Duurzaamste industriepand van Nederland staat in Barendrecht

donderdag 15 september 2016
timer 2 min
Afgelopen week zijn 23 werknemers van GKB Staalwerk & Machines begonnen met werken in het meest duurzame industriepand van Nederland. Het pand in Barendrecht scoort vijf sterren bij de BREEAM certificering. Het pand voldoet aan de strengste eisen op onder meer water- en energiegebruik, materiaalgebruik en impact op de omgeving.

Het bedrijfspand waar GKB Staalwerk & Machines deze week de productie heeft opgestart is 100% energieneutraal. Er is geen gasaansluiting aanwezig en de stroom wordt volledig autonoom opgewekt. De energie is grotendeels afkomstig van zonnepanelen die ook in de winter genoeg stroom leveren om het gebouw te verwarmen. Daarnaast wordt aardwarmte gebruikt om de binnentemperatuur te reguleren.


Temperatuurregulering 
Het pand gaat zuinig om met alle warmte die wordt gegenereerd. Warmte wordt zoveel mogelijk opgeslagen en hergebruikt. Om dit mogelijk te maken zijn speciale constructiematerialen gebruikt waaronder PCM, ook wel bekend als faseovergangsmateriaal.  


In de zomer wordt de warme buiten gehouden door een speciale, witte kunststof dakbedekking waardoor airconditioning niet nodig is. In het gebouw zelf is gebruik gemaakt van muurbedekking van mos en een grote plantenwand om het binnenklimaat aangenaam en gezond te houden.


Nog meer duurzaamheid
Ook op andere gebieden is het nieuwe bedrijfspand duurzaam. Zo wordt er zoveel mogelijk regenwater opgeslagen in bassins. Met dit regenwater worden onder meer de toiletten gespoeld. De tuin rondom het pand is zo ingericht dat het voor insecten, vogels en vleermuizen aantrekkelijk is.


BREEAM-certificering in Nederland|
In Nederland zijn er zo’n 600 panden die een BREEAM-certificering hebben, of bezig zijn er eentje te behalen. De meeste daarvan zijn beoordeeld volgens de oude normen. De eisen zijn in 2014 verscherpt. 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Duurzaamste industriepand van Nederland staat in Barendrecht

Het nieuwe bedrijfspand van KGB Staalwerk & Machines is het meest duurzame van Nederland

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Genomineerden BNA Beste Gebouw van het Jaar 2026 bekend

28 apr om 13:25 uurtimer2 min

De Koninklijke Bond van Nederlandse Architectenbureaus (BNA) heeft de acht genomineerden voor BNA Beste Gebouw…

Lees verder »
descriptionArtikel

Dien nu jouw sessievoorstel in voor MOVE24 2026

21 apr om 14:09 uur

Heb jij een inspirerend idee voor de toekomst van een beweegvriendelijk Nederland? Voor MOVE24 2026 kun je nu…

Lees verder »
descriptionArtikel

Toekomstbestendig bouwen: leren van water in steden

9 apr om 07:30 uurtimer3 min

“Als je je tanden poetst moet je de kraan dichtdraaien. Die oproep van de overheid is bij de meeste mensen wel…

Lees verder »
descriptionArtikel

Symbiotisch bouwen krijgt vorm langs de A58

2 apr om 07:30 uurtimer3 min

Langs de A58 bij Oirschot is het Symbiotisch Bouwen Paviljoen geopend: een experimentele plek waar bouwen,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Zwem- en sportcomplex Hoornse Vaart verbindt sport en groen

26 mrt om 07:30 uurtimer2 min

Op korte afstand van station Alkmaar Noord verrijst het nieuwe zwem- en sportcomplex Hoornse Vaart. VenhoevenCS…

Lees verder »
descriptionArtikel

Zonnepanelen op gevels: kansen voor utiliteitsgebouwen

13 mrt om 07:30 uurtimer3 min

Eigenaren en gebruikers van kantoren, scholen of musea kunnen naast daken ook gevels benutten voor zonne-…

Lees verder »
descriptionArtikel

Drijvend licht maakt waterkwaliteit zichtbaar

12 mrt om 07:30 uurtimer4 min

Waterkwaliteit is een groeiende zorg, terwijl het probleem voor veel mensen onzichtbaar blijft. De installatie…

Lees verder »
descriptionArtikel

Carbon budget: de tijd dringt

3 mrt om 09:00 uurtimer2 min

In de nieuwe publicatie Low Carbon Urbanism leggen experts van BURA, LEVS architecten en Urban Climate…

Lees verder »