Emoji’s op winkelcentrum in Amersfoort

maandag 1 mei 2017
timer 1 min
Zonder twijfel beschikt het vernieuwde winkelcentrum in de Amersfoortse wijk Vathorst over één van de uniekste gevels van Nederland. In het beton zijn 22 verschillende emoji’s verwerkt.

Het ontwerp van het gebouw is gemaakt door Attika Architekten. De 22 emoji’s zijn bekend van diensten als Whatsapp en Facebook, de welbekende emoji’s die hun tong uitsteken, knipogen, lachen, huilen, verliefd kijken of juist droevig. De opening van het emoji-gebouw haalde zelfs de internationale media.

Uitbreiding van winkelcentrum

De uitbreiding van het winkelcentrum van Vathorst bestaat uit twee bouwblokken waarin winkels en een supermarkt zijn gevestigd. Daarboven zijn 23 appartementen langs de contour geplaatst. De architectuur kenmerkt zich door een strak raster van gemetselde dammen en betonbanden. Centraal in de as van het winkelcentrum ligt het emoji-gebouw. Naast de smileys beschikt de gevel ook over een klok.

 


Credit: Bart van Hoek/Attika Architekten ©



Credit: Bart van Hoek/Attika Architekten ©

Reactie toevoegen

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Emoji’s op winkelcentrum in Amersfoort

Bart van Hoek/Attika Architekten ©

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Circulaire wetenschap tijdens Lowlands 2025

13 aug om 07:30 uurtimer2 min

Of je nu geïnteresseerd bent in circulaire materialen, biotechnologie of mentale weerbaarheid: op Lowlands kom…

Lees verder »
descriptionArtikel

Festivalopzet voor Duurzame & Gezonde Scholen Congres

6 aug om 07:30 uurtimer3 min

Op woensdag 5 november viert Stedebouw & Architectuur de vijfde editie van het Duurzame & Gezonde…

Lees verder »
descriptionArtikel

De verborgen schoonheid van een waterleidingnetwerk

5 aug om 07:30 uurtimer2 min

Nederland loopt vaak voorop als het watersystemen betreft. Kunnen wij nog wat leren van de Amerikaanse…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuw boek met 35 aanbevelingen voor scholenbouw

22 jul om 07:30 uurtimer7 min

In samenwerking met de architectenbureaus KAW en De Zwarte Hond is een boek verschenen met daarin op 3…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ruim baan voor warme asfaltrecyclingtrein

17 jul om 07:30 uurtimer10 min

Het ligt misschien niet voor de hand om via Argentinië en Tsjechië af te reizen naar de Gooimeerdijk-Oost in…

Lees verder »
descriptionArtikel

Koplopers tijdens Circulaire Openbare Ruimte Congres

10 jul om 07:30 uurtimer5 min

Tijdens het vierde Circulaire Openbare Ruimte Congres in Nijmegen verzamelden zich meer dan 120 professionals…

Lees verder »
descriptionArtikel

Modernisering onderwijsvastgoed moet radicaal anders

26 jun om 07:30 uur

De nood tot vernieuwing van onderwijshuisvesting is hoog. Te veel schoolgebouwen zijn gedateerd en ongezond.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Gevels van kersenpitten of rioolwater

17 jun om 07:30 uurtimer2 min

In onze digitale magazines ontdek je bijzondere aspecten van de bouw in de rubriek Bouwstenen. Zoals het…

Lees verder »