Veghel kiest voor groene en verlichte plantenwand

woensdag 2 december 2015
timer 2 min
In Veghel is gekozen voor een innovatieve combinatie van groen en licht. Samen met het centrummanagement laat de gemeente in de binnenstad twee gevels met een oppervlakte van 77 m2 begroenen met het LivePanel-systeem. In het verticale groen zijn 60 lampen verwerkt zodat de groenwanden deel uitmaken van het totale licht- en geluidsplan.

Dit wordt uitgevoerd door groenspecialist Mobilane uit Leersum, in samenwerking met dealer Dolmans Landscaping. Doel van het project is ‘een bezoek aan het centrum van Veghel tot een belevenis met meerwaarde te maken’, zo laat Mobilane weten.
 

Verlichtingsplan

De verticale beplanting op twee zijmuren van bestaande panelen gaat samen met een verlichtingsplan van Philips. “Met de unieke combinatie van regelbaar led-licht, geluid en groen kunnen wij inspelen op de wisselende seizoenen en specifieke evenementen in Veghel. Uit onderzoek blijkt dat mensen met een heel ander gevoel rondlopen bij bepaalde combinaties van licht en geluid in de openbare ruimte,” aldus Mark van Doorn van Philips.
 

Plantenwand

De niet grondgebonden plantenwand LivePanel bestaat uit een modulair systeem op basis van verwisselbare plantcassettes (40 x 40 cm). Elke rij met cassettes wordt in een aluminium gootprofiel van ongeveer 7 cm hoog geplaatst. Het gootprofiel dient tevens als waterbuffer. De planten in de cassettes worden automatisch van water voorzien door een capillair watergeefsysteem.


In het geval van Veghel is gekozen voor een plantencombinatie met onder andere Geranium, Lonicera en vier verschillende soorten Heuchera.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Veghel kiest voor groene en verlichte plantenwand

In Veghel zijn twee gevels bekleed met de plantenwand LivePanel.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Haarlem: verrassend veelzijdig in vorm, stijl en uitstraling

1 dec om 07:30 uurtimer4 min

Afgelopen vrijdag verscheen een nieuw boek over de stedelijke ontwikkeling en architectuur in Haarlem, getiteld…

Lees verder »
descriptionArtikel

START-Ivry: wonen van binnenuit herdefiniëren

25 nov om 07:30 uurtimer8 min

“Wonen is meer dienend aan de logica van de ontwikkelaar dan aan de realiteit van het dagelijks leven.” Daarom…

Lees verder »
descriptionArtikel

Volop noviteiten voor architecten

18 nov om 07:30 uurtimer5 min

De eerste editie van ARCHITECT@WORK op de locatie Kromhouthal (Amsterdam) trok 1.736 bezoekers. Zij kwamen af…

Lees verder »
descriptionArtikel

Groene metamorfose impuls gezondheid en leefbaarheid wijk

10 nov om 10:00 uurtimer4 min

Na vijftien jaar van herontwikkeling laat de wijk Kerckebosch in Zeist zien dat natuurinclusief bouwen niet…

Lees verder »
descriptionArtikel

Biomimicry: de overtreffende trap van ‘regeneratief’

30 okt om 07:30 uurtimer6 min

Lydia Fraaije is in Nederland een waar boegbeeld van biomimicry. Als architect hanteert ze de groenste…

Lees verder »
descriptionArtikel

De weeffout in het onderwijsvastgoed

29 okt om 07:29 uurtimer5 min

Schoolbestuurder Bart de Grunt (mijnplein) is misschien wel de hardst roepende in de woestijn van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe school voor duurzame ambassadeurs van de toekomst

21 okt om 07:30 uurtimer6 min

Met toepassing van de modulaire HoutKern Bouwmethode won architect Jimmy van der Aa (Studio A Kwadraat) de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Prefab Efficiency Award voor Vlieg Engineering met Rodly

20 okt om 07:30 uurtimer5 min

De innovatieve, digitale tool Rodly heeft op de vakbeurs PREFAB de Prefab Efficiency Award 2025 gewonnen. De…

Lees verder »