DP6 en Bureau B+B ontwerpen onderwijsgebouwen en omliggend landschap in Rotterdam

donderdag 23 mei 2019
timer 2 min
DP6 architectuurstudio en Bureau B+B Stedebouw en Landschapsarchitectuur hebben de Europese aanbesteding gewonnen voor de nieuwbouw van twee onderwijsgebouwen met omringend landschap aan de Argonautenweg in Rotterdam. De twee gebouwen voor stichting BOOR accommoderen straks Wolfert Dalton en de VSO-afdeling van Mytylschool De Brug.

 

Het winnend schetsontwerp van DP6 en Bureau B+B toont een aantrekkelijke campus met twee schoolgebouwen met ieder een eigen karakter, die samen in de groene omgeving één geheel vormen. De twee gebouwen gaan in het ontwerp een dialoog aan met elkaar en met het landschap, bieden ruimte voor doorzicht en intimiteit, voor ontmoeting en synergie en voor een diversiteit aan buitenruimten.

 

De opdrachtgever en gebruikers zijn erg enthousiast over het schetsontwerp.

Danielle Wuisman, locatiedirecteur Wolfert Dalton: “We zijn heel erg blij met het ontwerp en zien er enorm naar uit om straks ons Dalton onderwijs in dit prachtige nieuwe pand te gaan verzorgen.” Remco Schouten, afdelingsleider VSO vmbo-havo Mytylschool De Brug: “Dit ontwerp biedt de leerlingen van de mytylschool de mogelijkheid om een echte brug te slaan naar de samenleving. Het unieke gebouw is een veilige haven én zorgt voor goede mogelijkheden om samen te kunnen werken.”

 

Projectgegevens

OPDRACHTGEVER Gemeente Rotterdam, Rotterdam ARCHITECT DP6 architectuurstudio, Delft LANDSCHAPSARCHITECT Bureau B+B Stedebouw en Landschapsarchitectuur, Amsterdam 

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
DP6 en Bureau B+B ontwerpen onderwijsgebouwen en omliggend landschap in Rotterdam

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Nieuwe PvE Frisse Scholen 2025: van voldoende tot uitmuntend

4 dec om 10:45 uurtimer4 min

Een gezond, comfortabel en energiezuinig schoolgebouw: dát is de ambitie achter het vernieuwde Programma van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Toekomstbestendige scholen én sterke wijken in Zwolle

20 nov om 07:30 uurtimer4 min

De gemeente Zwolle staat voor een grote onderwijsopgave. De komende zestien jaar worden tientallen…

Lees verder »
descriptionArtikel

‘Veertig jaar achterstand in onderwijshuisvesting aanpakken’

17 nov om 07:30 uurtimer6 min

In de portefeuille van schoolbestuurder Bart de Grunt vind je gebouwen die niet wind- en waterdicht zijn.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe school X11 versterkt stedelijk leven Merwede

13 nov om 07:30 uurtimer5 min

NEXT architects heeft met Rademacher de Vries Architecten de ontwerpcompetitie gewonnen voor X11, de Utrechtse…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuw themanummer: volop kansen voor scholenbouw

11 nov om 16:15 uurtimer6 min

Scholenbouw is hot! Na het geslaagde Duurzame & Gezonde Scholen Congres van afgelopen week, publiceren we…

Lees verder »
descriptionArtikel

Veel impulsen en smaakmakers tijdens congres scholenbouw

7 nov om 14:45 uurtimer13 min

Naast de eerste winnaar van de Smaakmaker-award, architect Yaike Dunselman, bracht de jubileumeditie van het…

Lees verder »

Hoe maak je een MFA écht toekomstbestendig?

3 nov om 15:00 uurtimer4 min

Onderwijs, kinderopvang, sport en welzijn samen onder één dak. Dat klinkt logisch en efficiënt, maar achter de…

Lees verder »
descriptionArtikel

De weeffout in het onderwijsvastgoed

29 okt om 07:29 uurtimer5 min

Schoolbestuurder Bart de Grunt (mijnplein) is misschien wel de hardst roepende in de woestijn van…

Lees verder »