‘De Lijnbaan beste kernwinkelgebied van Nederland’

vrijdag 21 maart 2014
timer 2 min
Eigenaren in het Lijnbaangebied en ondernemers die zijn aangesloten bij de Vereniging Winkelpromenade Lijnbaan slaan de handen ineen om de Lijnbaan op allerlei facetten te verbeteren. Zij nemen gezamenlijk de verantwoordelijkheid voor de buitenruimte, de programmering en het vastgoed om het Lijnbaangebied naar een hoger niveau te brengen.

"Wij zijn erg blij dat wat ooit begon als een initiatief van een aantal grote eigenaren, inmiddels is uitgegroeid tot een breedgedragen Lijnbaanakkoord tussen de gemeente, de ondernemers en bijna 90% van de eigenaren", zegt Rob Vester van Syntrus Achmea. De eigenaren en ondernemers werken hiervoor nauw samen met de gemeente Rotterdam.

De ambitie is om van de Lijnbaan beste kernwinkelgebied van Nederland te maken. Dit is vastgelegd in het Lijnbaanakkoord dat vandaag is ondertekend door wethouder Alexandra van Huffelen (binnenstad en buitenruimte) en de vertegenwoordigers van Vereniging Lijnbaanakkoord, Rob Vester (Syntrus Achmea) en Guus van der Werff (Vereniging Winkelpromenade Lijnbaan). De Lijnbaan en omgeving moeten voor bezoekers, retailers en bewoners een aantrekkelijk gebied zijn. Alexandra van Huffelen: "Een unieke samenwerking tussen stad en markt. Het beheer en onderhoud van het winkelgebied wordt nu echt een gezamenlíjke verantwoordelijkheid. Dat komt ons allemaal ten goede".

Guus van der Werff namens de Vereniging Winkelpromenade Lijnbaan: "Met de ondertekening van het Lijnbaanakkoord krijgen ondernemers de kans om, samen met eigenaren en gemeente, extra slagkracht te generen in de strijd om de consument. Met alle veranderingen die plaatsvinden en hebben gevonden een  essentiële samenwerking waar wij als ondernemers erg blij mee zijn". De gemeente Rotterdam blijft eigenaar van de buitenruimte. Indien er vanuit het Lijnbaanakkoord wijzigingen in de buitenruimte gewenst zijn, wordt dit altijd in overleg met de gemeente bepaald.

De Lijnbaan (1953) is een van dè architectuuriconen van de wederopbouw, de eerste winkelpromenade van Nederland en het oudste autoloze winkelgebied van Europa. De Lijnbaan heeft twee jaar geleden een nieuwe inrichting gekregen en vierde eind 2013 met de oplevering haar 60e verjaardag.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
‘De Lijnbaan beste kernwinkelgebied van Nederland’

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Rotterdam vergroot kansen voor talentvolle architecten

13 mrt om 11:00 uurtimer3 min

Rotterdam gaat voor de selectie van architecten bij publieke projecten een nieuwe standaard toepassen. Met het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Carbon budget: de tijd dringt

3 mrt om 09:00 uurtimer2 min

In de nieuwe publicatie Low Carbon Urbanism leggen experts van BURA, LEVS architecten en Urban Climate…

Lees verder »
descriptionArtikel

Jasmin: isoleren met houtvezels omhuld door leem

26 feb om 07:30 uurtimer11 min

Naast houtbouw neemt het gebruik van biobased isolatiematerialen steeds verder toe. Materialen als vlas, stro,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Snelle stedelijke transformatie in Terneuzen

16 feb om 12:00 uurtimer4 min

In de Zeeuwse wijk Lievenspolder-West in Terneuzen is binnen één jaar een transformatie gerealiseerd die laat…

Lees verder »
descriptionArtikel

Utrechtse transformaties: ruimtelijke kansen bij herbestemming

12 feb om 13:00 uurtimer3 min

Wonen is meer dan vier muren en een dak. Het gaat om verbinding, samenwerking en het creëren van een plek waar…

Lees verder »
descriptionArtikel

Heldere Net Zero-standaard voor de gebouwde omgeving

10 feb om 09:30 uurtimer3 min

De Dutch Green Building Council (DGBC) introduceert, samen met SKAO en Climate Cleanup, een nieuwe Net Zero-…

Lees verder »
descriptionArtikel

10 trends voor woningmarkt en leefomgeving 2026

4 feb om 07:30 uurtimer6 min

Het is inmiddels een vaste traditie. Elk jaar zet adviesbureau Companen tien trends voor de woningmarkt en de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Spanning en humor in nieuwe film La Grande Arche

21 jan om 07:30 uurtimer4 min

Na de architectuurfilms die in 2025 opvielen - The World According to Weeber, Architecton, The Brutalist -…

Lees verder »