Flint House – de beste nieuwbouw woning in Engeland

donderdag 24 december 2015
timer 2 min
De jaarlijkse ‘House of the Year’ prijs van het Royal Institute of British Architects (RIBA) is uitgereikt aan het Flint House, een huis dat gebouwd is in een omgeving waar veel vuursteen (flint) te vinden is. Bijzonder aan het project is de moderne vormgeving, alsof het huis uit de grond rijst.

Het huis in Buckinghamshire is ontworpen door Skene Catling de la Peña en bestaat uit drie slaapkamers, een eetkamer, keuken, bibliotheek en studeerkamer. Het bureau heeft veel inspiratie opgedaan met vuursteen, dat sporadisch voorkomt in heel Verenigd Koninkrijk maar juist veel in de velden van Buckinghamshire, en hierop de architectuur van het huis aangepast.
 

Trap naar de hemel

Het gebied zelf wordt door de architecten omschreven als een ‘vreemde, stille onregelmatigheid van de wildernis in rijkelijk bebouwd platteland’. Middenin dat platteland rijst het Flint House op uit de grond als een trap naar de hemel.


Het vuursteen is verwerkt in de gevel van het huis, met een duidelijke zwarte structuur die steeds lichter wordt naarmate het gebouw hoger gaat. Het bovenste gedeelte zijn als kalk gekleurd, net als een bewolkte lucht, alsof het gebouw ermee samensmelt.
 

Eeuwenoud interieur

Het interieur van het huis is gebaseerd op eeuwenoude structuren, zoals de nauwe gangen van een grot met water tussen muren van vuursteen en kalk. Dit vormt een sterk contrast met de kamers, die strakke witte muren en plafonds kennen.


Bijzonder aan het project is dat het aanvankelijke architectonische concept tot stand is gekomen door samenwerking met meerdere kunstvormen. De architecten en opdrachtgever nodigde kunstenaars uit die door onder meer fotografie experimenteerde met het ontwerp. Het resultaat is een strakke, goed doordachte architectuur.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Flint House – de beste nieuwbouw woning in Engeland

Het Flint House, door Skene Catling de la Peña.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

WTC Amsterdam onthult nieuwe lobby, ontworpen door TANK

10 sep om 10:20 uur

WTC Amsterdam heeft vandaag de nieuwe publieke lobby geopend, ontworpen door interieurarchitectenbureau TANK…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van inzicht naar actie: Paris Proof in het hoger onderwijs

1 sep om 08:51 uur

De verduurzaming van onderwijsvastgoed is in volle gang en het is een van de grootste opgaven waar…

Lees verder »
descriptionArtikel

IKOC Noord-Scharwoude combineert zorg, onderwijs en opvang

24 aug om 09:45 uur

In juni 2027 wordt in het dorp Noord-Scharwoude in de gemeente Dijk en Waard het eerste Integraal Kind- en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Prioriteit of visie: wat ontbreekt er echt in scholenbouw?

17 aug om 09:14 uur

Toekomstbestendige scholenbouw vraagt om meer dan geld en goede bedoelingen. Maar wat ontbreekt er nou precies…

Lees verder »
descriptionArtikel

IABR 2026 stelt onderliggende systemen van de gebouwde omgeving centraal

4 aug om 08:21 uur

De Internationale Architectuur Biënnale Rotterdam houdt van 18 september tot en met 29 november 2026 haar…

Lees verder »

De veranderende relatie tussen binnen en buiten in hedendaagse architectuur

28 jul om 16:10 uur

Waar gevels van gebouwen eerder voornamelijk werden gezien als een afsluiting of bescherming van het gebouw,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vroeg sturen op CO₂: publicatie Low Carbon Urbanism biedt handvatten

9 jul om 08:35 uur

Waar, hoe dicht en hoe groot bouwen we? Die vragen bepalen meer dan welk materiaal dan ook de CO₂-uitstoot van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Houten hoogbouw in Delft introduceert flexibel middenhuren

24 jun om 08:42 uur

In Delft is The Urban Woods officieel in gebruik genomen. Het gebouw biedt 102 middenhuurwoningen in een…

Lees verder »