Flint House – de beste nieuwbouw woning in Engeland

donderdag 24 december 2015
timer 2 min
De jaarlijkse ‘House of the Year’ prijs van het Royal Institute of British Architects (RIBA) is uitgereikt aan het Flint House, een huis dat gebouwd is in een omgeving waar veel vuursteen (flint) te vinden is. Bijzonder aan het project is de moderne vormgeving, alsof het huis uit de grond rijst.

Het huis in Buckinghamshire is ontworpen door Skene Catling de la Peña en bestaat uit drie slaapkamers, een eetkamer, keuken, bibliotheek en studeerkamer. Het bureau heeft veel inspiratie opgedaan met vuursteen, dat sporadisch voorkomt in heel Verenigd Koninkrijk maar juist veel in de velden van Buckinghamshire, en hierop de architectuur van het huis aangepast.
 

Trap naar de hemel

Het gebied zelf wordt door de architecten omschreven als een ‘vreemde, stille onregelmatigheid van de wildernis in rijkelijk bebouwd platteland’. Middenin dat platteland rijst het Flint House op uit de grond als een trap naar de hemel.


Het vuursteen is verwerkt in de gevel van het huis, met een duidelijke zwarte structuur die steeds lichter wordt naarmate het gebouw hoger gaat. Het bovenste gedeelte zijn als kalk gekleurd, net als een bewolkte lucht, alsof het gebouw ermee samensmelt.
 

Eeuwenoud interieur

Het interieur van het huis is gebaseerd op eeuwenoude structuren, zoals de nauwe gangen van een grot met water tussen muren van vuursteen en kalk. Dit vormt een sterk contrast met de kamers, die strakke witte muren en plafonds kennen.


Bijzonder aan het project is dat het aanvankelijke architectonische concept tot stand is gekomen door samenwerking met meerdere kunstvormen. De architecten en opdrachtgever nodigde kunstenaars uit die door onder meer fotografie experimenteerde met het ontwerp. Het resultaat is een strakke, goed doordachte architectuur.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Flint House – de beste nieuwbouw woning in Engeland

Het Flint House, door Skene Catling de la Peña.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Bijzonder gebouw dankzij weloverwogen ontwerpbeslissing

23 okt om 08:57 uur

In Amsterdam verrijst momenteel met Elements een energieneutraal hoogbouwproject met uitkragingen tot twaalf…

Lees verder »
descriptionArtikel

Marianne Loof benoemd tot voorzitter BNA

13 okt om 11:00 uur

De ledenraad van de Koninklijke Bond van Nederlandse Architectenbureaus (BNA) heeft Marianne Loof benoemd tot…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ontwerp nieuw Learning Centre op Zernike Campus vastgesteld

13 okt om 09:21 uur

De Rijksuniversiteit Groningen heeft het ontwerp van Benthem Crouwel Architects en Nieuwe Architecten voor het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Keynote uitgelicht: Kees Klomp op het Duurzame & Gezonde Scholen Congres

5 okt om 11:55 uur

Hoe zorg je dat een school niet alleen duurzaam gebouwd is, maar ook de mensen die er werken en leren…

Lees verder »
descriptionArtikel

Zo ontzorg je scholen in de hele vastgoedketen

30 sep om 10:28 uur

Onderwijsvastgoed is in Nederland complex vanwege de split incentive: gemeenten en schoolbesturen hebben elk…

Lees verder »
descriptionArtikel

Tumult brengt Groningse cultuur samen onder één dak

30 sep om 10:00 uur

Groningen heeft er een nieuw cultureel adres bij. Tumult, tot voor kort bekend onder de naam VRIJDAG, opende…

Lees verder »
descriptionArtikel

Houten woontoren The Urban Woods in Delft officieel geopend

29 sep om 14:00 uur

In Delft is The Urban Woods officieel geopend: volgens de initiatiefnemers de hoogste houten woontoren van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Samenwerken aan betere onderwijshuisvesting

28 sep om 11:30 uur

In november 2025 was Jonas Grütters een van de genomineerden voor de Smaakmaker Award tijdens het Duurzame…

Lees verder »