Duurzame winkel bevordert klantbeleving en economische prestaties

dinsdag 1 maart 2016
timer 2 min
Als retailers meer duurzaamheidmaatregelen in hun winkel nemen, voelen klanten en medewerkers zich beter, worden er meer aankopen gedaan en is er minder ziekteverzuim. Dat blijkt uit onderzoek ‘Health, Wellbeing and Productivity in Retail: The Impact of Green Buildings on People and Profit’ van WorldGBC.

Impact van place op profit

Een duurzame en groene winkel bevordert klantbeleving, medewerkerprestaties en economische prestaties. Om dit te behalen geeft WorldGBC met het rapport handreikingen aan retailers, met name door het Retail Metrics Framework. Dit framework meet de impact van place op profit op basis van drie onderdelen:
 

  1. Omgeving: verbeteringen op het vlak van bijv. verlichting, luchtkwaliteit en akoestiek.
  2. Beleving: ervaringen van de werk- en winkelomgeving voor respectievelijk de medewerkers en klanten.
  3. Economie: onder meer aankoopgedrag, klantretentie, winkelidentiteit, ziekteverzuim en behoud van mederwerkers.

Kansen voor verduurzaming

Met dit framework kunnen retailers een analyse van hun eigen winkelomgeving doen, beginnend bij ‘Economie’. Door vervolgens te bepalen hoe de omgeving wordt beoordeeld, kunnen de kansen en bedreigingen op gebied van verduurzaming in kaart worden gebracht die kunnen leiden tot betere ontwerp- en managementkeuzes.


“Het Framework volgt een simpele logica die gelijkstaat aan de missie van alle retailers: betere omgevingen leiden tot betere belevingen van mensen, wat leidt tot betere economische prestaties voor retailers,” aldus WorldGBC.
 

Download het rapport

Het rapport geeft handvatten om het proces door te lopen, maar geeft ook aan wat vervolgstappen kunnen zijn in het verduurzamen van winkels en winkelcentra. Het rapport is hier te lezen en te downloaden.


Of kijk op de website van United Technologies voor meer onderzoeken, zoals ‘The Impact of Green Buildings on Cognitive Function’, waaruit blijkt dat medewerkers 101 procent beter functioneren in een groene omgeving met verbeterde ventilatie.
 

Biobased bouwen

In de bouw is het gebruik van biobased materialen een opkomende trend, vooral om gebouwen van begin af aan duurzaam te maken en te houden. In Stedebouw & Architectuur nr.1 van 2016 staat biobased bouwen als thema centraal en worden onderwerpen als een gezond binnenklimaat voor gebouwen door deze materialen behandeld.
 

U downloadt dit nummer nu in onze bibliotheek. Of lees gratis een sneak peek van het nummer.


Afbeelding afkomstig van Mobilane.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Duurzame winkel bevordert klantbeleving en economische prestaties

Gevel van winkel bekleedt met plantenwand LivePanel van Mobilane, voor een 'belevenis met meerwaarde'.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

WTC Amsterdam onthult nieuwe lobby, ontworpen door TANK

10 sep om 10:20 uur

WTC Amsterdam heeft vandaag de nieuwe publieke lobby geopend, ontworpen door interieurarchitectenbureau TANK…

Lees verder »
descriptionArtikel

KJ Den Haag opgeleverd: nieuwe stadsentree voor Den Haag Centraal Station

9 sep om 14:00 uur

KJ Den Haag aan het Koningin Julianaplein voor Den Haag Centraal Station is opgeleverd. Het nieuwe gebouw vormt…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van inzicht naar actie: Paris Proof in het hoger onderwijs

1 sep om 08:51 uur

De verduurzaming van onderwijsvastgoed is in volle gang en het is een van de grootste opgaven waar…

Lees verder »
descriptionArtikel

IKOC Noord-Scharwoude combineert zorg, onderwijs en opvang

24 aug om 09:45 uur

In juni 2027 wordt in het dorp Noord-Scharwoude in de gemeente Dijk en Waard het eerste Integraal Kind- en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Prioriteit of visie: wat ontbreekt er echt in scholenbouw?

17 aug om 09:14 uur

Toekomstbestendige scholenbouw vraagt om meer dan geld en goede bedoelingen. Maar wat ontbreekt er nou precies…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ontzorgen en zoeken naar synergie

11 aug om 13:47 uur

In Nederland is onderwijsvastgoed complex vanwege de split incentive tussen schoolbesturen en stichtingen…

Lees verder »
descriptionArtikel

IABR 2026 stelt onderliggende systemen van de gebouwde omgeving centraal

4 aug om 08:21 uur

De Internationale Architectuur Biënnale Rotterdam houdt van 18 september tot en met 29 november 2026 haar…

Lees verder »

De veranderende relatie tussen binnen en buiten in hedendaagse architectuur

28 jul om 16:10 uur

Waar gevels van gebouwen eerder voornamelijk werden gezien als een afsluiting of bescherming van het gebouw,…

Lees verder »