Conceptuele aanpak scholenbouw maakt nieuwbouw betaalbaar

vrijdag 15 maart 2013
timer 2 min
HEVO lanceert samen met zeven bouwpartners het MIJNschool-concept voor de realisatie van kleine brede scholen. Het concept is een modeloplossing voor de bouw van nieuwe schoolgebouwen. Door de bundeling van kennis en expertise van onderwijs- en bouwprocessen krijgt een schoolbestuurder sneller en met minder inspanning een duurzamer schoolgebouw met lagere exploitatiekosten.
Willem Adriaanssen, partner bij HEVO: ‘Te krappe normbudgetten, matige bouwkwaliteit, faalkosten en lange doorlooptijd zijn elementen die nu de bouw van een flexibele, frisse en duurzame school frustreren. Voor de samenwerkingspartners was dit de reden om de koppen bij elkaar te steken en gezamenlijk in te spelen op het vraagstuk van schoolbestuurders.’
 
MIJNschool-concept
Het concept biedt een conceptuele oplossing voor scholenbouw, met de mogelijkheden om te variëren in de wensen. Het MIJNschool-concept is voor 80 procent reeds vooraf bedacht en 20 procent wordt ingevuld op basis van de wensen van de schoolbestuurder. Omdat elke school zowel aan de binnenkant als de buitenkant anders is, wordt samen met schoolbestuurders en gebruikers gekeken naar een aantal aspecten, dat belangrijk is voor een unieke uitstraling. Aspecten zoals: het schoolprogramma, het onderwijsconcept, de gebouwomvang, de gevelopzet en de (interieur)uitstraling. Door deze procesaanpak wordt de schoolbestuurder minimaal belast en het schoolgebouw uniek. Het hele bouwproces inclusief ontwerp, vergunningen en bouwtraject, beslaat circa 50 procent van de reguliere doorlooptijd, vanwege de vergaande prefabricage van de gebouwdelen. Het concept leidt gegarandeerd tot duurzame, kwalitatief hoogwaardigere en slimme schoolgebouwen, binnen de gestelde normkosten.
 
Samenwerking partners
Het MIJNschool-concept is een initiatief van HEVO, KAW/e (architect), Van de Laar (constructeur), Voorbij prefab beton (fundering, ruwbouw en trappen), Norwin (gevel en dakafwerking), Verwol (inbouwpakket), W&D (werktuigkundig installateur) en HVL (elektronisch installateur).

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
S&A artikel

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Nieuwe MPG in 2026: praktijktoets helpt ontwerpers

13 jan om 11:00 uurtimer7 min

De aanscherpingen van de milieuprestatie-eisen voor nieuwbouw, die per 1 juli gaan gelden, zijn zonder of met…

Lees verder »
descriptionArtikel

BNA hamert opnieuw op verbetering aanbestedingsklimaat

2 jan om 07:30 uurtimer5 min

“De huidige wijze van aanbesteden in Nederland staat het realiseren van kwaliteit in de weg.” Opnieuw pleit de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Wijzen naar het oosten

30 dec 2025 timer6 min

Na het verschijnen van de Ontwerp-Nota Ruimte hebben diverse belanghebbenden zich waarderend én kritisch…

Lees verder »
descriptionArtikel

Duurzaam ruimtegebruik: lagere parkeernormen

23 dec 2025 timer4 min

De provincie Noord-Holland gaat gemeenten adviseren en stimuleren om parkeernormen bij nieuwbouw te verlagen.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Meer financiële ruimte voor woningbouwcorporaties

22 dec 2025 timer2 min

Het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke ordening heeft bekendgemaakt dat woningbouwcorporaties vanaf…

Lees verder »
descriptionArtikel

Cornelis: bouwen en wonen in de geest van Van Eesteren

22 dec 2025 timer4 min

Het woongebouw Cornelis in Amsterdam Nieuw-West, ontworpen door FARO en Van Bergen Architectura, heeft de 28ste…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe subsidie voor verduurzaming mbo-instellingen

18 dec 2025 timer3 min

De Rijksdienst voor Ondernemend Nederland gaat het mbo helpen met het verder verduurzamen van hun instellingen…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe PvE Frisse Scholen 2025: van voldoende tot uitmuntend

4 dec 2025 timer4 min

Een gezond, comfortabel en energiezuinig schoolgebouw: dát is de ambitie achter het vernieuwde Programma van…

Lees verder »