Bouw kantoorgebouw The Pavilion in groene omgeving

donderdag 24 september 2015
timer 2 min
Afgelopen week is de bouw van het kantoorgebouw The Pavilion aan de Fred. Roeskestraat in Amsterdam gestart. Het pand wordt in een groene omgeving met veel parkeergelegenheid gerealiseerd en opent medio juni 2016 zijn deuren.

The Pavilion ligt naast het in het voorjaar van 2015 opgeleverde kantoor Handel aan de Fred Roeskestraat, nabij Schiphol en dichtbij het centrum van Amsterdam. Verschillende bureaus van Makerstreet zullen zich huisvesten in het pand met 1.571 m2 kantoorruimte. 
 

Onderscheidend ontwerp

Het gebouw heeft een onderscheidende entree met een hoofdtrap naar de bovenliggende verdiepingen en een terras aan het water. De verdiepingen zijn divers ingedeeld: van stilteruimtes en formele vergaderplekken tot open werkvloeren met informele werkplekken. De hoge plafonds en grote hoeveelheid glas maken het werken transparant.
 

Het ontwerp, gecombineerd met de toepassing van veel glas, steen en andere hoogwaardige materialen en installaties, resulteert in een duurzaam en toekomstbestendig gebouw. Dit komt bijvoorbeeld tot uiting in de integratie van een schakelhuis van Liander in het gebouw; bijna onzichtbaar van buiten en volledig functioneel van binnen.
 

Betrokken partijen

Het gebouw wordt, na een efficiënte samenwerking met de Gemeente Amsterdam, Dienst Zuidas en Liander, ontwikkeld door All-in Real Estate in samenwerking met Being Development en het architectenbureau Powerhouse Company. Pleijsier Bouw realiseert in samenwerking met Klik Electro- en Klimaattechniek de bouw van The Pavilion. Adviseurs zijn onder andere Herman de Groot ingenieurs en Breed-id constructeurs.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Bouw kantoorgebouw The Pavilion in groene omgeving

Impressie van The Pavilion, een nieuw kantoorgebouw aan de Fred. Roeskestraat in Amsterdam.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Haarlem: verrassend veelzijdig in vorm, stijl en uitstraling

1 dec om 07:30 uurtimer4 min

Afgelopen vrijdag verscheen een nieuw boek over de stedelijke ontwikkeling en architectuur in Haarlem, getiteld…

Lees verder »
descriptionArtikel

START-Ivry: wonen van binnenuit herdefiniëren

25 nov om 07:30 uurtimer8 min

“Wonen is meer dienend aan de logica van de ontwikkelaar dan aan de realiteit van het dagelijks leven.” Daarom…

Lees verder »
descriptionArtikel

Volop noviteiten voor architecten

18 nov om 07:30 uurtimer5 min

De eerste editie van ARCHITECT@WORK op de locatie Kromhouthal (Amsterdam) trok 1.736 bezoekers. Zij kwamen af…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe school X11 versterkt stedelijk leven Merwede

13 nov om 07:30 uurtimer5 min

NEXT architects heeft met Rademacher de Vries Architecten de ontwerpcompetitie gewonnen voor X11, de Utrechtse…

Lees verder »
descriptionArtikel

MVRDV: bolvormig ontwerp scheelt ruimte op straatniveau

10 nov om 17:15 uurtimer5 min

Met The Grand Ballroom zorgt MVRDV opnieuw voor een iconisch ontwerp. Het architectenbureau won hiermee de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Floris Alkemade: ‘De contouren van een andere bouwcultuur’

6 nov om 10:45 uurtimer4 min

Demografische ontwikkelingen hebben een enorme impact op onze woningvoorraad. Na de geboortegolf van weleer is…

Lees verder »
descriptionArtikel

Kiezen en formeren in tijden van woningnood

5 nov om 07:30 uurtimer10 min

In het kader van de Tweede Kamerverkiezingen sprak ons Expertpanel zich uit over de woningnood. Welke…

Lees verder »
descriptionArtikel

Prefab Efficiency Award voor Vlieg Engineering met Rodly

20 okt om 07:30 uurtimer5 min

De innovatieve, digitale tool Rodly heeft op de vakbeurs PREFAB de Prefab Efficiency Award 2025 gewonnen. De…

Lees verder »