Duurzame polikliniek in Heemstede

donderdag 11 april 2019
timer 2 min
Stichting Epilepsie Instellingen Nederland (SEIN) heeft BAM de opdracht gegeven voor de ontwikkeling en realisatie van een nieuwe polikliniek in Heemstede.

Met de nieuwbouw van 2.400 m2 breidt SEIN haar locatie Meer en Bosch uit met een duurzame huisvesting voor poliklinische behandel-, research- en kantoorruimtes. Eind april wordt gestart met de funderingswerkzaamheden. BAM verwacht de nieuwe polikliniek in het voorjaar van 2020 op te leveren. De bouwsom van het project bedraagt 6,8 miljoen euro.

Architectuur afgestemd op ziekenhuis

De nieuwe polikliniek is een ontwerp van studioWA! en sluit aan op de paviljoenachtige bebouwing van Meer en Bosch. De vormgeving van de polikliniek is afgestemd op de architectuur van de naastgelegen Koningin Emmakliniek. Dat geldt zowel voor de plat afgedekte bouwvolumes als voor het materiaal- en kleurgebruik. Het glas-in-lood uit de voormalige Irene Kapel komt in de nieuwbouw terug als interne glaswand.

Verschillende duurzaamheidsmaatregelen

De duurzame nieuwbouw wordt uitgerust met onder andere warmte-koude-opslag (WKO-installatie) waarmee de bodem wordt gebruikt als opslag voor verwarming en koeling van het gebouw. Deze installatie heeft voldoende capaciteit om ook de Koningin Emmakliniek van duurzame energie te voorzien. De nieuwbouw wordt voorzien van zonnepanelen van BAM Energy Systems. Al deze duurzame maatregelen resulteren in een energieneutraal gebouw. 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Duurzame polikliniek in Heemstede

Foto: BAM Bouw en Techniek BV

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Zoetermeer zet solidaire architectuur in de schijnwerpers tijdens Dag van de Architectuur

3 jun om 08:43 uur

Op zaterdag 13 juni opent Zoetermeer zijn deuren voor de jaarlijkse Dag van de Architectuur. Het landelijke…

Lees verder »
descriptionArtikel

Verdichten in de schaduw en geest van Cornelis van Eesteren

1 jun om 11:37 uur

Kun je het erfgoed van Cornelis van Eesteren in Amsterdam op een subtiele en toekomstbestendige manier…

Lees verder »
descriptionArtikel

Paris Proof-vastgoed realiseren: sneller én goedkoper dankzij nieuwe aanpak

26 mei om 14:35 uur

Met een traditionele aanpak betalen we structureel te veel voor duurzame vastgoedtransformaties. Verleg daarom…

Lees verder »
descriptionArtikel

Verbond van Verzekeraars dringt aan op snellere klimaatadaptatie

8 mei om 10:12 uur

Het klimaatbestendig maken van de fysieke leefomgeving vraagt om snellere en concretere maatregelen. Dat stelt…

Lees verder »
descriptionArtikel

Halen de kabinetsplannen de woningmarkt uit het slop?

29 apr om 08:21 uurtimer12 min

Meer woningen bouwen geldt al jaren als hét antwoord op de woningnood. Toch stokt de productie telkens opnieuw…

Lees verder »
descriptionArtikel

Genomineerden BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026 bekend

28 apr om 13:25 uurtimer2 min

De Koninklijke Bond van Nederlandse Architectenbureaus (BNA) heeft de acht genomineerden voor BNA Beste Gebouw…

Lees verder »
descriptionArtikel

Dien nu jouw sessievoorstel in voor MOVE24 2026

21 apr om 14:09 uur

Heb jij een inspirerend idee voor de toekomst van een beweegvriendelijk Nederland? Voor MOVE24 2026 kun je nu…

Lees verder »
descriptionArtikel

Toekomstbestendig bouwen: leren van water in steden

9 apr om 07:30 uurtimer3 min

“Als je je tanden poetst moet je de kraan dichtdraaien. Die oproep van de overheid is bij de meeste mensen wel…

Lees verder »