Floriade Expo 2022 opent met 33 internationale deelnemers

woensdag 2 maart 2022

De Satoyama Farm Garden van Japan is het eerste paviljoen van Floriade dat is aangelegd.

Onder het thema Growing Green Cities presenteren nationale en internationale deelnemers bij Floriade innovaties en groene oplossingen die nodig zijn om steden leuker, duurzamer en leefbaarder maken. Samen met de Nederlandse Tuinbouwraad vraagt Floriade partijen uit de hele wereld om hun best practices voor een duurzame en groene toekomst te presenteren. Aan Floriade Expo 2022 nemen naar verwachting 33 landen deel.

Internationale deelnemers

Floriade verwelkomt meer dan 400 nationale en internationale deelnemers, waaronder naar verwachting 33 landen. Een groot aantal landen heeft bevestigd, anderen zitten in de ontwerpfase en met meerdere landen is Floriade nog in gesprek. De volgende 26 landen hebben hun deelname  bevestigd: België, Benin, Bolivia, China, Comoren,  DR Congo, Duitsland, Ecuador, Ethiopië, Frankrijk, Ghana, Italië, India, Japan, Jemen,  Luxemburg, Nederland, Nepal, Sudan, Suriname, Thailand, Tsjaad, Turkije, Qatar, Verenigde Arabische Emiraten en Zuid-Korea.

Met een aantal landen worden afrondende gesprekken gevoerd. De verwachting is dat er uit deze besprekingen nog zeven deelnemende landen volgen. Bhutan, Indonesië en Rusland nemen niet deel aan de Expo.  

Bouwactiviteiten

De bouw van de landenpaviljoens gaat hard. De afgelopen weken hebben de kaveloverdrachten plaatsgevonden van België, India, Luxemburg, Nepal, Thailand en Turkije. China, Frankrijk, Italië, Japan, Nederland, Thailand, Qatar en de Verenigde Arabische Emiraten vorderen met hun werkzaamheden op het terrein. België, Italië en Nepal starten deze week met de bouw van het paviljoen. 

Eerste paviljoen

De Satoyama Farm Garden van Japan is gereed. Het Japanse paviljoen is de eerste internationale inzending die gereed is. De tuin wordt aangelegd en er is inmiddels gestart met de inrichting van het paviljoen. Bezoekers zullen straks ontdekken dat de thema’s van Satoyama nauw verwant zijn aan het thema “Growing Green Cities”. 

De Expo verbindt naties, internationale ondernemingen, niet-gouvernementele organisaties en twee miljoen (inter)nationale bezoekers. Om structurele innovatieve, groene oplossingen te bedenken voor duurzame en leefbare steden is verbinding tussen culturen, landen en regio’s noodzakelijk. Door te verbinden, samen te werken en nieuwe partnerships aan te gaan komen we tot die oplossingen die steden leefbaarder en duurzamer maken. 

Floriade Expo 2022

Van 14 april tot en met 9 oktober 2022 is Almere hét podium voor de wereldtuinbouwtentoonstelling Floriade Expo 2022. De Nederlandse tuinbouw presenteert dan samen met nationale en internationale partners, innovaties en oplossingen voor duurzame en leefbare steden. Op het 60 hectare grote terrein staat het thema “Growing Green Cities” centraal. Het expoterrein ligt op korte reisafstand van Amsterdam en direct aan de A6 met uitzicht op de skyline van Almere.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Rotterdam herstelt de dynamiek van water en natuur in de stad

16 apr om 09:11 uurtimer3 min

Rotterdam staat voor de opgave om water niet langer uitsluitend te beheersen, maar te integreren in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Symbiotisch bouwen krijgt vorm langs de A58

2 apr om 07:30 uurtimer3 min

Langs de A58 bij Oirschot is het Symbiotisch Bouwen Paviljoen geopend: een experimentele plek waar bouwen,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Netto Natuurwinst: bouwen met biodiversiteit als norm

31 mrt om 07:30 uurtimer2 min

Vanaf 2024 geldt in het Verenigd Koninkrijk een wettelijke verplichting om bij bouwprojecten de biodiversiteit…

Lees verder »
descriptionArtikel

Podcast: mens, natuur en gebouw in één samenhangend systeem

30 mrt om 07:30 uur

Nadine Troost, transitiemaker op het gebied van regeneratief ontwerpen, zoekt met bouwpartijen naar antwoorden…

Lees verder »
descriptionArtikel

Manifest Gemeenten Natuurinclusief naar Tweede Kamer

4 mrt om 09:30 uurtimer2 min

Achttien gemeenten hebben onlangs gezamenlijk een manifest aangeboden aan de Tweede Kamer waarin ze hun ambitie…

Lees verder »
descriptionArtikel

Denk mee over betere MPG

27 feb om 10:00 uurtimer3 min

De MilieuPrestatie Gebouwen (MPG) is een van de maatstaven waarmee de bouwsector de duurzaamheid kan sturen en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Jasmin: isoleren met houtvezels omhuld door leem

26 feb om 07:30 uurtimer11 min

Naast houtbouw neemt het gebruik van biobased isolatiematerialen steeds verder toe. Materialen als vlas, stro,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Focus op Parijs: van Klimaatakkoord tot bouwpraktijk

25 feb om 07:30 uurtimer2 min

In 2015 werd in Parijs het meest ambitieuze internationale klimaatakkoord ooit afgesloten. Tien jaar later laat…

Lees verder »