, deze is niet meer verkrijgbaar!) bood de oplossing voor dit project. Dit duurzame systeem werkt isolerend, het verdeelt de druk van bovenaf over de hele oppervlakte en bovendien kan dit systeem gemakkelijk op alle ondergronden aangebracht worden. Applicateur NVT Oost heeft eerst de bestaande ophoging gesloopt. De onderliggende betonschades zijn vakkundig gesaneerd, hierop zijn afschot isolatieplaten aangebracht met daar overheen een Aquapanel drukverdeelplaat. Deze platen vormen samen het duurzame Triflex BIS systeem. Voor de naadloze afwerking is Triflex BTS-P gebruikt met een fijne korrel.

Leliestraat

Het resultaat

De galerijen zijn weer in goede staat en gaan weer jaren mee. De afwerking is antislip en past bij de wensen van de opdrachtgever en de bewoners. Deze zijn dan ook tevreden over het eindresultaat.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

Mundus Brique Architecten
descriptionArtikel

Scholenbouwrevolutie in Twente

28 okt om 07:30 uurtimer4 min

Nog één week en Stedebouw & Architectuur heet je welkom bij de vijfde editie van het Duurzame & Gezonde…

Lees verder »
descriptionArtikel

Geen sloop, maar hergebruik op Zernike campus

30 sep om 07:30 uurtimer4 min

Herbruikbaarheid, aanpasbaarheid en eigenheid van het gebouw zijn de kernbegrippen van de herontwikkeling van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Maarten van Kesteren valt opnieuw in de prijzen

26 sep om 10:00 uurtimer4 min

Na zijn veelgeroemde renovatie van de Nimeto-school in Utrecht, is opnieuw een renovatie van Maarten van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Transformatie van stedelijke rafelrandjes

16 apr om 07:30 uurtimer8 min

De nieuwe Stedebouw & Architectuur is uit! Met een fraaie uitwerking van het thema Transformatie &…

Lees verder »
descriptionArtikel

‘Een gebouw moet iets teruggeven aan buurt en bewoners’

20 mrt om 07:30 uur

Als architect bestudeert Ianthe Mantingh eerst de samenleving zelf om uiteindelijk sterke buurten te gaan…

Lees verder »
descriptionArtikel

Leidraad Toegankelijk Bouwen

13 mrt om 07:30 uur

Met de Leidraad Toegankelijk Bouwen vind je praktische stappen om toegankelijke…

Lees verder »
descriptionArtikel

Behoud van erfgoed en het bijbehorende ambacht

27 feb om 11:00 uur

In Twente is met vereende krachten een gebouw gerenoveerd met behulp van oude bouwtechnieken en materialen.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Trends in circulair bouwen: transformatie

3 feb om 07:30 uur

In een recent overzichtsartikel schreef de Dutch Green Building Council over actuele ontwikkelingen op het…

Lees verder »