Bouw 10.000 m2 gezond kantoor Helix van start

woensdag 15 april 2020
timer 3 min
De bouw van het multi-tenant kantoorgebouw Helix, naar ontwerp van Paul de Ruiter Architects, is gestart. Het gebouw is bedoeld voor bedrijven die op zoek zijn naar een werkomgeving met een gezond binnenklimaat.

Gebiedsontwikkelaar AM verricht de bouw van Helix, een kantorenpand met 10.000 m2 verhuurbaar vloeroppervlakte. Helix speelt in op de toenemende behoefte van huurders en gebouweigenaren naar gezond stedelijk werken in een toekomstbestendige omgeving op een goed bereikbare locatie.


Een
 spiraalvormige trap geeft Helix zijn unieke verschijningsvorm. Het kantoorgebouw omvat vier kantoorlagen en twee inpandige parkeerlagen met ruimte voor circa 150 auto’s, al is het pand ook met het openbaar vervoer goed te bereiken. De bouw van Helix is in handen van BAM Bouw en Techniek. De oplevering vindt naar verwachting in het tweede kwartaal van 2021 plaats. De bouw van Helix geeft een nieuwe impuls aan het noordelijke centrumgebied van Leidsche Rijn en is daarmee een belangrijke ontwikkeling voor het kantorengebied. 



Impressie van Helix vanaf de snelweg. Beeld: Paul de Ruiter Architects

Gezond stedelijk werken

AM laat weten dat het gebouw bij oplevering een duurzame GPR-score van acht heeft en is aangemeld voor de WELL Building Standard. In opdracht van AM heeft Paul de Ruiter Architects een duurzaam kantoorgebouw ontworpen dat bijdraagt aan een gezonde levensstijl. Helix combineert inspirerende ruimtes waar mensen prettig kunnen werken en elkaar gemakkelijk kunnen ontmoeten.


Paul de Ruiter: “De iconische spiraalvormige trap in het atrium – zichtbaar vanaf de snelweg – is het hart van het gebouw en stimuleert beweging. Daarnaast draagt de trap bij aan een gevoel van verbondenheid tussen de medewerkers van de verschillende bedrijven die hier gaan werken.”


Door een transparante glazen gevel, een patio en twee grote atriums met glazen daken kan natuurlijk licht tot diep in het gebouw doordringen. Aan de straatkant van het gebouw bevindt zich een levendige plint met een uitnodigende lobby, een restaurant en een vergadercentrum. 
Het efficiënte ontwerp zorgt voor een minimaal gebruik van bouwmateriaal en maakt het interieur tevens flexibel aanpasbaar waardoor Helix eenvoudig kan inspelen op eventuele wisselende behoeften van de huurders.



Impressie van het interieur van Helix. Beeld: Paul de Ruiter Architects

Street art kunstwerk als bouwbord

Met het plaatsen van een groot street art kunstwerk op de bouwlocatie is de start bouw van het nieuwe kantoorgebouw Helix in Utrecht symbolisch gemarkeerd. Het opvallende werk van tien meter bij zes meter doet dienst als bouwbord. Met dit onconventionele bouwbord wordt de jonge kunstenaar Joost Zwanenburg de gelegenheid gegeven zijn street art te exposeren op de zichtlocatie aan de Rijksweg A2.

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Lazy-loading is enabled for both <img> and <iframe> tags. If you want certain elements skip lazy-loading, add no-b-lazy class name.
Bouw 10.000 m2 gezond kantoor Helix van start

Beeld: Paul de Ruiter Architects

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Nieuwe kabinet-Jetten: kan het samen en eenvoudiger?

23 feb om 07:30 uurtimer5 min

Na de Tweede Kamerverkiezingen betreedt Jetten & co vandaag het bordes van Paleis Huis ten Bosch met het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Heldere Net Zero-standaard voor de gebouwde omgeving

10 feb om 09:30 uurtimer3 min

De Dutch Green Building Council (DGBC) introduceert, samen met SKAO en Climate Cleanup, een nieuwe Net Zero-…

Lees verder »
descriptionArtikel

10 trends voor woningmarkt en leefomgeving 2026

4 feb om 07:30 uurtimer6 min

Het is inmiddels een vaste traditie. Elk jaar zet adviesbureau Companen tien trends voor de woningmarkt en de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bouwen aan een klimaatneutrale toekomst

3 feb om 07:30 uurtimer3 min

De bouwsector staat op een keerpunt waarin ambitie en realiteit vaak botsen. Terwijl de vraag naar woningen en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Twee nieuwe films: Flexscapes en Werkende Woonwijken

29 jan om 09:00 uurtimer4 min

In Breda kun je op woensdag 4 februari naar een filmavond waar de centrale vraag luidt: Hoe willen we wonen?…

Lees verder »
descriptionArtikel

Amsterdamse Sluisbuurt krijgt zoöperatie Zoë: wonen als ecosysteem

27 jan om 09:00 uurtimer3 min

Met de start van de bouw van Zoë krijgt de Sluisbuurt op Zeeburgereiland in Amsterdam er een bijzonder…

Lees verder »
descriptionArtikel

Digitaal ontwerpen: ‘Gebouwen gaan meer op de natuur lijken’

19 jan om 07:30 uurtimer16 min

Digitaal geprogrammeerd ontwerpen verandert het vak van architect razendsnel. Bij the ArchiTech Company ziet…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe MPG in 2026: praktijktoets helpt ontwerpers

13 jan om 11:00 uurtimer7 min

De aanscherpingen van de milieuprestatie-eisen voor nieuwbouw, die per 1 juli gaan gelden, zijn zonder of met…

Lees verder »