De Skýli ontstijgt het niveau van een tochtige trekkershut

vrijdag 17 november 2017
timer 2 min
Een trekkershut roept veelal de associatie op met tochtige en kille houten hutjes midden in de woestenij. Dat het ook anders kan, bewijst het Zweedse architectenbureau Utopia Arkitekter met Skýli, een prachtig vormgegeven verblijf die op den duur in veelvoud moet verrijzen langs de beroemdste wandeltochten van IJsland.

De trekkershut combineert vier piramidepunten tot één sterk, duurzaam en stabiel verblijf. De driehoekige gevels hebben veel weg van een tent. Het is dezelfde vorm die vaak gebruikt wordt bij de dakconstructies van traditionele IJslandse hutten. De buitenkant is gemaakt van staal. Blauwe verf geeft de trekkershut een stedelijke uitstraling. De grote raampartijen zorgen voor veel lichtinval. Bovendien biedt de openheid een spectaculair uitzicht over de ongerepte IJslandse natuur.

Opvallende verschijning

Dankzij zijn kleur en ontwerp is Skýli een opvallende verschijning in het landschap. Daardoor is de trekkershut eenvoudig te vinden voor reizigers op doortocht. Skýli heeft een ingang aan zowel de noord- als zuidzijde. De deuren zijn geplaatst in de naar binnen hellende wanden, zodat de deuren ook bij stevige wind gesloten blijven. De ruimte tussen de buitenste en binnenste schil creëert twee kamers: één voor het uitwringen en drogen van kleding, de ander voor een composttoilet.

 


Credit: Utopia Arkitekter

Zelfvoorzienend

Skýli heeft vier kamers. Twee slaapkamers, een keuken met eetgelegenheden en een kamer voor het opslaan van eten en noodvoorraden. In de wand zijn uitklapbare bedden aangebracht. In totaal kunnen 15 mensen de nacht doorbrengen in de bijzondere trekkershut. Het gebouwtje heeft zonnepanelen voor de energievoorziening. Bij voldoende zonlicht kan Skýli genoeg stroom opwekken voor verlichting en het opladen van telefoons. Bij slecht weer is er een generator aanwezig. Regenwater wordt via het dak opgevangen en kan worden gebruikt om te koken, wassen en te drinken. Koken gebeurt op gas.

 

Dankzij het unieke design kan Skýli volgens de architecten in twee tot drie dagen opgebouwd worden.

 


Credit: Utopia Arkitekter

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
De Skýli ontstijgt het niveau van een tochtige trekkershut

Credit: Utopia Arkitekter

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Drijvend licht maakt waterkwaliteit zichtbaar

12 mrt om 07:30 uurtimer4 min

Waterkwaliteit is een groeiende zorg, terwijl het probleem voor veel mensen onzichtbaar blijft. De installatie…

Lees verder »
descriptionArtikel

Carbon budget: de tijd dringt

3 mrt om 09:00 uurtimer2 min

In de nieuwe publicatie Low Carbon Urbanism leggen experts van BURA, LEVS architecten en Urban Climate…

Lees verder »
descriptionArtikel

Jasmin: isoleren met houtvezels omhuld door leem

26 feb om 07:30 uurtimer11 min

Naast houtbouw neemt het gebruik van biobased isolatiematerialen steeds verder toe. Materialen als vlas, stro,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Heldere Net Zero-standaard voor de gebouwde omgeving

10 feb om 09:30 uurtimer3 min

De Dutch Green Building Council (DGBC) introduceert, samen met SKAO en Climate Cleanup, een nieuwe Net Zero-…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bouwen aan een klimaatneutrale toekomst

3 feb om 07:30 uurtimer3 min

De bouwsector staat op een keerpunt waarin ambitie en realiteit vaak botsen. Terwijl de vraag naar woningen en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Amsterdamse Sluisbuurt krijgt zoöperatie Zoë: wonen als ecosysteem

27 jan om 09:00 uurtimer3 min

Met de start van de bouw van Zoë krijgt de Sluisbuurt op Zeeburgereiland in Amsterdam er een bijzonder…

Lees verder »
descriptionArtikel

Digitaal ontwerpen: ‘Gebouwen gaan meer op de natuur lijken’

19 jan om 07:30 uurtimer16 min

Digitaal geprogrammeerd ontwerpen verandert het vak van architect razendsnel. Bij the ArchiTech Company ziet…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe MPG in 2026: praktijktoets helpt ontwerpers

13 jan om 11:00 uurtimer7 min

De aanscherpingen van de milieuprestatie-eisen voor nieuwbouw, die per 1 juli gaan gelden, zijn zonder of met…

Lees verder »