Eerste paal voor uitbreiding nieuwbouw Westfriesgasthuis geslagen

woensdag 13 maart 2013
timer 3 min
De officiële eerste paal voor de start van nieuwbouw fase 2 van het Westfriesgasthuis te Hoorn is geslagen.  De Jong Gortemaker Algra architecten en ingenieurs (dJGA) is verantwoordelijk voor het bouwkundig-, constructief- en interieurontwerp van het ziekenhuis in Hoorn. De uitbreiding van het Westfriesgasthuis omvat circa 21.000 m². De oplevering wordt begin 2015 verwacht.

Patiëntvriendelijkheid staat voorop in het ontwerp van architectenbureau dJGA. “In het ontwerp is extra aandacht besteed aan het comfort van de patiënt. Zo hebben de wachtruimtes grote ramen die overdag zorgen voor extra daglicht en waardoor de patiënt altijd zicht naar buiten heeft. Het gebouw straalt ook vertrouwen uit, zodat de patiënt in een prettige en moderne omgeving aan zijn herstel kan werken,” zegt Hans Liscaljet, architect bij dJGA. Daarnaast speelt duurzaamheid een belangrijke rol in de nieuwbouw van het Westfriesgasthuis. Door het gebruik van hogere isolatiewaarde in de gevels en de toepassing van warmte koude opslag (WKO) is het ziekenhuis duurzaam en gebouwd voor de toekomst.

dJGA heeft eerder nieuwbouwfase 1 met onder meer het GGZ centrum en de parkeergarage van het Westfriesgasthuis ontworpen, alsmede het recent in gebruik genomen centrum voor radiotherapie en oncologie op het terrein van het Westfriesgasthuis.

Uitbreiding voor de toekomst
De uitbreiding van het ziekenhuis is onderdeel van het nieuwbouwproject van het Westfriesgasthuis. De start van nieuwbouwfase 2 omvat het uitbreiden van de poliklinieken op de begane grond en eerste verdieping. Op de tweede verdieping komt een moeder-kindcentrum met kraam- en couveusesuites, zodat moeder en kind bij elkaar kunnen blijven na de bevalling. Het creëren van een huiselijke omgeving binnen het veilige vertrek van het ziekenhuis staat hierbij centraal. Op de derde verdieping worden het medisch microbiologisch laboratorium en klinisch chemisch laboratorium gerealiseerd.

De verpleegafdelingen bevinden zich op de vierde en vijfde verdieping. Deze sluiten aan bij de verpleegafdelingen van fase 1. Deze nieuwe verpleegafdelingen worden volledig afgestemd op het comfort van de patiënt. De afdelingen krijgen veel eenpersoonskamers met voldoende ruimte voor familie om te blijven slapen. Op de zesde en zevende verdieping van de uitbreiding komen de scopie-afdeling en dialyseafdeling.

Weinig overlast van werkzaamheden
In het souterrain wordt een logistieke gang gecreëerd die aansluit op de logistieke gang van fase 1. Hierdoor wordt het goederentransport gescheiden van de patiënten logistiek. Hier bevinden zich ook het centrale magazijn en de fietsenstalling voor het personeel. Ondanks dat de uitbreiding gedeeltelijk op het dak van de nieuwbouw uit fase 1 wordt gebouwd, zal deze weinig overlast geven doordat hier bij fase 1 van de nieuwbouw al rekening mee is gehouden. Het eerste deel van de nieuwbouw van het Westfriesgasthuis werd in 2003 geopend.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Eerste paal voor uitbreiding nieuwbouw Westfriesgasthuis geslagen

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Haarlem: verrassend veelzijdig in vorm, stijl en uitstraling

1 dec om 07:30 uurtimer4 min

Afgelopen vrijdag verscheen een nieuw boek over de stedelijke ontwikkeling en architectuur in Haarlem, getiteld…

Lees verder »
descriptionArtikel

START-Ivry: wonen van binnenuit herdefiniëren

25 nov om 07:30 uurtimer8 min

“Wonen is meer dienend aan de logica van de ontwikkelaar dan aan de realiteit van het dagelijks leven.” Daarom…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe school X11 versterkt stedelijk leven Merwede

13 nov om 07:30 uurtimer5 min

NEXT architects heeft met Rademacher de Vries Architecten de ontwerpcompetitie gewonnen voor X11, de Utrechtse…

Lees verder »
descriptionArtikel

MVRDV: bolvormig ontwerp scheelt ruimte op straatniveau

10 nov om 17:15 uurtimer5 min

Met The Grand Ballroom zorgt MVRDV opnieuw voor een iconisch ontwerp. Het architectenbureau won hiermee de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Floris Alkemade: ‘De contouren van een andere bouwcultuur’

6 nov om 10:45 uurtimer4 min

Demografische ontwikkelingen hebben een enorme impact op onze woningvoorraad. Na de geboortegolf van weleer is…

Lees verder »
descriptionArtikel

Kiezen en formeren in tijden van woningnood

5 nov om 07:30 uurtimer10 min

In het kader van de Tweede Kamerverkiezingen sprak ons Expertpanel zich uit over de woningnood. Welke…

Lees verder »
descriptionArtikel

Europees platform impuls voor architectuurontwerpwedstrijden

2 okt om 07:30 uurtimer4 min

Het project European Platform for Architectural Design Competitions (ARCH-E) geeft architecten betere kansen om…

Lees verder »
descriptionArtikel

De MPG in relatie tot groot en groots wonen

18 jun om 07:30 uurtimer10 min

De MPG zou moeten aanzetten tot het bouwen met zo min mogelijk absolute impact. Toch komen kleinere woningen…

Lees verder »